Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Градинарски Центар
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба градинарска услуга? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за проектирање и 3D приказ, набавка на дрвја, грмушки, украсни, овошни дрвја и тревници. Цената на украсните дрвја и градинарската опрема обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: косење трева и ѓубрење, градинарски алат, скарификација обезбедени од еден од нашите 10.722 градинари во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Зошто ви е потребен план за садење во текот на целата година? Зошто сте ограничени на едногодишен дизајн на садење кога можете да уживате во широк спектар на бои и структури за време на сите сезони? Можете да преговарате за градина на Wilio за дизајн на градина садење, кои ќе вклучуваат разни растенија и бои во зависност од сезоната која ќе ве сфати. Исто така постои и градинарски дизајн во годината, кој нема да бара од нас да дојдеме и да ставиме различни видови на цвеќе секоја сезона. Градинар Ние ќе подготви план кој ја прави вашата градина цела година зелена и боја. Без оглед на тоа дали избирате една или втора опција, ќе одземеме време и ќе разговараме за меѓусебни мисли и можни процедури пред да го креираме самиот план. Можете исто така да сакате вашата трева да биде професионално косена за целосен и завршен изглед на градината. Квалитетот третирани тревник и шарени здрави растенија секогаш создаваат неверојатен прв впечаток. Што може да вклучува дизајн на градини и садење, освен растенијата? Надворешното садење не само што може да се направи на вашата градина. Ние нудиме многу други можности за прашок и додавање на вашиот двор, тераса или балкон со боја, без оглед на нивната големина. Еве неколку решенија за садење кои можеме да ви помогнеме: изградба на покачени коски и сите видови на цветни цветови; Садење на дрвја распоредени во контејнери, вклучувајќи прозорци кутии. Ние исто така нудиме мировни кутии, кровни градини и тераса модели. Ние можеме да ви помогнеме со различни дизајнирани дизајни за вашите тераси, балкони, фасади дома, канцеларии, кафулиња и повеќе; Дизајн и садење за мали и големи градини. Ниту еден проект не е премногу голем или премногу мал. Прашајте нè за помагање на раката, дури и ако ви треба помош со неколку растенија или ако треба да засадите грмушки или дрвја. Забелешка: Работата во градината е една од најфотографираните услуги во Wilio. И бидејќи секој имот има потреба од малку бои и зелени, погоден е за сите: сопственици на куќи, станари, земјопоседници или домаќинства или комерцијални простори. Најчесто поставувани прашања Прашање: Како можам да направам промени во моето барање за Wilio? Одговор: Само влезете во вашата сметка на Wilio и кликнете на моите проекти. Кликнете на проектот што сакате да го уредите и одберете Уреди Проект во менито Опции. Тоа е сè што треба да направите. Можете исто така да ни се јавите за да разговарате со еден од нашите пријателски претставници на клиентите кои можат да се направат за вас. Прашање: Не сакам да ја засадам целата градина, бидејќи само имате многу цвеќиња и градинарски одржување. Можете ли да ми помогнете? Одговор: Да, Wilio градинарството може да помогне во одржувањето на постоечки тревник / цвет. П: Можете ли да ми дадете растенија? Одговор: Да можеме. Wilio градинарство може да се купи за вас, да ги достави до место и распоредување во вашата градина. Ве молиме наведете го ова барање при внесување на побарувачката. Идеално ви обезбеди градинар точна листа на растенија и тунел што сакате да го користите. Прашање: Колку чини фабриката? Одговор: Секој проект за садење е уникатен, со разни растенија и материјали што се користат во различни количини. Во повеќето случаи можеме да ви даде понуда врз основа на вашите фотографии. Сепак, исто така, мора да ни кажете каков тип и големина на растенијата што ги сакате. Ве молиме имајте предвид дека за поголеми проекти и садење дијаграми, можеме да ви обезбедиме проценка откако вашата куќа ќе го посети работникот за да ја испита и оцени работата што треба да се направи. П: Кога е најдобро да се започне со расад цвеќиња? Одговор: Сето тоа зависи од видовите на цвеќиња што сакате да ги засадите. Сепак, ние секогаш им препорачуваме на нашите клиенти да ги планираат своите проекти за садење во пролетта за да ги добијат кога станува збор за летото дури и повеќе уживаат во градината. Сепак, постојат и цветни видови кои цветаат во зима и ја красат вашата градина и за време на студени месеци. П: Можете ли да ставите жива ограда? Одговор: Да, можеме да добиеме хеџ, ако ти треба. П: Дали правиш садење во соба? Одговор: Да, нашите градинари, исто така, прават внатрешна декорација. За да дознаете повеќе за раскрсниците во внатрешни услуги, ве молиме контактирајте не. Прашање: Можете ли да инсталирате и да поставите виси кошница? Одговор: Да можеме. Ние често често добиваме барања за садење шарки со кошници. Тие се добро решение за помалите градини, но исто така може да бидат прикачени на засолниште, ограда и други градинарски елементи.