Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Епоксидни Подови
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.436 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба сервис за епоксиден под? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за да го насочат и пресметаат потребниот материјал, подготовка на површината, лиење епоксиден под. Цената на подот од смола обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: продорен валјак, гумен со заби рачки, рачки за нокти за чевли, заштитна опрема обезбедена од еден од нашите 24.504 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Предности и недостатоци на епоксидни подови Епоксидни подови претставуваат креативен начин за покривање на вашиот подот и создавање на безбеден, издржлив и атрактивен работен простор. Епоксидни подови се повеќе добива популарност и е лесно да се разбере зошто. Инсталирањето на епоксидни подови во вашето домаќинство има многу предности, а тоа се должи на овие катови. Што треба да знаете: Тие се лесни за одржување на чист. Околу најдобрата карактеристика на епоксидни подови е колку е едноставно нивното одржување. Тие се познати лесно да се чистат. Ѓубрето едноставно места и можеби истурени течности без напор да го тресат крпа за да го сторат тоа. Малку е полесно! Епоксидни подови се најпопуларни во гаражата и не е проблем брзо и целосно отстранување на масло и автомобилски течности. Исклучително отпорни - овие подови се исто така познати по својата издржливост и издржат било кој тип. Можете да ги возиш, паркираат на нив, чувајте ја тешката опрема или да ги дистрибуирате вашите алатки и да работите на голем проект без да го оштетите подот. За да му наштети на овој робустен материјал кој трае долго, ќе треба да користите навистина остра или тешка алатка. Екстремно безбеден - епоксиден е многу безбеден материјал за вашиот хард подови. Тоа е анти-лизга, отпорен на удар и не открива како конкретни и други видови на индустриски подови. Исто така, се спротивставува на водата и го заштитува вашиот кат за да истури нешто, вклучувајќи агресивни хемикалии кои ќе ги оштетат другите видови на подови. Покрај тоа, тој се спротивставува на 200 степени, со што водеше најголем дел од другите видови на подови од отпорност на пожар. Полиран, чист изглед - епоксидни подови се суштински беспрекорни и карактеризирани мазни и униформни со почит. Покрај тоа, сјајната површина работи професионален и чист впечаток. Од гаража или магацин може да направи изложбен салон и простор од било кој тип се менува во пристаништето на вашата куќа. Некои сопственици на куќи дури и избираат за епоксидни подови во нивните кујни, бањи или на друго место. Заврши додава модерен изглед и екстра има многу други бенефиции. Боење - Како бонус е епоксиден достапен во широк спектар на бои или комбинации на бои. Користете униформа на сива или беж боја за да се обезбеди униформа изглед, или да изберете возбудлива комбинација на бои или боја на вашиот омилен спортски тим и да создадете свој простор. Недостаток на епоксидни подови е нивната база инсталација. Ова е одземаат многу време и многу комплицирано DIY (Направете) на проектот. Дури и семето на DIY ветерани често го отфрлаат IDE на личен проект и компанијата ќе ја преземе компанијата да биде во инсталација на епоксидна. Иако домашните мајстори колекции се достапни во повеќето алатки со алатки и алатки, често нудат ниско квалитетни материјали кои не донесуваат задоволителни резултати. Инсталација на епоксидна подна е потребна многу подготвителна работа. Пред примена на епоксидна боја, подлогата мора да биде совршено лишена од сите растворувачи, маснотии, нафта и други нечистотии. Во многу случаи, исто така, ќе треба да инвестирате во специјализирани материјали за чистење и опрема. Исто така, ќе треба да изнајмите мелница и да ја групира површината на бетонот, така што епоксидот е правилно почитуван и создаден мазен простор. Постојат многу забавни и задоволувачки домашни занаетчиски проекти, но инсталацијата на епоксидниот под е навистина протекување. Дури и овој само значаен проблем на епоксидниот под има решение - Најдете компанија за квалитет за да инсталирате епоксидни подови кои ќе ги направат сите работи за вас! Ние ја следиме најнапредната формула на комерцијалниот квалитет и најдобрите методи за инсталација за да се осигуриме дека вашите епоксидни подови ќе изгледаат одлично и да се спротивстават на можната штета. Ние врши интензивна подготвителна работа, вклучувајќи темелно чистење на површината и нејзината подготовка со мелење и офорт за мазни и совршени приклучување на епоксидни смоли. Слоевиот слој е инсталиран со тонирани базни епоксидни слој и обоени фрагменти и клинови проследени со сјајна површина слој што е гаранција за фиксен и долгорочен квалитет на подот. Потребно е само еден ден или два, а потоа подот за следниот ден или два ќе се исуши и ќе се излечи и ќе биде подготвен за употреба. Дознајте зошто сопствениците дома на Wilio се врти со проекти за внатрешни и надворешни слики, куќа завршува, инсталирање на епоксидни подови и сите други услуги кои обезбедуваат заштита и одличен изглед на нивниот дом! Колку чини епоксидни подови? Епоксидот може да се користи за дрво, цемент, бетон или метални површини или како грб под други катови. Дознајте колку у чинело епоксиден под. Дали сте подготвени да го користите во вашата гаража, на деловна локација или како подот во подрумот? Без разлика каде сте, правиш голема одлука - овој тип на подот е познат по својата отпорност, лесно одржување и чистење на светлина. Сепак, постои цена на трошоците и дали епоксидна апликација вреди. Прочитајте повеќе и да научите сè за епоксидни подови и трошоци за нив!