Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Фасади, Изолација на Куќи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.499 регистрирани професионалци
91.982 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во делот на фасадите на куќите, изолацијата на куќите? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни стручњаци за изолација, лепење изолациски плочи, полнење спојници, брусење и закотвување, монтажа на профили, нанесување пенетрациона боја и фасаден малтер. Цената на фасадната изолација на зградите најмногу зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: изнајмување скелиња, шпатули, ролки, скали, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 28.058 градители во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Може ли да ги инсталирам фасадните плочки? Ако винил / ПВЦ е фасада правилно инсталиран и одржуван, може да издржи до 40 години. Инсталирањето на колектор може да изгледа како релативно лесен проект што можете да го направите самопомош. Повеќето сопственици на куќи немаат многу искуство со инсталација на винил / ПВЦ плочки. Затоа, затоа е важно да се ангажира експерт за фасадни плочки преку Wilio поради повеќе причини. Што се однесува до инсталацијата на плочата, безбедноста може да биде голем проблем. Кога ќе сфатите таков проект, мора да бидете подготвени за употреба на тешки алатки при балансирање на скеле. Професионалец ќе има соодветна опрема. Еден квалификуван во уметноста ќе биде во согласност со најдобрите практики за заштита на вашата безбедност. Професионалец ќе знае како да инсталирате винил / ПВЦ плочки, така што ќе трае што е можно подолго. Ако инвестирате во нови фасадни плочки, важно е да се разгледа на долг рок. Доставувачот на плочки со доволно искуство може да заземе работа во разумен рок. Сопствениците на куќи кои работат на инсталација на плочки за време на вечери и викенди можат да траат проект многу подолго од професионалец. Логично е да се вработи со експерт за да го направите вашиот проект инсталација на плочки извршени правилно, безбедно и на време. Која е најлесната фасада? Размената на фасадни плочки е одличен начин за зголемување на атрактивноста на вашата куќа. Меѓу различните видови на обложување на пазарот, инсталацијата на винил / ПВЦ плочки може да биде најлесниот. Сепак, инсталацијата на статијата за винил бара посебна подготовка. Ако сте непознати за вистинската подготовка за инсталирање на вашите плочки, треба да размислите за ангажирање на експерт преку Wilio. ПВЦ експерт фасадни плочки ќе имаат најдобро скеле и опрема за безбедно да ги инсталираат вашите плочки. Исто така, ќе може да ги отстрани и да располага со стари / оригинални плочки. Експерт со фасади може да ви помогне да избегнете многу мами поврзани со спроведување на фасади како домашен проект за самопомош. Експерт опремени фасадни плочки, така што нивната површина е еднаква на. Изведувачот, исто така, ќе може да понуди инструкции за одржување на вашиот нов винил за да постигне долгорочен живот и најдобро враќање на вашата инвестиција. Кој тип на фасаден облак е најдобар? Кога вашиот оригинален фасаден систем почнува да деформира или изгние / се распаѓа, може да биде време да инсталирате нови плочки. Сопствениците на куќи имаат многу можности за избор на фасада на фасадата. Некои експерти веруваат дека тула е најдобра фасада за домаќинство. Таа ги држи куќите постудени во споредба со другите плочки и бара мало одржување. Друга опција е винил / композитен облик кој е релативно инсталиран и е релативно евтино. Винил е направен од пластика и стана популарен во 1950-тите како замена за традиционалните алуминиумски плочки. Винил бара одредено одржување, бидејќи тие можат да формираат габи. Исто така постои и дрвена плоча (дрвена фасада), која е издржлива и универзална. Профилите на фасадни фасадни фасади се направени од висококвалитетни солидни материјали (на пример, шумски бор доаѓаат од фински шуми), што е прилагодено на топлина. Ако одберете тип на дрво што е погоден за вашата клима, и ќе го најдете дрвото што се противи на процесот на гниење, тоа може да биде добар избор за фасада плоча. Инсталирањето на нова фасадна разновидност е значајна инвестиција во вашиот дом. За да го избере најдобриот вид на плочки за нивните потреби, можеби е важно да се советува со искусни експерти за фасадни плочки во близина на вас, што може да се најде во Wilio. Која фасада обложување е најважното? Постојат неколку видови фасада домаќинство куќа кои се релативно подеднакво отпорни. Запомнете, сепак, дека во прилог на отпор, вашиот избор на плочки, исто така, зависи од големината на вашата куќа, локална клима, трошоци и вашите естетски преференции. При изборот на плочки за вашиот дом, би можело да биде важно да се советува со експерти за фасадни плочки. Еден квалификуван во уметноста може да помогне да се најдат најоддалечените обложување што најдобро ќе одговараат на потребите на вашата конкретна куќа. Меѓу најјасните видови на домување плочки имаат најдолг животен век на тули и камен. Вештачки камен и дрво се исто така релативно отпорни, како и влакнести цемент и композитни. Алуминиум и челични плочки исто така се релативно отпорни. Сепак, секој избор има поинаква цена и секој ги претставува своите специфични проблеми со одржување. Некои од овие отпорни плочки може да бидат посоодветни за вашите специфични потреби. Квалификуван експерт за фасадни плочки од Wilio ќе ве натера со различни избори за вашиот дом. Која фасада е најевтиниот? Винил / композитни плочки се најмалку скапилки. Заедно со тоа тие се најевтината опција, нивната инсталација е релативно едноставна, помагајќи да се одржи ниска цена. Винил плочки нудат различни стилски и бои опции. Тие се отпорни на влага и инсекти и имаат добра отпорност на пожар (забележете дека винилот е топло загревање, дури и ако може да ги ослободи штетните супстанции). Винил бара одредено одржување да не формираат габи и нечистотија, но неговото одржување не се смета за тешко. Од друга страна, винил плочки, исто така, имаат некои недостатоци. Додека винил облик во панел стил се евтини, винил плочки во стил на шиндра имаат повисока цена. Материјалот не создава чувство на луксузен дизајн на куќа, исто така, е поевтино во драговата куќа. Ако винилот е неправилно инсталиран, може да се скрши и пука. Винил е капакот кревка. Ако одлучите кој тип на боја сакате да го инсталирате во вашата куќа, можеби е важно да се советува со фасадни експерти. Експертот може да ве донесе до вистинската одлука за најдобар избор за вашиот дом. Како да знам кога треба да го заменам облогата на фасадата? Ако плочата на вашата куќа изгледа свежо, лесно е да се задржи, а не или не покажува проблем со печат, веројатно нема потреба да се менува облогата на фасадата. Сепак, како одеднаш, вашата обложување има некои од наведените ликови, може да биде време да инсталирате нова фасадна ткаенина. Ако вашата куќа треба да биде поставена често за да го задржи свеж / убав изглед, тоа може да биде грешка на бубачки. Ако вашите сметки за греење се чини дека се повисоки од најчесто, може да се случи истекување на енергија. Слично на тоа, не-ригидна плочка може да се должи на објавувањето на фасадните профили. Ако вашата обложување е распукана, слободна или мувла, може да бидете совети за експерт и да одлучите дали фасадниот систем треба да се коригира или разменува. Квалификуван фасада фасада експерт може да понуди детална евалуација на вашата куќа фасада. Тоа ќе ви помогне да одлучите дали е време да ја замените вашата куќа и да ви помогне да ги пронајдете најдобрите опции за вашиот дом.