Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Градинарски Куќи, Колиби
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.500 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на градинарски куќи, викендички? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за подготовка на проекти за транспорт, транспорт и монтажа. Цената на градинарски колиби обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: лакирање, обработка на дрво обезбедени од еден од нашите 20.541 столари во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете

Како функционира инсталацијата на градинарски куќи преку Wilio? Услугата за инсталација на нашата градина е за луѓе кои имаат многу предмети во градината и не ги спасат. Од барака / барака, пријатна чајна или место на вашиот Хобб, исто така, може да стане пријатна. Тоа е одличен градинарски елемент и градинарски материјали многу традиционален изглед. Еве ја постапката, бидејќи процесот на инсталација обично е во тек: услугата започнува со чистење на областа за новата градина куќа. Ако има стара барака, нашите работници можат да го уништат и да го отстранат, но тоа мора да биде празна. Исто така е неопходно да се отстрани сите несакани вегетација. Салата дизајнирана за салата е компактирана и ја става основната плоча во зависност од видот на градина куќа што сте ја одбрале. Ако веќе имате соодветна основа, експерти за природна работа го оценуваат својот статус и ќе ви кажат за време на инспекцијата дали е добро да го користите. Последниот чекор е инсталацијата на вашата нова градина. Техничарите ќе изградат градина куќа и го закотват на основната плоча. И е! Ако сакате вашата градина куќа да биде насликана, marvored или подмачкана, ние исто така можеме да ви помогнеме со неа. Поправка на градинарски куќи со кои можеме да ви помогнеме. Ако вашиот сегашен засолниште има белведер или градина куќа скапани или оштетени елементи кои треба да се замени, скршен прозорец или протекување покрив, не треба да се промени целата куќа - вие може да го поправите. Еве кратка листа на поправки на градинарската куќа што можеме да ја направиме: Поправка на покривот; Замена на стари скапани одбори / делови; Корекција на скршени прозорци или извлечени прозорски рамки. Твојата стара куќа може да се реконструира или можеме да се фаќаме, боиме или да ја обоиме вашата стара барака за да го врати својот сјаен изглед. Ние исто така можеме да ги прикачиме потпирачките кошници или други декоративни елементи на вашата нова или веќе постоечка куќа. Најчесто поставувани прашања Прашање: Треба да го сменам планираниот рок. Како да го направите тоа? Одговор: Краен рок и време на услугите што се залагате директно со избраниот провајдер. Едноставно напишете го вашиот добавувач на услуги и потврдете со него нов термин. П: Што треба да биде основата на плочата под градината? Одговор: Во принцип, секоја зграда има потреба од основа. Можете да користите фрлен бетон или бетонски блокови за да го направите супстратот од кој ќе креирате бетонски одбор, основни ремени или бетонски нозе. Сето тоа зависи од видот на градина куќа што ја избирате, и од мекост на почвата во вашата градина. Можете да разговарате за можностите со експерт од Wilio. Прашање: Дали треба да лекувам градина куќа секоја година? Одговор: Да, ако софтверот ќе бара редовно одржување. Така го чувате во добра состојба долго време и спречете го од гнили. Пластичните куќи бараат минимално одржување. Можете да ги нарачате овие услуги преку Wilio. Прашање: Колку е изградбата на барака? О: Цената на инсталацијата на градинарски куќи многу ќе зависи од вашиот проект - колку е голем и кој тип / од која материјална куќа е. По сликите на куќата, или инспекцијата на местата ќе ви обезбеди детален цитат. П: Дали третираниот материјал од дрво? Одговор: Производителите обично дрвен третман со конзерванси пред собранието. Значи, да се третира. Сепак, тие ќе бараат нов слој по некое време.