Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Фурнир од Тули
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на плочки од тули? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање, доработка на ѕидови и лепење плочки од тули. Цената на облогата од тули обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: лепак, инјекциска смеса и гипс обезбедени од еден од нашите 23.975 плочки во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Брик Кој не треба да го сака изгледот и доброто чувство на откриениот ѕид од тули? Топлината и бојата што обезбедуваат голи цигли се безвременски. Постигнувањето на овој изглед е за среќа полесно од било кога; Тули плочки се прифатливи и ефикасни начин за подобрување на внатрешноста или надворешноста на вашата куќа, без да мора да изгради нов ѕид од тули од самиот почеток. Брик плочка, исто така познат како тули фурнир, е тенка парче од тула што може да се користи на површината за да се добие изгледот на вистинскиот ѕид од тули. Иако нема структурна поддршка обезбедена од традиционалниот ѕид од тули, ѕидот украсен со тули плочки е подеднакво естетски пријатен и енергетски ефикасен како заеднички ѕид од тули. Всушност, има тешкотии (ако не и невозможно) да се намали. Тули плочки се удобни бидејќи за разлика од тули во целосна големина заземаат само дел од местото се рентабилни и лесно инсталирани. Тернологија на тербална плочка Пред да бидете потопени на различни начини, бидејќи можете да инсталирате тули во вашето домаќинство, замислете нормална терминологија. Тули плочки или на тој начин Брик фурнир се тенки парчиња обични тули кои можат да се користат слично на керамички плочки. Тули се правоаголни блокови на изгорена глина, калциум-силикат или бетон. ТЕХИЛ се гради илјадници години. Тули имаат постигнато популарност за време на индустриската револуција кога масовните тули станаа де факто прв избор помеѓу градежните материјали и го замени каменот кој генерално беше поскап и непредвидлив кога се користи во градежништвото. Малта е леплива маса која обично се произведува со мешање на песок, цемент и вода. Додека градежниот материјал ги користел своите стари Израелци и Египќани. Таа се наоѓа во структури кои датираат пред 10.000 години и остануваат заеднички дел од современата конструкција. Како се произведуваат тули плочки Постојат два конвенционални начини за производство на тули плочки: Директно од форма. Редовна плочка се произведува кога класичната тула во облик на глина е отпуштен во печката. Плочките се создаваат во средината на овој процес со намалување на жицата од обичната тула пред да изгорат. Овие се нарекуваат преформи и рефус се произведуваат за градежни цели. Бидејќи тие се сечат од обликот на конвенционална тула, тули плочки често имаат исти димензии: 215 × 65 mm. Во зависност од производителот, можете да купите плочки груби до 50 mm или тенки 15 mm. Традиционално Регулираните или традиционалните тули плочки се претходно постоечки тули кои се преиспитувани на плочки. Тие се "автентични" во смисла дека секоја плочка доаѓа од вистинска тула што беше природно издржана и изложена на надворешни влијанија. Регулираните тули плочки се сечат од конвенционални тули и имаат различни отелови, вклучувајќи стилски тули плочки со бели застаклување, кој се наоѓа во современи ресторани и барови. Зошто тули плочки Една од причините зошто тули плочки се атрактивни за дома мајстори и дома сопственици, е едноставна инсталација. Тие обично се прикачени на рампа која може да се прилагоди на одреден ѕид или површина. Плочките се поставени по хоризонталните линии, лепило и лајсни се распоредени на страницата. Во зависност од посакуваниот изглед, ќе треба (можеби не) рачно да ги мери празнините помеѓу секој панел на кој се применува Малта. Во овој случај, растојанието се користи за обезбедување на точноста. Што може да се користи тули плочки? Ако може да се користи конвенционална тула, тулиската плочка исто така може да се користи. Тие се идеални за различни простории и апликации. Зголемување на естетиката на просторијата со природен декоративен изглед. Еве неколку примери како што можете да го користите тули поплочување во вашиот дом. Кујна: Користете мазни плочки за да креирате топла и пријатна средина во вашата кујна. Бањи: бања ѕид нагласи тули плочки или контурна врата рамка. Дневна соба: Додади ентериер Откриени ѕид од тули за да го подобри карактерот и чувството на топлина во дневната соба. Надвор: За да ги заштити надворешните делови на куќата за да стигнат до тули тротоарот. Може да се користи за поправка на оџаци, епидемии и надворешни ѕидови, подобрување на визуелната атракција. Иако тули плочки немаат структурен интегритет на конвенционалниот ѕид од тули, држејќи ги изолационите ефекти од тули со нормална големина, што значи дека можете да креирате енергетски ефикасен ѕид или просторија што ја задржува топлината додека ја намалува тежината и дебелината на ѕидот. Исто така, ќе добиете парче вредна површина, бидејќи тули плочки може да се примени на ѕидови или површини кои се потенки од традиционалните ѕидови од тули. Кога станува збор за изборот на сосема нов ѕид за вашиот дом, имате избор на многу опции. Но, многу сопственици на куќи сега почнуваат да се движат од традиционалните плочки и користат тули ленти или фенси плочки низ куќата. Ова е совршен начин за добивање на истиот робустен и автентичен изглед како традиционален ѕид од тули, но без напори. Нема потреба да се обнови постоечкиот внатрешен ѕид, бидејќи едноставно можете да ги користите шините од тули. Благодарение на различните количини на различни текстури и бои можете да изберете, можете да креирате речиси секој изглед во вашето домаќинство и да имате рентабилен, но отпорен ѕид во секоја соба. Плочата со ефект на тули стана многу популарен во последниве години, бидејќи тие ви дозволуваат да го имате истиот изглед на тули во куќата. Покрај тоа, можете да го совпадите со речиси секоја атмосфера што прави во собата. Брик ленти може да се користи во затворен простор и екстериери, што ги прави многу разноврсна. Тие можат да се користат во опремени соби, на помали области или во целосни екстериери на згради. Тие се одлични не само за нови згради, туку и за дополнителни проекти за собирање или реновирање. Бидејќи погледот тули се повеќе популарни секоја година, побарувачката за овие ѕидови расте. Тие исто така се популарни за широк спектар на материјали, обрасци и бои. Кои се Брик шини? Брик лајсни, исто така, се нарекуваат тули дрво или тули плочки и се во основа тенки парчиња тула или намерно тули плочки кои можете да ги користите во текот на куќата - внатре и надвор. Тие најчесто се користат за да го имитираат појавата на вистински класичен ѕид од тули. Тие се многу популарен избор и доста чести во многу модерни домови. Побарувачката за нив се зголеми во текот на изминатите неколку години и има многу можности за задоволување на параметрите на секој сопственик на куќи. Брик ленти исто така се дишат, издржливи и не запаливи. Тие се направени од издржливи, рециклирани материјали, што ги прави енергетски ефикасни и претставуваат совршено решение за областа која треба да биде разубавена. Брики шини првенствено се користат за нивната естетска атракција, бидејќи тие нудат брза и практична алтернатива на обичните тули. Сега можете да имате површински третман во форма на тули насекаде на вашите ѕидови. Тие доаѓаат во многу различни големини и исто така може да се направи на вашите специфични барања. Постојат многу различни бои од кои можете да изберете, но најпопуларните често вклучуваат издржлив изглед, бидејќи благодарение на нив, го добивате истиот рустикален изглед во внатрешноста како на надворешните образи тули ѕидови. Можете да креирате убав, издржлив и долготраен изглед на вашиот дом. Брик ремени, исто така, може да се користи комерцијално и совршено се вклопува во ресторани, кафулиња и продавници за облека. Тие дејствуваат рустикален, автентично и можат да го променат просторот во модерната, стилска средина. Овие тули плочки се издржливи и издржливи, што ги прави совршена инвестиција во секој деловен простор. Брик ремени наспроти плочки со тули ефект Плочките со својства на тули се повеќе популарни секоја година. Тоа е главно затоа што тие се разновидни и нудат совршен изглед на тули на ѕидовите во вашиот дом. Луѓето ги даваат овие плочки не само во кујната и бањата, туку исто така бараат и други начини да ги користат во текот на куќата. Тоа вклучува избор помеѓу разни нови текстури и модели на други делови од живеалиштето, како што е дневна соба и спална соба која нуди уникатно поле во адаптираниот простор. Плочка со ефект на тули е ефикасно направен од оригиналните тули за да помогне да се создаде неверојатен ѕид од тули. Тие се произведуваат со површината на вистински тули за верно копирање на изгледот на вистинскиот ѕид од тули. Тие имаат различен стил, што значи дека во вашето домаќинство создавате речиси било кој изглед и впечаток. Тули плочки се направени од тенки намалувања на тули, нудат ист ефект како класична тула и се идеални за внатрешни и надворешни ѕидови. Брик ленти се сече според специфични димензии и се мешаат со природни бои за да ги направат вашите ѕидови совршени. Ако сакате да направите впечаток во вашата куќа или во бизнис, без да плаќате бои, само кога ќе купите тули плочки или ленти со тули ефект. И двете од овие верзии имаат одлична покриеност на внатрешните ѕидови и тоа е одличен начин да се испорача постар стил на куќа без да го изгуби оригиналниот изглед. Брик ленти и плочки со тули ефект станува многу популарна и - што е најдобро - можете да ги користите внатре и надвор кога ќе го изберете точниот тип на материјал. Со убави кујнски тули, креирате стилски ѕид кој дефинитивно ќе го привлече вниманието. Брик ленти во кујната се модерни, практични и погодни за животната средина кои понекогаш може да бидат жешки, па дури и влажни. Тие можат да се користат на еден главен ѕид или на сите внатрешни кујнски ѕидови. Добро се справи со топлина и нивното собрание е прилично едноставно за искусни домашни шампиони. Кујна плочки со тули ефект може да понуди слична опција и да се избере од многу убави дизајни. Во вашата кујна можете да го имате истиот груб изглед отколку на надворешните ѕидови, тоа ќе остане модерна, многу стилски и совршено дополнување на вашиот тековен декор. Плочката со ефект на тули се здобива со популарност секоја година и овој изглед веќе не е резервиран само на надворешните ѕидови. Неверојатно изгледа во внатрешноста. Бања тули појаси наспроти бања плочки со тули ефект Плочка во бањата со ефект на тули се многу популарен избор, особено ако сакате да креирате убава, но исто така и уникатен изглед. Бидејќи тоа е личен простор, можете да го одразите вашиот сопствен уникатен стил, и лесно може да се направи со прекрасни плочки во бањата со ефект на тули. Покрај тоа, можете да изберете од широк спектар на бои, вклучувајќи бели, црни, сиви, сини и беж. Ако размислувате за инсталирање на бања со тули во мијалникот и грижете се за нивниот живот, не морате. Овие плочки се совршени за такви локации. Тие се дизајнирани да одговараат на секоја соба за домаќинство, без разлика дали тоа е туш или традиционална покривка од тули. Одлична управување со влага, бидејќи тие се водоотпорни, и се совршен избор во бањата. Многу луѓе сакаат автентичен изглед и впечаток на тули или плочки со тули. Тие можат да се користат насекаде, лесно да се инсталираат и да се направат од еколошки материјали кои го даваат вашиот домашен карактер. Можете да ја добиете топлината и животот што обезбедува вистински ѕид од тули, и десно во вашата куќа. Најдобро од сè е дека овие ленти од тули не се скапи, што значи ефективна опција за градители и сопственици на куќи. За плочки со ефект на тули, можете да изберете од различни големини и бои за да станете совршен додаток на вашиот дом. Дури и роговите не се проблем за овие плочки, бидејќи само изберете од аглите кои имаат различни дебелини и големини се идеални за секој ѕид, совршено може да се прилагоди и да се ракува добро со нив. Ова ви овозможува да креирате непречено продолжување на вашиот ѕид и шаблони, правејќи го ѕидот да изгледа убаво без поголем напор. Зошто да не го избегнете вашиот дневен рустикален стил? Совршеното решение ќе биде тула. На рустикален груб изглед кој останува популарен со години, тоа мора да биде нешто. И можете да го креирате овој изглед користејќи професионално направени плочки со ефект на тули. Како за ремоделирање на надворешните ѕидови? Можете да го направите ова со отворени тули бендови. Традиционалните куќи од тули имаат рустикален изглед кој работи многу релаксација и пријатна. Меѓутоа, денес, сепак, цената на тули куќи, а да не зборуваме тули, драстично се зголеми, што значи дека таквото домување повеќе не е достапно за сите. Решение? Користете надворешни тули ленти кои обезбедуваат рустикален шарм за исклучително прифатливи цени. Поради оваа причина, денешниот широк спектар на надворешни тули ремени што можете да ги користите за да создадете рустикален дом што имитира прекрасен популарен стил на тули куќи. Надворешните ремени на тулите се исто така достапни за секое домаќинство во современи мотиви. Тие имаат препознатливи бои и елегантни завршувања. Тие се направени за да ги имитираат само основните аспекти на тули додека носат своја уникатна површина. Можете исто така да изберете од понудата на застаклени отворени тули ремени кои можат да се користат надвор за да се направи вашата куќа изгледаше уште посовремени и рустикален. Ако сакате да создадете нешто уникатно или да ја имитира недоследноста на површината на тули за да го направите вашиот дом повеќе автентични, исто така можете да достигнете различни комбинации на отворени јамки од тули. Камин ленти наспроти камин плочка со тули ефект Една од главните причини зошто плочките од тули се исто така ефикасни, е дека тие имаат одличен термички отпор и изгледаат добро. Тие можат да се инсталираат околу каминот за да се вклучат со дизајнот и бојата на остатокот од собата додека доставуваат модерен допир на многу популарен дел од вашиот дом.