Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Градинарски Работи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба градинарска услуга и работа на отворено? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за косење, гребење, ѓубрење, плевене, градинарство, градина и зеленило. Цената на уредувањето и надворешните работи обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: услуга на системот за наводнување, зимско одржување на базените обезбедени од еден од нашите 13.094 градинари во категоријата

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Кои вештини го прави градинарот?
Искусен градинар е експерт и признава во разни теми од земјата екологија по физиологијата на растенијата. Тоа ќе ви обезбеди консултации и ќе помогнете да планирате градина. Совети со избор на растенија кои најдобро се прилагодени за климата и локацијата на вашиот имот. Совети со купување на оние точни растенија или семиња. Тоа ќе се грижи за садење нови цвеќиња и дрвја. Обезбедува наводнување и оплодување на растенијата. Тоа ќе ви помогне со третман на работни места и растителни болести и да се спречи нивната појава. Тоа ќе се грижи за одржување на почвата за оптимален раст на растенијата. Бурнините располагаат и се грижат за понатамошна работа неопходна за одржување на градината.
Зошто ангажирате градинар?
Немате време да се посветат на сите работи во градината? Искусен градинар ќе ви помогне со надворешна работа - косење на тревникот, ги отфрла плевел, сјае и третира дрвја од штетници, растителни цвеќиња и ви помагаат со прилагодувања на теренот. Најди искусен професионалец кој се грижи да не помине редок слободен момент за работа во градината, но наместо Мохоли да го користи овој пат за да се релаксира со пријателите и семејството. Вилио ќе ви помогне да најдете паметни гарнижери во вашата околина кои се подготвени да нека оди работа.
Што го прави градинар?
Градинарот е експерт за нега на градина, вклучувајќи цвеќиња, дрвја, комунални централи, тревници, обезбедува отстранување на плевелот дали заштитата од штетници и друга надворешна работа. Може да ви помогне со сè што ви треба во градината.
Зошто треба да ангажирам професионален градинар?
Ако се свртите кон професионален градинар, можете да се потпрете на тоа ќе биде правилно згрижено за вашата градина и сите растенија во неа. Градинарот ги знае вистинските практики и има долгогодишно искуство со проширување на различни видови градини.
Како да најдам добар градинар?
Вие едноставно ќе најдете корисен и подготвен градинар од околината во Wilio. Само внесете го побарувачката, одговорете на неколку прашања за тоа што треба да се направи градинарски работи и да чекаат за договори од искусни хортикултури.
Колку долго градината тврди?
Редовното одржување на градина и косење тревник може да потрае од 30 минути до неколку часа. Но, ако тоа е поголема улога или голема градина, ќе треба повеќе време.
Колку чини градинарот?
Цената на градинарската работа ќе зависи од тоа кои задачи треба да се направат и од големината на земјиштето. Цената, исто така, влијае на тоа што растојанието ќе патува.
Дали треба да дадам алатки за мојот градинар или потрошен материјал?
Повеќето градини ќе донесат сопствена опрема, вклучувајќи тревници на трева, четкички и други алатки. Сепак, некои хортикултури претпочитаат да ја користат опремата што ја имате дома. Најдобро е да побара од градинарот кој пристап е најпосакуван.
Совети и совети
Добра задача е основа Услугите за градинарство навистина можат да бидат различни од обичните косење и одржување на градината за да дизајнираат и комплетна садење нова градина. Напишете ги сите задачи на градинарот за да ги донесат сите потребни алатки и материјали. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
Кои хортикултурни услуги можам да ги нарачам
Одржување и косење градина
Редовното одржување е важно бидејќи градината изгледа најдобро. Косењето на тревникот треба да започне гранични лисја и да ја чисти областа ако е потребно. Тогаш градинарот се движи и сите тревни области. Потоа со грмушки од бришење живи огради. Градинарот, исто така, треба да ги заштити дрвјата и грмушките да бидат здрави и убави цела година. Доколку е потребно, се применува со редовни или сезонски и ѓубрива за специфични видови растенија и тревници.
Отстранување на плевелот и штетници
Веб и штетници го загрозуваат здравјето на растенијата и градините. Градинарот може да ги спречи овие проблеми, така што плевелите пукнатини, се движат и прскаат растенија со соодветни подготовки за да ги заштитат од алги, габи, тли и други штетници. За да се спречи растот на плевелот, препорачливо е да се направи прекривка околу корените на дрвјата и грмушките.
Градина садење.
Градинарот може да ви помогне со избор на вистинските растенија кои ќе бидат во вашата градина за да се фрли меѓусебно добро толерирано и ќе се шири така што тие не се претеруваат едни со други неколку години од садење. Притоа, факторите како оптимално поставување на растенија, ориентација на светската страна, нивото на сончева светлина, нивото на влага и врнежи, годишниот период, потребите за одржување и слично. Тоа ќе ви помогне да одберете растенија кои ќе изгледаат добро и во исто време да се совпаѓаат со нивото на грижа и одржување што сакате да им ги дадете.
Обнова на тревникот.
Ако вашиот тревник е ограничен од плевелот или изгледа жолто или сушено, градинарот може да ви помогне со обновувањето. Тоа може да значи да се балансира нерамномерноста, да ја преоѓа почвата за поддршка на здрав раст, да се движи и да додаде хранливи материи за да сее вистинската разновидност на тревата и да се прилагоди на pH на почвата ако е потребно. Градинарот ќе ви помогне да го одберете и базирате вистинскиот вид на тревник. Исто така, може да ви помогне да дизајнирате, инсталирате и поставите рачно или автоматско наводнување.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Градинарски Работи
Маријан А.
profile image
Градинарски Работи
Павел Б.
profile image
Градинарски Работи
Пало Ф.
profile image
Градинарски Работи
Јакуб К.
profile image
Градинарски Работи
Јурај К.
profile image
Градинарски Работи
Радован Г.