Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Гипс Картон, Местење на Гипс Картон
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.503 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на гипс картон, монтажа на гипс картон? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за геодет, градежништво и сликање на гипс картон. Цената на гипс картон и нејзината инсталација обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: градежна кутија, алуминиумски заштитник за агол и боја обезбедени од еден од нашите 25.019 градители во категоријата

Исто така види:Цени
Совети и совети
Добра задача е основа Гипсот има многу намени во изградбата на разни партиции, монтирани ѕидови, ниши, покрива, во поделбата, или кога се реконструира таванот. Напишете за да го внесете најточниот опис на задачата за да разберете што е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
Кои се вообичаените видови на гипс картон?
Бела гипс картон Белата гипс картон е најевтиниот и најчесто користените варијации. Се користи кога се испраќаат од партициите и таваните и другите структури без пожар. Белата гипс картон одбор се користи во ентериери со релативна влажност помала од 65% на 20 ° C. Затоа, не е соодветно да се користи на места каде што може да дојде во контакт со вода или влага. Зелена гипс картон Зелената гипс картон е импрегнирана од влага. Таа е наменета за употреба во влажна средина, во бањата, туш, кујна и така натаму. Тоа е потешко, има поголем капацитет на товар и е поскапо од белиот гипс картон. Импрегнирани гипс плочи се користат во влага простории до 75% или 85% повеќе од 10 часа. Со 100% влага за помалку од 2 часа за 24 часа на 20 ° C. Црвен гипс картон Црвениот гипс картон има висок третман со пожар. Пожарните таблички се користат за сушење простории со стабилна релативна влажност помала од 65% на 20 ° C со посакуваната отпорност на пожар или како заштитни челични конструкции од оган. Таа ја зголеми силата на јадрото и затоа со високи температури. Исто така е погодно како бучава изолација. Сина гипс картон Синиот гипс картон е специјално направен како звучна изолација. Акустичниот заговор за гипс има особено третирана јадлива густина која се состои од модифицирана гипс кристална структура со специфични амортизирани својства. Затоа, погоден е за звук звук од надвор, ѕидови помеѓу станови во падина или стан и во станот помеѓу секоја соба.
Што може да се изгради од гипс картон?
Сува подот од гипс картон
Пловечките подови од садрутирани одбори се солидна склопна плочка одвоена од структурата на подлогата од сувиот потсетник, или. полистирен или минерална изолација. Благодарение на тежината и сувиот процес на изградба, гипс картон подови се погодни за префинетост на таванот. Овој тип на кат работи како ефикасна звучна изолација и изолација на подот и е погодна за подно греење.
Ѕидови и преждат од гипс картон
Гипс картон Сува внатрешни градежни системи се погодни за монтирање на партициите за ѕидни плочки и кога градите звучно изолирани ѕидови. Делумните структури служат главно за да ги скршат ентериерите за поединечни соби, но исто така и за управување со потребните инсталации и со користење на акустична гипс картон за подобрување на акустичниот ентериер.
Управувани ѕидови на гипс картон
На чело на ѕидовите имаат широка употреба од естетско подобрување на постоечките површини, зголемување на вредностите на својствата на топлинска изолација и непроѕирноста на ѕидовите до Intropace да спроведе инсталации за време на реконструкцијата, на пр. во панел куќи.
Партиции во влажни средини
Импрегнирани гипс е погоден за реновирање на бањата или замена на несоодветните станбени јадро во панел куќи. Структурата на гипс картон не ја вчитува структурата за поддршка повеќе од оригиналното јадро за домување. Покрај тоа, кога ги чувате десните процедури за монтирање, новиот ѕид за бања ќе биде изграден многу брзо.
Будење поткровје
Гипс картон овозможува дополнителна градежна изолација додека создава нови простории за удобно и атрактивно домување без зголемување на изградената област. Благодарение на гипс картон, квалитетна изолација и покривни прозорци можат да создадат многу пријатен и функционален простор за живеење на таванот.
Претплатници
Гипс картон покрива се погодни за брзи и чисти тавани. Користејќи ги, аудио својствата на просторот и термичките својства на таванската структура може да се подобрат.
Најчесто поставувани прашања
Зошто барате експерт за гипс картон на Wilio?
Дали сакате да го реконструирате сведувањето или да го освежите изгледот на собата со нови гипс картон. Треба да се подели собата со пресек на гипс картон? Ќе биде акустика во вашиот стан ѕид со звучна изолација? Или ви е потребно навреда на ѕидот на ветробранот на куќата одвнатре? Ние ќе ви помогнеме да најдете специјалист за гипс картон кој може да го справи. Нашите гипс картон експерти можат да се справат со сè, од нови внатрешни партиции до гипс картон тавани. Заштедете време и пари со споредување на понудите и избирање на најдобрите отценети експерти од вашата околина. Wilio ќе ви помогне да пронајдете гипс картон експерти кои ќе ги постават игличките, бркаа ѕидови, ниши, приматели, дистрибуираат соби или реконструираат таванот. Квалитет, по разумна цена и кога ви е потребно.
Што е гипс картон?
Гипс картон се состои од панели од притиснат гипс кој е вметнат со сендвич начин помеѓу два тврди документи. Тоа е многу практичен градежен материјал кој се користи за т.н. сува конструкција. Често ужива тавани, не-носички ѕидови и други внатрешни прилагодувања. Гипс картон е лесно, лесно е да се работи со него и исто така е поевтино од другите материјали. Гипс картон се произведува во различни дебелини и должини, разни состав на дијареа јадрото. Оваа разновидност овозможува да се избере точната димензија и квалитетот на гипс за одредена градежна структура.
За што се користи?
Гипс картон е суштински елемент на сува конструкција. Се користи за изградба на различни партиции, монтирани ѕидови, ниши, обновува, кога се делат соби или кога се реконструира на таванот. Најчесто не се користи во ѕидовите за поддршка, така што главно се монтирани на челични структурни профили. Сепак, постојат и специјални апликации за поддршка на гипс картон.
Што е потребно за работа со гипс картон?
• Дизајн профили • Завртки и додатоци за сува конструкција • изолација • Хорвија за сува конструкција • Пенетрација • Поправање • Одложување на ножот • Силикони и заптивки • Хидроизолација. • Бои и позадини
Кои се придобивките и недостатоците на гипс картон?
Гипс картон е популарен за спроведување на елементите за изградба и внатрешен дизајн, благодарение на фактот дека го зачувува времето и трошоците за изградба или реновирање. Добро топлинска и звучно изолирана, не запира пареа и без мирис. Гипс картон е лесно обработена и има мала тежина, така што претставува мал статички оптоварување на објекти. Тоа не е баран за транспорт, овозможува брзо собирање и сув процес, па затоа не е потребна вода. Бидејќи тоа е едноставен модуларен систем, можно е да се справат со дистрибутивните системи како што се електричната енергија, водата и така натаму. Внатрешните партиции за гипс картон се речиси совршено еднакви, но овозможуваат понатамошно површинско лекување со различни премази, позадини, плочки или малтери. • Работата со него е многу едноставна • Едноставно се инсталира, форми и конечно се прилагодува • Има добри топлински и звучни изолациски својства • Дали е отпорен на влага и оган (по тип) • има долг живот Недостаток е потребата да се прикачат плочите за структурни профили, потребата за пенетрација, запечатување и мелење дупки во плочата, за да се заврши совршенството.
Како работи гипс картон?
Дополнување нож или опашка пила е потребно да работат со гипс картон. На дупките на бр. На гипс картон е монтиран на претходно подготвена челична конструкција. Спрејјата помеѓу плочите се запечатени со заптивка и зајакнување лента. По внимателно запечатување и мелење на зглобовите, плочи треба конечно да се уредуваат. Sadkartón треба да навлезат добро пред сликарството или позадината, така што бојата или позадината се одржуваат, па дури и апсорпцијата на целата област. Tencin-слој гипс, исто така, може да се примени на гипс картон.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Гипс Картон, Местење на Гипс Картон
Јарослав J.
profile image
Гипс Картон, Местење на Гипс Картон
Јозеф В.
profile image
Гипс Картон, Местење на Гипс Картон
Jožo R.
profile image
Гипс Картон, Местење на Гипс Картон
Јозеф Р.
profile image
Гипс Картон, Местење на Гипс Картон
Матеј Б.
profile image
Гипс Картон, Местење на Гипс Картон
Петар К.