Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Гипс за Реставрација
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.522 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на поправен малтер? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дијагностицирање на соодветноста на помошен малтер, површина, подготовка на ѕидови, нанесување гипс. Цената на малтери за лесно испарување на влагата од ѕидарството обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, мелница за санација, машина за санација обезбедена од еден од нашите 23.861 ѕидари во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Подигање гипс Како да најдете соодветен специјалист за малтер за санација преку Wilio? Најдете корисен шампион на поправниот малтер не е лесен. Сепак, благодарение на Вилио, може да се справи со тоа значително полесно и побрзо. Едноставно внесете побарувачка на Wilio и почекајте Wilio да ги провери и побара сите експерти кои се погодни за вашето барање, ги имаат потребните вештини, време и се наоѓаат во околината. Тогаш само ќе остане соодветен кандидат за вас, не мора да се грижите за тоа, бидејќи врз основа на прегледи и евалуации на клиентите, вашиот избор ќе го направи значително полесно. Со Wilio сте сигурни дека ќе добиете квалитетна работа по разумна цена. Ќе плаќате за вашата работа, откако ќе заврши кога сте сигурни дека сте задоволни со работа. Што е малтер? Поправниот малтер служи како елемент на комплементарна санација. Sanalizing малтер е посебен вид на гипс кој се применува на претходно професионално третирани влажни и соли оштетени документи. Таквиот малтер се карактеризира со големи својства како што се висока порозност, ниска капиларна апсорпција и отпорност на ниска дифузија. Благодарение на овие посебни карактеристики, ѕидарството изгледа оптички суви и без соли на површината. Sanalizing малтер е практично и економично решение за влажна и сол проблеми со проблеми со ѕидање. Што овозможува брзо сушење на влажна ѕидање додека спречува влага и соли на површината на гипс. Како се појавуваат ѕидарски? Влагата на ѕидарски се јавува главно поради салиам и влага. Во испарувањето на водата што содржи соли испарува сол кристализиран. Овие сол кристали ги пополнуваат ѕирските пори и на тој начин формираат површини за голтање со солени. Така, во текот на зимата и студените месеци, тие го нарушуваат влажниот ѕидарски и гипс, што ќе предизвика нивно уништување. Таквата влага се појавува особено на старите згради, како што се цркви каде што може да се видат децениран или скршен малтер. Влагата е исто така пронајдена во подрумот простори каде што се генерираат влажни мапи на гипс, што не е само естетски, туку и површината уништи гипс и со тоа даден објект депрецира. Како да се заштити ѕидарството? Особено, малтер за санација се користи за заштита на ѕидарството, кое помага во испарувањето на водата и го спречува Солим да навлезе на површината со посебна структура. Со примена на малтер за санација, животот на ѕидната површина е продолжен. Системот за санација ги собира повеќе слоеви. Овие слоеви имаат различни композиции и секоја ја исполнува својата посебна функција. Поради високата дифузија на малтерите за санација овозможуваат добро испарување на водата од ѕидарството додека одбиваат вода. Каква процедура треба да се користи дефинитивно професионалец врз основа на специјално истражување на објектот и одделение на ѕидарски. Изборот на точниот малтер за санација е определен со лабораториски испитувања. Какви може да се користат малтер за санација? Постојат 3 основни композиции кои избираат професионалец врз основа на истражувањето и лабораторискиот тест. 1. Сарализирани малтер за висока влажност и сол ѕидарски Овој вид на смола гипс е еднослоен и ја намали капиларната апсорпбилност. Овој садвен гипс функции врз основа на хидраулична вар и е погодна каде што е потребна употреба на малтер за малтер. Предноста на овој малтер е фактот дека ако се вклопи во своето жито, кое има околу 1 милиметар, така што апликацијата Pike гипс повеќе нема да биде неопходна. Овој тип на малтер за санација може да се примени со рака или машината и дебелината зависи од употребата, односно дали се користи во ентериери или надворешноста. Овој малтер за санација е погодна за употреба во санација, на пример, цркви. 2. салтализација на малтер за мигрант со умерена влага и сол Овој малтер со санација содржи голем број пори, правејќи ја гопсната површина значително долга и без оштетување на соли. Овој малтер е универзален и на тој начин е погоден за употреба во ентериери и екстериер. Таа е погодна за употреба во решавање на влажни и солени ѕидови на семејни куќи или вила. Поправниот малтер, исто така, нуди својства на топлинска изолација, што значи дека топлината продолжува и со што се штеди. Може да се примени на дебелина од 3 cm во еден слој. Сепак, треба да бидете внимателни да не се погодни за употреба за Soklov и за делови каде што постои ризик од прскање на вода. 3. Сарализирани малтер за ниска влага и сол ѕидарски Овој малтер за санација е погодна за употреба во не-внатрешни работи и може да се примени со рака или машина. Се користи за области кои се изложени на повисоко механички оптоварување, како што е пластичен дел или дел каде што водата треба да се испрска. Се користи во случај на ѕидарски, кој е означен како низок степен на влага и соли по лабораториски истражувања. Благодарение на цементната база, овој малтер е погоден за нагласените делови од зградите, како што се подрумот. Како е реализацијата на саемот? Прво, треба да ги отстраните постоечките влажни малтери, бои и други премази од ѕидањето околу 1 метар над видливото ниво на оштетување. Вистинската висина на саемот завидува од влагата на ѕидарството, проценува дека е определено со одредување дека 1,5 пати поголема од дебелината на ѕидањето се додава на висината на патеките на влага. Ние ќе ги отстраниме старите малтери и премази на таква висина. Ние ги исчистиме празнините и спреј од влажен малтер со жичана четка и отпад што е можно поскоро за да ја спречиме транзицијата на растворливи соли назад кон ѕидарството. Бидејќи вториот треба да ги отстрани сите материјали чувствителни на влага потребни за замена на малтер за фиксација. Третиот чекор е примена на малтер за санација за навлажнување на површината до саканата дебелина. Овој слој треба да се излечи, а потоа да нанесе дополнителни слоеви. По поставувањето на последниот слој на гипс, неопходно е да се почека до неговото целосно сушење. За правилно сушење потребно е да се обезбеди доволна вентилација. Може ли да останам себеси да се направи јас? Постојат многу инструкции на интернет за да се примени малтер за санација. Тоа е само до вас како што одлучувате. Како и да е, тоа е најдобриот избор за да го оставите на експерт кој ќе утврди врз основа на искуство како малтер за санација е право и знае точно како да го следат и следат самата реализација. Колку време ја зема примената на малтер за санација? Примена на малтер за санација бара време со трпеливост. Усогласеноста со пропишаните правила е од клучно значење ако сакаме да го постигнеме најдобриот резултат. Во согласност со сите процедури, примената на малтер за санација трае околу 3 дена, се разбира, исто така, зависи од големината на објектот. Сепак, треба да обрнете внимание на точната должина на сушење. Искусни професионалци ќе имаат алатки опремени со професионален мерач на влага, врз основа на стапката на влага пред да се фрли малтер. Обработка на малтер за санација трае просечно 14 дена. Се разбира, тоа зависи од временските и временските услови. Во лето, гипс ќе се исуши многу побрзо отколку во зима или за време на дождот. Затоа, дефинитивно ќе дозволите професионалци ќе можат да се справат со санација на вашиот објект. Колку е назначувањето на малтер за санација? Цената за примена на малтерот за санација варира врз основа на изборот на точниот малтер за санација и големината на објектот каде што е потребна санација. Цената за работа и материјал е некаде околу 35-45 € во случај на работа на санација. Се разбира, тоа зависи од тоа колку квадратни метри на стари малтер и премази треба да се отстранат, кој слој на малтер за санација треба да се користи и колку е голем даден објект или семејна куќа. Совети и совети 1. Придобивки Не губи време со барање експерт за примена на малтер по познато и барање понуди од различни компании. Внесете го вашето барање и почнете да добивате понуди од паметни професионални искусни во проблемите на малтер за санација директно од вашата околина. 2. Не го надминувајте вашиот буџет Цените за примена на малтерите за санација навистина можат да бидат различни. Сепак, можете едноставно да ги споредите повеќе понуди и да изберете така што одговара на вашиот буџет и потреби. 3. Најди ги најдобрите за експерти за санација на гипс Нарачајте ги најдобрите отценети професионалци за пласти за санација од околината, добивате толку квалитетна работа што можете да ја сметате. По разумна цена.