Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Фотограф, Видео
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на фотограф, видео? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за професионална фотографија, снимање видео, пост-продукција, монтажа. Цената на креаторите на фотографии и видео обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, вградување на дополнителни барања обезбедени од еден од нашите 3.187 фотографи во категоријата.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто ангажирате фотографии преку Wilio?
Вработи најблискиот комерцијален фотограф на Wilio е поудобно и пофлексибилен за вашиот буџет. Можете да заштедите во потрага по професионален фотограф кој ви дава најдобри резултати кога ги земате вашите производи. Некои од нашите локални комерцијални фотографи имаат широко портфолио, вештини и искуство и репутација на одлична работа. Тие дури имаат проценки и прегледи кои го докажуваат тоа. Во прилог на речиси веднаш ќе бидете сигурни дека квалитетот и изнајмувањето професионалци, исто така, ќе ги зачувате нашите напори со прелистување на повеќе сајтови или сајтови. Вие не мора да повикувате на зафатени броеви или да посетувате различни канцеларии и агенции за закажување состанок. Само направете ако го објавите вашето барање на нашата платформа. Така, давате преглед на вашите производи, распоред и буџет, број на слики што ви се потребни, големината, квалитетот и резолуцијата, пласманите и сите други важни детали. Фотографи можат да ви обезбедат бесплатна понуда за нивните услуги. Веднаш штом ќе се согласиме за цената што можете да ја започнете со соработката. Книга вашиот фотограф денес и бидете подготвени за сите светла, камера и акција!
Кои предности носи кога сте над Wilio najme фотограф на комерцијална слика?
Изнајмување на комерцијални фотографи од Wilio нуди многу придобивки. За почетници тоа е поудобно и може да го заштеди време и пари. Ако сакате да го пронајдете вистинскиот фотограф, не морате да го заобиколите градот или да пребарувате од неколку веб-страници. Испратете побарувачка и локални професионални фотографи само. Можете да изберете од група искусни фотографи кои се потврдени и доверливи многу брендови и креативни поединци.
Дали треба да ги дадам сопствените алатки или опрема за вашиот комерцијален фотограф?
Не, не сте обврзани да испорачате инструменти или опрема. Сослушувањето на фотографијата има свои DSLR дигитални камери, леќи, светла и други работи кои добро знаат и се подготвени за употреба. Можеби ќе ви треба електричен штекер за полнење на батериите, лаптопот и камерата. Сепак, мора да објавите дека се согласувате дека производите за снимање или фотографирање, реквизити, објекти во гардероба и модели ќе се користат исклучиво за фотографија или снимање.
Колку време е комерцијална фотографија?
Стандардната практика е да фотографирате еден цел ден. Ако има отворена фотографија или да се постигнат специфични услови на светлина, потребни се повеќе денови. Дури и највидливата комерцијална фотографија трае еден ден, и ако побарате ретуширање или уредување, работата е продолжена на денот. Размислете кои услуги ви се потребни и колку слики сакате, бидејќи тоа ќе влијае на бројот на денови на фотографија или снимање.
Може ли Wilio да ми помогне и со мојата сопствена комерцијална фотографија?
Може ли Wilio да ми помогне и со мојата сопствена комерцијална фотографија? Некои професионални фотографи можат да се согласат да работат како ваши помошници. Забелешка, сепак, дека тоа не може да биде профитабилно за вас поради стапката што тие обично ја наплаќаат. Исто така, може да биде тешко за фотографите со долгогодишно искуство што работеше напорно за да го изгради вашето комерцијално портфолио на фотографии за да го разгледа овој вид на работа.
Може ли фотографот од Wiliio да ми помогне со уредување и ретуширање фотографии?
Магии може да се случат во уредување на фотографии, но ако не сте професионалец, може да биде одзема време. Фото уредник може да помогне со пензионирање на фотографии од вашата фотографија, разубавување на вашите семејни фотографии со Photoshop или да направите мајсторство на ремек-дело со користење на правилни прилагодувања на осветлување. Професионални фотографи Користете програми како Photoshop и Lightroom за да направите фотографии од вашата фотографија уште подобри.
Услуги
Што вклучува комерцијални фотографии?
Тие може да вклучуваат различни услуги за маркетинг кампањи, вклучувајќи фотографирање на храна, модни фотографи, уредување и ретуширање фотографии, фотографии фотографи, фотографи и модел услуги.
Фотографија на храна
Успешните бизниси за храна користат топли фотографии од своите оброци за вашето мени, летоци, веб-страница или оброци. Како квалитетни слики исто така можете да ги имате за вашиот бизнис за храна со фотограф Wilio! Вашиот Wilio фотограф може да слика на вашата храна во правилен агол, да користи трикови за осветлување и стилот на храна за да издвоите и да изгледаат вкусно. Однесувајте се кон вашето мени, веб-страници, е-продавница, брошура, печатени реклами или било која друга потврда за примена за храната што го вкусуваат и одличниот изглед.
Модна фотографија
Без разлика дали сте моден студент, почнувајќи дизајнер или стартување на модерен марка или е-продавница продавачка облека, ќе ви треба одлични снимки на вашите дизајни и финални производи. Оган за искусен моден фотограф, кој ги доловува најдобрите од вашите модни производи до најмалите детали, без разлика дали тоа е линијата за облека, накит или модни додатоци. Нашата модна фотографија ги гледа најдобрите слики од вашите модни дизајни и производи, така што можете да имате убави слики кои заслужуваат редакциско ширење, портфолија за дизајн, каталози, веб-страници за е-трговија, веб-страници на содржината на содржината и многу повеќе.
Уредување, ресетирање и ракување со фотографи
Мали детали или грешки можат да го расипат совршениот шут. Можете да го видите дамки од прашина на вашиот прекрасен скапоцен камен. Боите на вашиот производ не можат да се издвојуваат поради употребата на погрешен филтер. Ова е ситуација во која тие доаѓаат во голем број на ретуширање, уредување и ракување со фотографии. Како самостојна услуга од професионални фотографи, ретутутори, уредници и експерти во софтверот за уредување фотографии можат да уредуваат или манипулираат со фотографии и да ги испрашат и да ги уредуваат според вашите потреби.
Производ фотографи
Професионалниот фотограф на производи може да ги нагласи визуелните елементи, така што вашите производи ќе се издвојат. Фотографии Производи знаат Најди ги најдобрите агли и ги осветлуваат вашите производи за да изгледаат поатрактивни. Оставете ги камењата на вашиот накит искра. Однесувајте се кон вашиот автомобил сјај. Нагласете ја месната добрина на вашиот хамбургер. Ние можеме да ве поврземе со многу експерти на Wilio, вклучувајќи специјалисти за комерцијален автомобил или комерцијална фотографија на накит.
Модели.
Ако сакате вашиот производ да има човечки елемент, исто така можете да ангажирате модели и модели заедно со комерцијална фотографија. Предноста на оваа постапка преку Wilio е дека не морате да трошите време контактирајте ги агентите или организирање интервјуа со избор на соодветни модели.
Снимање во посебни прилики
Професионалната фотографија е доволно добра за посебни можности, како што се свадби, забави и настани. Фотографот што го избирате со вас однапред разгледувате влезови и резултати од вашиот настан за да бидете сигурни дека тие се на вистинското место во вистинско време. Тие ќе се подготват пред гостите да пристигнат и ги доловуваат сите важни моменти кои ќе можете да уживате во вашиот ден.
Портрет слика
Дали треба да пронајдете фотограф од семејството или детството во непосредна близина? Портретите можат да станат ретки спомени кои покажуваат како луѓето се менуваат со текот на времето и се зголемија - и можат да создадат прекрасни семејни подароци. Можете дури и да најдете искусен животен фотограф кој ги доловува портретите на вашите миленичиња или ги вклучува во семејна фотографија. Фотографот на вашиот портрет ќе осигури дека сите тие претставуваат и јасно видливи и потоа ќе направат професионални снимки.
Мода и фотографија фотографија
Специјализиран моден фотограф или фотограф на производи може да помогне со вистинско осветлување, камера и know-how. Тоа ќе помогне да ги уредувате вашите слики да излегуваат од толпата, да го прошират следењето и да продаваат повеќе производи.
Снимање со помош на беспилотни летала.
Воздушната фотографија донесе револуција во фотографијата и видео снимките - овие денови можете да добиете неверојатни фотографии на групата, недвижнини и воздушни слики речиси сè. Без разлика дали сте во недвижен имот, изградба или туризам или планирање свадба, професионален фотограф користи висококвалитетна камера Drona за професионално снимање на совршен воздушен шут.