Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Гаражни Врати со Шарки
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на преклопната гаражна порта? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за да ја отстраните старата порта, да инсталирате нова пресечна порта, да инсталирате електрични инсталации. Цената на преклопните врати за гаражи обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, електрична инсталација обезбедени од еден од нашите 20.000 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Превртување гаражни порти "Лизгачки гаражни врати" се концепти кои можат да се користат за да се опишат многу конфигурации на вратите. Можете да изберете директни лизгачки панели, повлекување и поместување на вратите и лизгачки системи околу вратите на аголот кои се преместуваат или до горната или долната железничка поддршка. Денес, широк избор на лизгачки врати од челик, алуминиум или дрво што може да се направи од масивни панели или делумно или целосно застаклени. Директниот лизгачки ефект на пополнување на едно парче, исто така, може да се удвои како дводелен или преклопувачки аранжман и може да се монтира внатрешно или надвор (во зависност од достапниот простор на ѕидот). Можно е многу различни аранжмани за следење во зависност од површината на теренот, тежината на панелите на вратите итн., Но, можете да создадете многу едноставен и лесен за употреба лизгачки систем за долготрајна употреба со рачно или Електрична контрола при темелно размислување. Една од другите главни предности на еднократни лизгачки гаражни порти е слободата на дизајнот што го нуди; Во принцип, не постојат ограничувања за дебелина, тежина или големина на користени врата пломби. Ние нудиме лизгачки гаражни порти како решение за домашните и деловните барања. Странични лизгачки дрвени гаражни врати Како лизгање и пресек гаражни порти, и лизгачките гаражни порти ви овозможуваат да паркирате на вратата на гаражата, додека сеуште можете да ги отворите и затворите. Повеќето лизгачки дрвени врати се монтирани надвор и затоа обезбедуваат максимална должина во гаражата. Дури и со овој вид на врати, разновидноста го продолжува бројот на различни дизајни кои можат да се креираат. Вуд е многу разноврсен материјал и иако повеќето врати кои се инсталирани, тоа беше вертикално собрано, ширината на плочата може да биде многу важна за својствата наведени во типот на листа или период. Механизмот за лизгање за овие типови на гаражни порти е едноставен, без одржување и многу мазно за работа на речиси сите димензии. Иако повеќето системи се прирачници, можно е да се автоматизира лизгачката врата на далечинскиот управувач. Исто така, е можно ако е потребно, висат панели на вратите од врвот и со користење на едноставен водич систем на теренот за одржување на вратата за време на операцијата во една линија, што значи дека имате систем без никаква праг вредност. Преклопување на гаражни врати за комерцијална и индустриска употреба Преклопувањето и лизгачките комерцијални врати обезбедуваат совршено решение кога има ограничена странична соба или висина. Преклопните врати обично се изработени од челични или алуминиумски профили, опционалните профили за застаклување обезбедуваат светлина или обезбедуваат високо ниво на видливост за продажба или за работни цели, на пр. Салони, работилници. Панелите за превртување на гаражни врати се споени заедно и се достапни како еден магацин на едната или двојно преклопување на двете страни на поголеми отвори. Ова обезбедува одлично решение за избор на лесна за употреба рачна контрола, или удобност за електрична контрола на поголеми димензии. И покрај нивната големина и постојана употреба, тоа е да се осигура дека комерцијалното преклопување или лизгачката гаража постојано функционира, неопходно минимално одржување. Делумно е предизвикана од многу малку подвижни делови - дури и помалку се разбира со едно парче лизгачка врата - што ви дава уште една позитивна причина да одлучите за една од нашите комерцијални лизгачки или преклопни врати. Вратите за преклопување на индустријата што ги снабдуваме може да се инсталираат во исклучително големи дупки кои имаат стандардни димензии до висина од 30m и 8m. Стандардно, ние можеме да понудиме 3 до 34 крила за врата според оперативните барања кои подоцна можат да можат да ги прилагодуваат потребите на клиентот. Преклопување на вратите за комерцијална и индустриска употреба Комерцијалните гаражни врати имаат многу цели поради висок квалитет на вашата конструкција. Тие исто така можат да понудат и топлинска и звучна изолација, како и највисоко ниво на безбедност. Типични инсталации за комерцијални и индустриски лизгачки и преклопни гаражни порти вклучуваат големи фабрики и растенија за преработка, но можат да понудат инсталирани и поголеми влезови на работилници, салони, големи домашни гаражи, магацини, спортски сали, салони, арени и многу повеќе. Исто така, постојат опции за застаклување кои ви дозволуваат да ја претворите секоја голема темна гаража на полесна и поатрактивна област. Исто така, постојат интегрирани врати од врата, благодарение на кои сите големи лизгачки или преклопувачки врати се повеќе пријави и полесно. Пешачките врати исто така може да се додадат на главниот панел кој обезбедува најпрактично решение за повисоки нивоа на сообраќај. Низок ризик од судир на штета Страниците на паркираните врата крилја значително го намалуваат ризикот од судир; Листовите се во визуелното поле на возачите. Доблечните делови од врата кои се отвораат до 180 ° и доволен простор по нив, исто така, доведуваат до максимално возење низ ширина. Одржување на изградбата Индустриските преклопни врати беа дизајнирани да работат непречено и да имаат долг живот. Оваа сигурна конструкција се базира само на неколку одделни, издржливи и квалитетни компоненти. Следи дека барањата за одржување и грижа се многу ниски и вратата само ќе предизвика мали последователни трошоци. Изолација и заштеди на трошоците Повеќето лизгачки системи за врата користат изолирани панели со двојно школка кои обезбедуваат одлично ниво на топлинска изолација и звучна изолација. Во случај Гаражата е интегрирана или зградата се загрева, предностите на користење на изолиран систем на врата е очигледен и лизгачки или преклопувачки врати можат да го исполнат ова барање. Стандард и заштита Преклопните и лизгачките врати имаат највисок приоритет за индустриски преклопни врати. За сите вертикални исклучени рабови, заштитните елементи се монтирани од фаќање на прстите направени од висококвалитетни профили на мулти-Chapsing EPDM, со што преклопната индустриска врата е безбедна внатре и надвор. Повеќето преклопувачки врати имаат тенденција да бидат ракувани со рака, но ние нудиме електрична контрола со многу методи за контрола на пристап за поголеми или почести врати. Преклопување на гаражни врати Преклопните гаражни порти претставуваат различен проблем и треба да бидат дизајнирани многу внимателно, особено ако се поголеми. Ние можеме да обезбедиме преклопни врати речиси сите димензии со користење на истата структура на Bupy панел со изолирано јадро, но исто така нудиме рамки на алуминиумски профили со делумни или целосно застаклени инсерти во различни варијанти на застаклување. Големи или мали, преклопувачки врати се одличен избор за секоја гаража или зграда, нудат светлина и непречено функционирање, како и ниско одржување во долго време со помал стрес на подвижни делови во споредба со тркалезните или пресечните порти.