Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Градежна Столарија
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.593 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на градежната столарија? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за производство на плинтуси, планинско дрво и призми. Цената на мебелот по нарачка обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: изнајмување опрема, пилана и трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 24.152 столари во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Градење на дограма Во оваа статија, ќе ги научите практичните информации и совети за изградба на дограма, ние ќе одговориме на вашите најчести прашања и ние ќе ве претвориме во одлуката за донесување на вашите посакувани елементи во зградата. Според видот на производството, ние разликуваме две основни видови на дограма: Градење на дограма - тоа е еден вид на столари кои се занимаваат со, на пример, производство на прозорци, врати, врата или плочки. Овој вид на дограма се користи од страна на човештвото и еволуцијата на човекот и општеството исто така е поврзано со развојот на овој занает. Во денешно време имаме широк спектар на начин да планирате изградба, и од кои материјали може да се собере. Затоа, градежната дограма ги проширува своите можности и производи кои ни се достапни. Производство на мебел - ова е еден вид на дограма посветена на производство на индивидуални парчиња мебел, како што се столици, маси, полици, клупи и многу повеќе. Исто така е занает со долга и чесна историја, која исто така ќе се развие благодарение на новите техники и постојано се развива. Како и во смисла на производство и во смисла на украсување и дизајн, се уште напредува и дава широк спектар на опции на клиентот, бидејќи можете да го организирате вашиот простор. Градежните работи вклучуваат прилагодени дроби, дрвени фасади, ѕидови, тавански простори, лебдечки подови, покривна рака и многу повеќе. Типични производи и работа Градење на дограма е процес на работа со зглобовите, вклучувајќи споделени површини на врати, прозорци, грмушки и други елементи. Тоа е област во која ние не препорачуваме производство и примена самопомош - за овој "шарм" предиспозиција навистина не е доволно! Најдобро ќе го направите ако го напуштите целиот процес на една избрана компанија. Тоа ви заштедува износот на време, енергија и последно, но не и најмалку важно и пари. Ако го знаете материјалот поради практична цена за да ја осигурите вашата сопствена оска, однапред размислете ги сите ризици и кредибилитет на вашиот извор. Насил го спаси секој денар на материјал кој ќе го задржи дел или дури и сите ваши престолнини не се разумни. Ако имате потврден извор и цената е навистина профитабилна, секако, се разбира, во согласност со овие фактори. Многу пати компанијата ви дава предлог и исто така ќе нарачате имплементација, исто така, може да даде пристојна цена на материјалот. Крови. Грмуните е оптоварување структура на покривот што е носење оптоварување од сопствени опсези, како и други елементи на целокупната структура. Исто така, штити од надворешни влијанија, како што се снег, ветер и други. Голема предност на покривот со грмушка е тоа што добивате нов станбен простор. Во Словачка најчесто се користи материјалот на зимзелени дрвја, особено од смрека, бор и ела. Исто така се користи од листопадни дрвја, тука е главната ѕвезда даб. Врата Бидејќи дрвото е природен материјал, ние ни дава широк спектар на бенефиции, без разлика дали по функционална страница, но исто така и по визуелни. Од естетска гледна точка, дрвените врати се одличен избор за повеќето видови ентериери, без разлика дали тоа е класичен или модерен стил. Понудата на шарени варијации и нијанси е бесконечна, избира навистина сите. Од практична гледна точка, тоа е одлично решение, бидејќи дрвото има совршено топлинска изолација и звучни изолациски својства. Кога промените во температурата или високите температури, дрвената материјална врата е наш верни сојузници, бидејќи тие не ја кршат или ја менуваат нивната форма. Windows. Како и со вратата, слични услови и предности на дрвен материјал се плаќаат на прозорците. И покрај напредокот во нашето модерно време, кога почнаа да ги користат новите материјали, дрвените прозорци сè уште имаат солидно пазарно место и уживаат голема популарност. Како модерно време, новите натпреварувачки материјали, исто така, направија дрвена структурна кутија за да станат подобри и поотпорни. Совети за избор на дрвени врати и прозорци Избор на dreviny. Не дозволувајте изборот на дрва да не биде случајно и да застане со овој чекор! Тоа е фаза на процесот од кој ќе зависи многу и ќе ве предупреди по неколку години. Ве молиме проценете повеќе фактори и околните услови. Во принцип, потешките шуми, толку подолго трае. Размислете за каква околина е зградата која се наоѓа во која се изложени климатски услови и исто така се прилагодува на изборот на стакло. Без разлика дали избирате бучава, рефлектирачка или безбедност, мислам на вашиот престој како целина и ги зема предвид индивидуалните елементи едни со други. Избор на површина При изборот на површината, имате избор на неколку варијанти, на пример: сликарство, декор, фурнир, ламинат и масив. Лакова Лакираната врата е обезбедена преку тешкиот процес обезбеден со неколку слоеви на боја што се стврднува против УВ зрачењето. Ова ја прави нивната површина исклучително квалитетна и свилена мат. Оркестарот Овие врати се состојат од површина која се состои од фолија слој со 3D ефект. Таа одговара на сите области на употреба каде вратата мора да издржи нешто. Овој тип на површина е многу едноставно одржување, па затоа е навистина практичен. VENEER Ако одлучите за овој вид на површината, ја добивате всушност избраниот квалитет! Вратите се заштитени и каснати од повеќе слоеви на еколошки акрилат лак кој се стврднува против УВ зрачење Ламинат. Благодарение на ламинатниот слој, вратата е особено заштитена и отпорна на влијание, гребење или абразија. Од гледна точка на дизајнот, како повеќето дрвени врати, тие дејствуваат многу убаво и елегантно. Масив За масовна обработка многу зависи од квалитетот на површинскиот третман. Овие врати се исклучително робусни и благодарение на исклучиво составот на материјалите. Најчесто поставувани прашања Во овој дел ви донесеме резиме на вашите чести прашања што ги реагиравме и се обидовме да ги задоволиме другите поврзани прашања. Какво одржување ви се потребни дрвени врати и прозорци? Видот и зачестеноста на одржување зависи од повеќе фактори: тип на дрво, материјал, надворешни влијанија, како што се времето, особено временските услови, светската страна, гума и многу повеќе. Проверете дали прозорците и вратите треба да се вршат превентивен и нивниот статус визуелно проверете. Дефинитивно не чисти дрвени површини со агресивни хемикалии! Најдобар начин на одржување зависи од одреден тип на дрво и може да биде информиран во компанијата што ви даде од вас од страна на производот или инсталиран. Локалните експерти се најдобро уверени во одреден состав на материјал и лак, затоа ќе можат да го препорачуваат најсоодветниот материјал за одржување и можеби третман. Ако ја забележите вашата врата или прозорци било каква неправилност или прекршок, не го ставајте подоцна и не паѓајте директно во пупка. Тоа ќе биде побрзо, поефикасно и најновиот ефтин, бидејќи секоја штета нема да се прошири. Зошто да изберете дрвени прозорци или дрвени врати? Дрвото е материјал со најдолгата историја и затоа навистина вреди да се верува. Прозорците и вратите од овој материјал се безбедни, топли, еколошки, безвременски, дизајнираат непогрешливи и природни. Во споредба со другите материјали имаат многу бенефиции. Горенаведените својства се нивните големи предности што многу други материјали не. Исто така постои и важна отпорност на пожар и значајна разлика во токсичните последици. Овој материјал може да изгледа финансиски повеќе предизвикувачки, но да биде свесен за првичната инвестиција и инвестирање во одржување и поправки во иднина. Трајност и долгорочни дрвени прозорци и врати ќе ви бидат вратени во иднина во форма на зачувани пари, што е голема разлика во споредба со другите материјали кои чинат помалку на почетокот. Избор на дрвени прозорци и врати, исто така, ќе ве воодушеви од време и количината на чистење. Бидејќи дрвените прозорци и вратите се електростатско не се наплатуваат, тоа значи дека тие не привлекуваат нечистотии како што се пластични прозорци или врати. Времето што го поминувате додека чистете и миењето е толку многу помало. Кога да се монтира изградба-дограма производи? За внатрешни врати, препорачуваме монтирање на подот и целосно намалување. Дрвени материјални скали треба да се монтираат по поставување на подови. Еврото е погодно за планината откако ќе завршите со "влажни процеси". Што смола излегува од прозорецот или вратата? Непотребно е да се направи паника, истурање на смола е природен процес, особено во четинари. Се разбира, станува збор за мали количини кои можат да предизвикаат минимални песни на објектот. Потоа ги чистите овие шишиња и врати или прозорец за да се третираат со соодветен мелем. Колку прозорци или врати земаат од фокус? Тоа е поединечно, тоа зависи од производителот и дел од сезоната, овој пат е од четири до осум недели. Кои се најважните критериуми при изборот на дрвени прозорци или врати? Прво на сите, треба да бидете заинтересирани за избор на материјал и неговите карактеристики. Нема дрво како дрво! На пазарот ќе најдете голем број на евтини дрво кои можат да имаат оштетена структура, да бидат нападнати од штетници или гнили и други болни видови на оштетувања. Осигурајте се дека квалитетот на структурата и индивидуалните врски - го штити целиот објект и зависи од нив и идната состојба на околината и животот на самата конструкција. Друг важен фактор што треба да се процени однапред е видот на површинскиот третман. Не заборавајте да ги засилите вашите барања, очекувања, финансиски и временски опции на време. Понатаму, направете фер истражување на компаниите на пазарот и идеално посетете неколку од вашите омилени - можете да го направите толку поблиску за да ги информирате и да ги направите очите да ја убедат нивната работа.