Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Градежни Работи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.523 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на градежните работи? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за реконструкција, уривање и ѕидање, изнајмување на градежни машини. Цената на работата потребна за изградба обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: поставување на подови, гипс и мистрија, сликарство, работа со гипс картон, поплочување, отстранување градежен отпад, што ќе ги обезбеди еден од нашите 29.683 градежници во дадената категорија

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто да пронајдете градежништво / градител преку Wilio?
Квалификуван продавач / структура на згради е од суштинско значење за секој нов градежен проект во вашиот дом или канцеларија. Зградите работат со различни алатки и инсталации за градење, инсталирање или реновирање на опрема околу вашите внатрешни или надворешни животни простори. Со професионална локална структура можете да бидете сигурни дека ќе добиете вистинска помош во вистинско време и со одличен резултат. Без разлика дали планирате голем или мал проект, Wilio има искусен градител во вашето соседство кое може да ви помогне. Едноставно внесете ја вашата улога во Wilio, ќе ги контактирате вашите локални згради, а потоа ќе го одберете најдобриот градител дека работата ќе ве реализира.
Што прават зградите?
Во зависност од нивното искуство и квалификациите можат да обезбедат професионално планирање, надзор на изградба и имплементација на работа во различни градежни проекти во зависност од нивното искуство и квалификации. Многу градители помагаат да се изградат или реновираат куќи, додека други се фокусираат на надворешни згради како засолништа, тераси и патеки или фасади.
Дали тој треба да има картичка или лиценца?
Повеќето градители имаат завршено стажирање со пракса во полето; Сепак, тоа не е услов за зградата. Потребно е средно образование и универзитетско образование за некои избрани структурни професии како што се водечки или дизајнер на изградба. Најдобра бизнис картичка се референци на претходните градежни работи / работи. Кога се занимава со градежни работи преку Wilio, преживее во работниците на побарувачката.
Услуги
Што вклучуваат градежни услуги?
Повеќето градители имаат искуство со работа (имплементација) на различни видови на проекти, користејќи алатки и материјали, иако некои се специјализирани за обезбедување на одреден вид градежни работи или вид на згради. Најчестите градежни услуги вклучуваат:
Нови згради и реновирање
Без разлика дали планирате нов излез или реновирање во постоечки простор за развој на планови и нивната имплементација во пракса ќе ви треба професионална зграда. На почетокот на секој поголем проект за изградба, постои проектна документација за зградата која дефинира што и кој материјал треба да се изгради. Дизајнот вклучува цртање објекти и планови во размер со детали кои потоа ќе го олеснат спроведувањето на градежниот проект. Најпопуларните видови на реновирања и проекти за инсталација вклучуваат реновирање на кујната, бања и промена на апарати за домаќинство. Ако ви треба уривање (уривање работа), вашата зграда може да ви помогне да организирате работа и да го надгледувате процесот пред да започнете со градење или реновирање. Вашата структура ќе биде проследена со планови за нарачување, мерење и инсталирање на сите материјали и ќе соработува со други добавувачи (структури) за составување и завршување на проектот.
Надворешни згради
Сакате да ја разубавите вашата околина на отворено, да изградите засолниште или зимска градина? Градежни можат да помогнат со надворешни градежни проекти како што се инсталација на засолниште, инсталација на белведер или дури и обновени базени. Тие исто така можат да помогнат во инсталацијата на тераси или пергола. Вашиот градежен снабдувач може да помогне во сите процеси, од проектирање, селекција и нарачување материјали за конкретни и инсталација и структури. Конечно, можете да ги подесите деталите и надворешниот дизајн, како што се гипс или фасадата. Искусни градители ќе ги проценат деталите, како што се локалните правила, регулативи и специфики за да бидете сигурни дека вашата зграда ги исполнува сите потребни критериуми и правилно ќе ја служи вашата цел.
Драпи
Дали треба да изградите пристапниот пат? Вашата зграда може да ви помогне да изградите нов патеката од бетонот, од асфалтирање или поправка на постоечка површина на патеката. Пред да нарачате потребните материјали, ќе ги препорачате најдобрите галантерија материјали за да го добиете саканиот дизајн и функционалност. Подгответе избалансирана површина, компактирана земја под патеката, копјето на патот, произведува или нарачува конкретна и бетонска површина за да се изедначи и истурете. Зградата ќе чека неколку недели, додека бетонот целосно се лечи, а потоа ќе направи конечна завршница.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Цигларство, Циглар
Едуард Т.
profile image
Цигларство, Циглар
Fero Z.
profile image
Цигларство, Циглар
Јарослав В.
profile image
Цигларство, Циглар
Јозеф В.
profile image
Цигларство, Циглар
Јурај К.
profile image
Цигларство, Циглар
Томаш Б.