Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Гаражни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.521 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на гаражата? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот и монтажата на гаражни врати. Цената на влезните порти во гаражата обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: поврзување на контролната единица, услуга обезбедена од еден од нашите 20.320 мајстори во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
5 различни видови на гаражни порти - кои да изберат? Гаража портата може да попуштат умно, добро и да го наруши изгледот на вашата куќа. Ова е особено точно за куќи каде гаражата зафаќа значителен дел од предната фасада. Гаражата треба секогаш да вкусно го надополнува целокупниот изглед на куќата. Друг важен фактор што треба да се има на ум е непречено трчање на портата. Замислете дека навистина побрзате некаде и сеуште ќе го изгубите драгоценото време заглавено со гаражна порта! Затоа, беспрекорно ракување е исто толку важно како и нејзиниот изглед и безбедносни параметри. За традиционалната семејна куќа Вила е соодветен hoverbag со софистициран дизајн, додека модерна минималистичка куќа со многу стаклени прозорци и врати ќе изгледа одлично со гаражна порта изработена од челик или фиберглас. Таквата порта изгледа ефикасно и ако е исто така опремен со прозорски елементи, овозможувајќи на пенетрација на сончевата светлина во внатрешноста на гаражата. Исто така, зависи од тешкотиите во живот и одржување од видот на гаражниот портен материјал. Гаражни врати 1. Секцински гаражни порти: Тие се карактеризираат со традиционален дизајн и едноставна контрола. Најчесто имаат модерна завршница, но дрвениот декор исто така може да избере. Нивното движење е моторизирано, така што контролата е исклучително едноставна. Предноста е што по отворањето на портата се движи под таванот, така што не бара многу простор. Секциските порти не содржат тежок механизам што ќе се одвива на таванот или страничните ѕидови по отворањето. Тие се карактеризираат со пријатен изглед кој може да се прилагоди на дизајнот на куќата. Тие се робусни и не бараат потреба од одржување. Тие можат да бидат направени од дрво или композитни материјали кои се рентабилни. 2. Натлување Гаражни порти: Натливата порти претставуваат многу модерна гаражна безбедност. Тие се направени од едно парче материјал и ракување со нив е исто така многу едноставно. Тие бараат простор под таванот на гаражата каде што мора да се монтира шината, по што портата ќе биде превртена. Предноста е можноста за отворање на автоматизација, SOWI гаража удобно отворена без да се издвои од автомобилот. Портата може да се надополни со стаклени елементи во форма на прозорци и да избере од широк спектар на порта материјали. 3. Ролинг Гејтс: Скролувајте гаражни порти се најзастапени решенија за гаражни врати. Иако заеднички за комерцијални и индустриски објекти, тие често често се користат за да се обезбеди станбени гаражи. Ако вашиот приоритет е безбедноста на гаражни порти, гаражата на лизгање ќе биде идеален избор. Тие живеат направени од висококвалитетен алуминиум или челик, се нерѓосувачки и отпор на влијанието и впечатливо. Специјални премази на располагање дека можете да ја заштитите портата од времето. Тие земаат мал простор под таванот по отворањето. Овие врати исто така ќе ви помогнат со изолација на куќата, намалувајќи ги трошоците за енергија во летните и зимските месеци. Благодарение на неговите својства, бучавата за амортизација исто така е особено погодна за индустриски магацини и производствени операции. 4. Лизгачки гаражни порти: Лизгачките порти се најмногу разновидни решенија за гаражни врати. Нивната предност е дека исто така можете да ги направите прилагодени. Во исто време, исто така можете да го изберете портата материјал, како што се челик, дрво или пластика во комбинација со стакло. Во случај на овој вид на порти, монтажа на шините е потребно за да се обезбеди промена на портата и да го зајакне својот дизајн, со што лизгањето на портите погодни за големи гаражи. Портата може да биде моторизирана и исто така можете да изберете одредена тежина или дебелина на портата според нивните барања. Портата се преместува на едната страна од гаражата, така што не се случува многу простор, а преостанатиот простор може целосно да се искористи. 5. Wing Garage Гејтс: Де за најевтиното решение од сите видови гаражни порти. Тие се лесни за контрола и се погодни за мали гаражи. Тие не практично нема простор не се тивки и се карактеризираат со долг живот. Традиционално, крилото гаражни порти произведени од дрво, но денес можат да изберат од широк спектар на различни материјали, како и бои и дизајни. Значи, можете совршено да се усогласи со бојата и дизајнот на вратата и прозорските рамки на куќата. При изборот на портата, неопходно е да се земе предвид тешкотијата на манипулацијата, трошоците за одржување, нивото на безбедност, буџетот и големината на гаражата. Важно е да се грижите за опремената гаражна порта, бидејќи нејзината замена или транзиција од еден систем на друг може да биде поврзан со значителни финансиски трошоци. Избор на точен материјал Гаражни порти се достапни од неколку различни материјали, секоја од неговите придобивки и слабости. Ние ви донесеме кратко резиме на она што има индивидуални материјали нудат. Вуд Дрвото е класичен гаражен портен материјал кој сè уште бара голема популарност, особено ако сакате традиционален дизајн. Дрвени гаражни порти нудат широк избор на различни дизајни и димензии и лесно можат да се усогласат со прозорецот рамки на куќата. Таквата порта може да се изработи од лесни или масивни панели. Најевтината можност е лакирано дрво. Гаражата порта од пареа дрво е поскапа, но ја претвора фасадата на топол, природен изглед. Вуд има подобри изолациони својства од челик, но изолираната челична порта обезбедува подобри заштеди на енергија. Сепак, дрвената гаража е потребна со редовна нега. Важно е да се наслика со боја и да се заштити површината од инсекти. Челик Челичните порти се поевтино решение во споредба со дрвени порти и е најпопуларниот материјал за гаражни врати. Челичната порта е достапна, издржлива, лесна за одржување и достапна во речиси секој стил и дизајн. Покрај тоа, постојат неколку видови на хемиски заштитни слоеви кои го спречуваат челичните 'рѓосани, па дури и можат да покриваат мали гребнатини. При изборот на челичната врата, неопходно е да се мисли дека самиот челик има слаби изолациски својства, така што последователната изолација на портата е од суштинско значење. Исто така, постојат челични гаражни портови со различни панели дебели. Ако ги достигнете решенијата на потенки, мора да сметате на пониско отпорност на удар. Груба челична порта се карактеризира со највисок квалитет, така што таков вид на челик се користи и во индустриски и комерцијални решенија. Трошоците за одржување на челични врати се пониски од дрво. Челичните порти со стаклени влакна ќе се претворат во многу модерни и одлични дополнувања на тековните градежни трендови. Алуминиум Алуминиумските порти се најевтиното решение, по што е препорачливо да се постигне кога гаражната цел е голема. Таквиот портал е лесен за одржување и ракување, исто така е едноставно. Алуминиумските гаражни порти имаат слични карактеристики како челик, додека можете да изберете текстура слична на дрво. Алуминиум е полесен и поевтин од челик, има долг живот, но е склон кон Проспилин. Дрвени композитни. Дрвени композитни порти се направени од рециклирани дрвени влакна. Тие нудат челична сила со изглед и текстура на дрво и може да се третираат со обложување или море. Композитни врати се подобри од масовно дрво, бидејќи тие се спротивставуваат на гниење и расцепување. Фиберглас. Гаражни порти од стаклени влакна се помал сегмент на пазарот. Панелите кои се вградени во алуминиумски рамки можат да се третираат со обложување и да обезбедат поголема отпорност на prehileace како тенок челик. Фибергласот е многу лесен, има слаби изолациски својства и, како резултат на временските услови, површинскиот третман може да исчезне. Сепак, е поотпорна на корозија поради солена вода од другите материјали за гаражни врати, што го прави добар избор за крајбрежните области.