Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Фризерски Салон, Берберница
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба фризерска услуга? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни професионалци за стилизирање коса за дами и господа, стилизирање на брадата за мажи. Цената на услугите за коса и стилизирање обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци и професионална козметика обезбедени од еден од нашите 1.236 фризери во категоријата.

Исто така види:Цени
ProvidersПовеќе од 1.236 професионалци во вашата близина
profile image

Trendseteri

Компанија
4,1
Фризерски Салон, Берберница

Биди и ти дел во светот на Трендсетери

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Frizerski Salon "BOY"

Компанија
4,1
Фризерски Салон, Берберница

Frizerski "BOY" salon, Sarajevo, Bosnia and Herzegovina. 1.505 допаѓања. Frizerski salon "BOY" kon...

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Premium | Frizerska i kozmetichka oprema

Компанија
4,1
Фризерски Салон, Берберница

Барате професионална фризерска опрема? Или опремувате козметички салон или салон за убавина? Premium Professional располага со опрема за фризерај, алат, материјали за депилација

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Фризерски Салон Даме

Компанија
4,6
Фризерски Салон, Берберница

Фризерски салон ДАМЕ, Skopje. 791 допаѓања. Берберски салон

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Frizerski salon "Sveta i Sin"

Компанија
4,1
Фризерски Салон, Берберница

Ниш: Берберница

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
Покажи повеќе
Услуги
Што вклучува посета на фризер или фризер?
Најбрзиот и најлесниот начин да се постигне светлина и меки фризура е да ги споделите со вашите професионалци за коса. Без разлика дали сакате да изгледате добро на настанот што се приближува или на голем датум, или само сакате да го подобрите вашиот стил, умешните фризери ќе ви помогнат да се чувствувате сигурни и да изгледате најдобро. Според вашата посебна потреба, стилистите можат да ви обезбедат широк спектар на прилагодувања на косата кои вклучуваат:
Домашни услуги за совршено уредување на косата
Зошто наместо резервација на состанокот во салонот изнајмување стилист за уредување на косата дома? Вие нема да морате да се грижите за паркирање, да се грижите за одложувањето или да земете долг период на чекање. Само поставете го времето и датумот и вашите стилисти ќе дојдат директно до вашата врата. Благодарение на многу време и простор ќе можат да го донесат своето искуство со миење и влакнести коса до совршенство. Користејќи висококвалитетни вештини за коса и стил, фризерската ќе ја измие вашата коса и ќе го прилагоди токму на стилот по ваш избор. Стилистката може да ја уредува вашата коса на различни начини, тоа ќе дојде на вашата глава разни фризури од фини каскадни кадрици до растворливи плажа бранови и ќе ви даде толку многу потребни самодоверба. За да направите велнес ден во вашиот престој, на нашата платформа, исто така, ќе најдете COSMes специјализирани за нега на ноктите кои не само што можат да ги намалат или исечат, туку и полирање на прилагодување, така што ќе се чувствувате како во драг професионален салон.
Парчиња и орнаменти
Дали ви пречи растни завршетоци? Постојат многу стилисти во вашата област кои можат да направат совршена коса. Пред стил на фризер, оштетениот крај или коса го намалува саканиот стил и облик. Ќе ја постигнете вашата коса здрава. Нашите стилисти ќе им помогнат на вашата коса да остане мазна и свиленкаста. Не го исечете или уредувате намалувањето поради претстојниот настан за одмор или друга прилика? Ние исто така ќе ви помогнеме да најдете искусни фотографи кои прават професионални фотографии за да можете да го прославите и да се релаксирате без да се грижите и да се релаксирате.
Боење на косата
Боењето на косата веќе не е загрижена кај жените денес, но мажите сакаат да ја променат бојата на косата или да го обојат сивата боја. Ако сакате да ја обоите вашата коса, исто така е подобро дома за да ја доверите оваа активност во рацете на професионални фризери. Покрај тоа, можете да го уредите сечење на косата пред боите, тие ги мешаат нијансите на боите што сакате. Во удобноста на домот, фризерите на нејзината коса ќе извлечат густи шарени мелари. Ако однапред нарачувате фризер, можете да го консултирате новиот стил со него преку фотографии. Пред боење, не е неопходно да се мие, само напротив, се препорачува неколку дена да ја напушти косата. Должината на бојата зависи од точноста на фризурата, целиот процес трае помеѓу 1,5 часа. - 3 часа. Во случај да сакате да обојувате дополнителна фризура, треба да резервирате повеќе време.
Најчесто поставувани прашања
Зошто нарачувате фризерска услуга преку Wilio?
Дали сакате да го промените вашиот изглед? Подобрете го вашиот изглед користејќи фризерски или фризерски услуги. Можете да ги заборавите тешкотиите со одење до салонот и само удобно да се релаксирате дома, додека вашата коса се третира со талентиран фризер. Лесна, удобна и непроблематична услуга е само една од придобивките! Пред резервацијата на стилист нашата платформа ќе ви овозможи да ги видите профилите на специјалисти, да ги споредите прегледите и да ги прочитате коментарите за да дознаете што другите луѓе зборуваат за нивните услуги. Осврти Јас пишувам клиенти како тебе, па благодарение на нив, можете да ве уверите дека вработувате еден од најдобрите номинални стилисти во вашата склопот на подрачје. Независно дали избирате излитени бранови, слатки кадрици или елегантни, импресивни фризури, нашите талентирани стилисти можат да работат со вашиот специфичен тип на коса и разни структури на коса и да создадат нов изглед со кој гордо може да се пофали. Па што чекаш? Кликнете на копчето "Enter побарувачка" сега и ви е најдобра услуга за уредување или нега на коса која се наоѓа во вашето соседство!
Колку долго имам однапред да резервирате фризер или фризер?
Идеалната резервација е однапред. Како резултат на тоа, можете да испраќате фотографии од посакуваниот изглед на избраниот стилист и да го прашате за совети пред да го поправите за нов стил. Ако треба веднаш да закажете датум, нема проблем. Ние ќе ви помогнеме да најдете стилисти во близина на вашата околина кои можат да ја мијат косата, исушени и уредувани истиот ден или во текот на следниот ден.
Дали треба да ја мие косата пред да го посетам фризерскиот професионалец?
Не, немате коса да се мие пред договорениот состанок. Грижата за коса обично почнува со коса со шампон, па можете само да го чекате вашиот стилист да пристигне. Нашата цел е да обезбедиме комплетни услуги што можете да ги сметате за да не морате да барате долго време ако ви треба експерт за миење и уредување на вашата коса од вашата околина.
Колку време е потребно фризер редовно прилагодување на косата?
Лесното прилагодување на косата обично трае 45 минути до еден час. Сепак, можно е дека фризерот ќе треба да се намали пред конечното прилагодување, можеби вршење на друга интервенција во оправдување на косата. Боењето на косата или третманите за балансирање на косата ќе потрае до два до три часа во зависност од должината и обемот на вашата коса.
Колку често треба да нарачам услуга за фризер?
Сето тоа зависи од вашите преференции, тип на коса и волумен на вашата коса. Најдобро е ако ја напуштите косата еднаш месечно за да го прилагодите специјалист, особено ако сакате да го задржите вашиот сегашен изглед на вашата коса и да ги задржите што е можно здраво. Сепак, ве молам бидете внимателни да не го притиснете со премногу чести модификации на кератин, исто така, може да доведе до сува и кршење на косата.
Дали продолжената коса за компензација?
Проширената коса може да се избалансира само ако е продолжување од човечка коса, а не синтетички. Бидејќи човечките екстензии работат како природна коса е најдобро да се преземат превентивни мерки пред нивниот надомест. Користете фини шампони без сулфати и други хемикалии и не користете премногу термички прилагодувања. Прекумерната топлина може да предизвика сушење и осветленост која може да ги оштети вашите продолжени краеви на долг рок.