Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Гипсени Плочки
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.594 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на гипс плочки? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за геодет, подготовка на површини, поплочување, завршна работа. Цената на имитирани плочки од камен и тула обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: лепило за плочки, прајмер, акрилен кит обезбедени од еден од нашите 24.140 ѕидари во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Гипс Гипс тавански плочки Таваните нудат најголем директен поглед на собата и се првото нешто што луѓето обично го забележуваат кога влегуваат во зградата. Како резултат на тоа, таванот е важен елемент на дизајнот на собата и ја одредува нејзината естетика. Бидејќи таванот има голема површина, игра важна улога во акустичните и термичките карактеристики на собата. Гипс таванот плочки се направени од не-запалив гипс. Оние кои содржат гипс малтер се висококвалитетен производ кој не содржи никакви штетни супстанции и кој ги задоволува сите тековни национални и меѓународни барања. Таванот плочки се ламинирани со антистатик ПВЦ фолија на предната и метализираната фолија на грбот. Како резултат на тоа, горните плочки од гипс имаат одлични, слободни за одржување и други преферирани својства на топлинска изолација. Тие можат да се користат во простории кои бараат чист, без прашина, како што се компјутерски соби, простории со електроника или складирана храна и користење на нивните фармацевтски компании. Цел на гипс тавани Гипс го подобрува естетскиот изглед (форма, боја, прилагодување) и пропорции со простории со прилагодување на висината на просторијата, како и: • ги крие цевката, непријатните структурни елементи како што се shrugs или греди и го намалува обемот на просторијата, • обезбедува топлинска изолација, • Може да биде дизајн елемент за создавање на различни форми и криви, • Обезбедува заштита од пожар, особено во индустриските згради, • Дали антимикробните перформанси - контрола на биолошката контаминација е од суштинско значење во здравствените установи, како што се болниците и големите комерцијални кујни, • Обезбедува светлина рефлектор - таванот што се одразува на повеќе светла може да ги намали трошоците за осветлување и електрична енергија, • е соодветен елемент за да се постават светлосни системи - обезбедување на светлосни ефекти како скриено осветлување и слично, • Обезбедува отпорност на нечистотии - средини кои се изложени на големо загадување, како што се некои производствени згради, може да бараат тавани кои се спротивставуваат на нечистотијата и лесно да се чистат, • е идеален за звучно изолирани простории кои бараат звучно изолирана средина • Го намалува ехото и бучавата во кина и концертни сали, • Го намалува вкупниот волумен на просторот, кој исто така ги намалува трошоците за климатизација. Предности на тавани на гипс картон Поставувањето и таваните од гипс картон имаат голем број на одлични придобивки: • Лесно инсталирање • Отпорност на пожар • Звучна изолација • Издржливост • Економија • Разновидност Лесна инсталација Системите за градење на гипс картон лесно се инсталираат, од неколку причини. Плочањето од гипс картон е релативно голем во споредба со другите материјали. Доаѓаат во широки лисја од 1,2 метри и во должина од 2,4; 3 или 3.7m, па тие брзо покриваат големи ѕидови и тавани. Собранијата на гипс картон бараат неколку алатки за изградба. Гипс картон може да се намали или од корисен нож или од разни пили и може да биде прикачен на галванизиран метал или дрво со различни поврзувачки елементи, т. j. Гипс завртки. Отпорност на пожар Гипс картон е одличен противпожарен материјал. Во Северна Америка, тоа е најчесто користениот внатрешен површински третман каде што е потребна класификација за отпорност на пожар. Нејзиното не-запаливо јадро содржи речиси 21% од хемиски комбинирана вода, што полека се ослободува како пареа на висока температура. Бидејќи пареата под нормален атмосферски притисок не надминува 100 степени Целзиусови, многу ефикасно го забавува трансферот на топлина и ширење на огнот. Дури и по целосна калцинација, кога целата вода е ослободена од јадрото, гипс се продолжува да служи како термална изолациона бариера. Покрај тоа, тестовите извршени според ASTM E 84 покажуваат дека гипс картон има индекс на ширење на низок пламен и низок индекс на густина на чад. При инсталирањето во комбинација со други материјали во лабораториски тестирани ѕидови и тавани, плочата за мерачи служи за пропишаното време како ефективна заштита на градежните елементи од оган. Звучна изолација При дизајнирање на зграда, клучен елемент е да се спречи преносот на несаканиот звук на соседните области, особено земајќи ги предвид саканите жители во различни делови на зградата. На пример, зградата која содржи канцелариски простор во непосредна близина со производствените капацитети бара повеќе функции за намалување на бучавата, како што обично е потребно во една зграда која има само канцелариски простор. Гипс картон ѕид и тавани ефикасно помагаат во контрола на аудио пренос. Издржливост Гипс картон се користи за изградба на силни, висококвалитетни ѕидови и тавани кои нудат одлична димензионална стабилност и издржливост. Површините создадени од гипс се лесно избрани и површини. Економија Гипс картон е лесно достапен и лесно се применува. Тоа е евтин материјал за да се заврши ѕидовите кои обезбедуваат огноотпорна внатрешна завршница. Системите за градежни системи за гипс картон можат генерално да се инсталираат со значително пониски трошоци за трошоците за работна сила отколку повеќето алтернативни системи. Разновидност Гипс картон исполнува широк спектар на архитектонски барања за дизајн. Благодарение на апликацијата за светлина, перформансите, едноставната поправка, достапноста и приспособливоста на сите форми на украси, штицата е неспоредливо променлива со било кој друг површински финиш производ.