Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Електрично Подно Греење
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на електричното подно греење? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот и монтажата на електрични грејни фолии, консултација со соодветни решенија, понуда на цена. Цената на подно греење обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: израмнување, поврзување на системот за греење, алатки обезбедени од еден од нашите 27.460 тренери во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Електрично подно греење Што е електрично подно греење? Како функционира електричниот подно греење? Кога е соодветно и безбедно? Ние ги знаеме повеќето работи во однос на модерните и енергетски ефикасни системи за подно греење. И среќен со нашето знаење што го споделуваме со оние размислувања за подно греење. При одлучувањето сметаат дека системот за греење ќе одговара на вашиот дом за да одговараат на најмногу. Како работи: Топлината во нашите системи за греење доаѓа од електрична енергија преку грејни кабли кои се одржуваат во петелки низ подот. Каблите за греење се применуваат тенок слој на полнила за да се постигне рамна површина и го става подот. За вистински енергетски ефикасен систем, плочата за топлинска изолација секогаш е поставена под грејниот кабел. Температурата обично се контролира за секоја соба посебно со користење на термостат на ѕидот. Системот за греење е комплетен систем за греење. Не постојат дополнителни извори на топлина во простории каде што е инсталирано. Електричното подно греење е особено погодно за реконструкции и придобивки. Тоа е едноставен, брз, ефтин и изолиран раствор во споредба со многу други системи за греење кои се мешаат со повеќе. Можност за избор на подно греење на подот или топла вода Постојат две системи за подно греење - електрични (со електрична енергија) и греење на топла вода. Грејните душеци најчесто се користат за електрично греење. Предноста на ова греење е ниски подови и релативно ниски инвестициски трошоци во споредба со топла вода. Електричното подно греење има едноставна градежна структура и не е потребен голем извор на енергија (како котел). Не ја пополнува со радијатори. Тоа е без одржување и висока хигиенска (не знам прашина). Недостатокот е оперативните трошоци, така што овој тип се користи само во бањи или во кујната единица за да се зголеми температурата на подот надвор од периодот на греење. Вториот тип е греење на топла вода што е поделено со системот за влажна (бетонска кошула) и сува систем (гипсени / suzodoter плочи) за дрвени згради. Најниската структурна висина е од 50 mm со сув систем и од 70 mm со вриење на цевки во влажен систем. И системите за греење го користат светлиот метод за ширење на топлина. Кој систем избира е честа прашање: со електрични кабли / душеци или со вода цевки? Се разбира, тоа зависи од условите во вашето домаќинство и од вашите барања. Добро размислете за кој систем ќе ви одговараат повеќе. Предности на електричното подно греење Прекрасни катови Електричното подно греење е совршен избор кога сакате флексибилен систем за греење. Други системи за греење често се одвиваат во лето. На пример, ова значи дека бањите подови и други простории често може да бидат студени во периодите на транзиција. Можете да изберете кои подови ќе бидат топло и суви цела година со електрично подно греење. Доверливост Кабли на некои компании имаат тефлонска изолација што го прави многу издржлив. Во случај на неуспех на греење кабел, постои многу добар неуспех мониторинг уред. Можете да го најдете над површината на подот, така што на пример, само поединечни плочки треба да се подигнат. Зграда висина Ако не сакате да го зголемите нивото на подови, добра алтернатива е електрично подно греење. Во споредба со системот за топла вода, дизајнот е многу низок, што е често голема предност кога реновирањето. Предноста на грејните душеци се складира веднаш под плочката, обично во слој од флексибилно лепило или ферман. Во овој случај, минималната висина на изградба, вклучувајќи само 15 до 20 мм, што може да биде особено поволна за реконструкција. Трошоци за инвестирање Трошоците за инвестирање за електрично подно греење се релативно ниски во споредба со топла вода. Постојат многу различни видови на системи за вода и оперативните трошоци варираат меѓу нив. Некои системи имаат ниски оперативни трошоци, но отплатата на инвестициски трошоци бара извесно време. Ова е особено точно за мали области како што се бањи и сали. Набавка и монтажа на електрично подно греење зависи од големината на просторијата, перформансите и барањата за инсталација.