Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Филтрација и Третман на Вода
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.432 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на третман и филтрирање на вода? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за поставување механички филтер за цевки на доводната цевка, автоматски омекнувач, финален третман на вода, сервисирање и одржување на филтри. Цената на омекнување и дезинфекција на водата обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: општо подобрување на некои параметри на водата, како што се pH на водата, електричната спроводливост, количината на растворени материи обезбедени од еден од нашите 19.435 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Третман на вода и филтрација Водата со која сте ослободени од чешмата секој ден за да бидете квалитетни како што се поставувате. Кога сакате да бидете сигурни дека пиете, готвите или се искапат во вода доволен квалитет, одете по решенија наречени вода филтрирање. Системот за квалитет на вода во целата куќа може да ги отстрани мнозинството загадувачи пред да стигнат до цевката на вашиот дом. За да изберете добар систем за филтрација, ќе бидете среќни со долги години, натпревар на неколку прашања. Какви придобивки добивам филтрирана вода? Со филтрација, добивате чиста и филтрирана вода со подобар вкус во секој дом на вода во домот. Ќе добиете подобар квалитет на вода која ќе се манифестира на подобра здравствена, кожа и квалитет на косата. Во исто време, апарати (машина за перење, електричен котел, итн.) И водоводните цевки се проширени. Непотребно е да се заборави облеката што ќе биде помека, поадлива и, исто така, трае подолго од новата. Што ми е потребно за филтрирање? Повеќето филтри се дизајнирани да филтрираат седименти со до 0,35 микрон. Некои филтри се дизајнирани да ги отстранат хлор, железо и тешки метали. Некои содржат дури и омекнувач на вода, УВ лесен почист и други посебни карактеристики кои обезбедуваат целосно чистење на вода. Ова е дека не секогаш треба филтер кој целосно филтрира сè. Ставете ја вашата анализа на вода и видете што сте во резултатите. Без разлика дали ви треба систем за филтрирање дизајниран за сè или само некои делови. На пример, ако вашата вода е мека, не треба да го користите омекнувачот на вода. Колку долго е филтерскиот живот? Инсталацијата на целиот систем за филтрирање е многу поотпорен и повеќе евидентен отколку што може да изгледа. Иако замена на кертриџот за филтри е помалку тешка од инсталацијата, сè уште нема играчка. Потребна е одредена вештина и ако не сте ја направиле, најверојатно ќе ви треба инсталерот. Нека касетата за филтер ќе го промени секој, неопходно е да се исклучи и да се вклучи водата неколку пати. Ова може да предизвика непријатностите на целото семејство. Бидејќи цела оваа размена не е едноставна работа, не купувајте таков филтер чиј кертриџ ќе треба да се промени на секои неколку недели. Изберете оној кој трае најмалку 6 месеци, без да мора да повикате некого. Исто така, постојат филтер системи кои се ефективни години или дури и деценија, во зависност од квалитетот на вашата вода и количината што ја користите. Само нивното купување во крајна линија може да биде најдобриот избор. Кој ќе биде инсталиран системот за филтрација? Во суштина имате избор од три опции. Првиот е дека ќе ја инсталирате самопомош. Втората опција е дека можете да најдете инсталатер или електричар. И третиот што ви е доверител на сè во рацете на компанијата од која се купува целиот филтер систем. Обично филтер системи може да го инсталира секој занаетчиски, водоводџија или електричар. И не им е потребна посебна обука. Во случај на некои неизвесности, само повикате на техничка поддршка на дилерот и ќе ве известам. Ако го доверувате целиот процес на инсталација во вашите раце од троен занаетчија, водоводџија или електричар, можете да заштедите значителни пари. Исто така, би било евтино во овластена компанија. Каков вид на филтрација? Инсталирањето на целиот систем на вода на куќата може да реши многу проблеми кои влијаат врз вкусот, квалитетот и изгледот на водата. Целиот систем за филтрација ги отстранува нечистотиите од водата преку филтерот поврзан со цевката за вода. Целата вода прво се пренесува преку филтерот, а потоа се движи во вашите батерии на вода. Видовите на загадувачи што ви се потребни за отстранување или уредување варира во зависност од тоа дали добивате вода од општинскиот систем, добро или извор. Во принцип, оние кои се поврзани со урбана вода се препорачуваат да користат систем за јаглерод филтрација. Јаглеродна филтрација ефикасно го отстранува хлор, хлор, мирис и ви дава вода без хемикалии. Со железо, флуорид, талог или бактерии проблеми, ќе ви треба филтер кој го отстранува одредени загадувачи. Ако има, на пример, портокалова и кафеава точки, ќе ви треба телефонски филтер од целото железо во вашиот дом. По она што филтрациониот систем ја достигнува целата куќа? Постојат два главни типа на сите куќички системи. Првиот тип е систем за филтрација со висока моќност. Тоа е најмоќниот систем за отстранување на загадувачи поради употребата на голема количина на филтер медиум. Медиумите се наоѓаат во резервоарот со висок околу 1-1,5м и обезбедуваат специфична заштита од загадувачи за 5 до 10 години. Тогаш медиумите треба да се заменат. Вториот тип на систем е фиока за вода со стандарден капацитет. Вметнувањата на овој филтер за вода се наоѓаат во внатрешноста на отпорни филтер покрива за лекување контаминирана вода во текот на куќата. Овие филтри треба да се менуваат секоја година. Стандардните капацитети системи се попристапни, но се повеќе предизвикувачки одржување.