Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Електрична Врска
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.436 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на електричното поврзување? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за подготовка на проекти, поврзување, продажба на електрична енергија. Цената на приклучокот за електрична енергија обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: барање за електрично поврзување обезбедено од еден од нашите 22.863 електричари во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Често поставувани прашања: Електрична врска Зошто барате имплементација на електрични врски со Wilio? Градење на електрична врска е првиот и исклучително важен чекор во секоја структура или реконструкција. Ќе биде можно да се користи електрична енергија во текот на процесот на структура или реконструкција. Во готовата куќа или разговор, без електрична енергија, не е полна со постоечки. Заедно со вода, гас и канализација, таа му припаѓа на групата ЦВ. Инженерски мрежи кои се реализираат како прво. Електричната енергија е од суштинско значење, обезбедува соодветна удобност за домување, но исто така и опасно. Затоа, производството на електрична врска е врзано за голем број на прописи и стандарди. Ниту еден начин не може да сфати аматер. Слободно можете да најдете експерти за спроведување на електрични врски преку Wilio, добивате цитати од повеќе професионалци и изберете најмногу. Каква работа е потребна електрична врска? Првиот чекор е да се обезбеди поврзување на врската и потребните дозволи. Самата врска се врши од сертифицирани професионалци на границата на земјиштето, во близина на столбот со управување со електрична енергија. Тука е изграден кабинет за дистрибуција со прекинувачи и метар. Кабинетот за дистрибуција мора да биде заземјен и го отстранува кабелот со вашата конструкција. Таа мора да биде поставена во земјата на длабочина од најмалку 0,5 метри под површината. Електричната врска мора да биде поврзана со дистрибутивната мрежа и целиот процес е на крајот. Зошто барате имплементација на електрични врски со Wilio? Градење на електрична врска бара високо-финална работа и затоа дефинитивно можете да контактирате со сертифицирани експерти од вашата околина можете да ги најдете на Wilio. Секако, не судете ниту една од активностите што значи интервенција во дистрибутивната мрежа или врска со неа. Пребарај за професионалци од вашето соседство и добијте понуди за спроведување на електрична врска денес. Колку време е потребно за да се изгради електрична врска? Имплементацијата на електричните конекции на одредена локација не е предизвик за време. Обично работата ќе заврши во рок од неколку часа. Вкупно, неопходно е да се смета за купување на проектот, овластување и договори со дистрибутивната компанија. Тешкотијата на времето, исто така, ја зголемува потребата да се подготви местото на кабинетот за дистрибуција со шалтерите во земјата. Понатаму, неопходно е да се дознае уште едно ископување дека кабелот е зачуван и тоа ќе биде доведено во вашата конструкција. Пред овие дела со цел ден екстра. Може ли да направам електрична врска себе или е подобро да се сврти кон експерт од Wilio? Во никој случај не правиш електрична врска со самопомош. Проценете ја професионалната работа со сертифициран професионалец. Можете да се вклучите во подготвителни и завршни работи. Подгответе место за поставување на кабинет за дистрибуција со прилагодување на теренот. Disching Jamu задолжителна должина и длабочина за поставување на кабел во вашата куќа. По инсталирањето и поврзувањето на врската, прилагодете ја околината на кабинетот и вклучете кабел со кабел. Запомнете ја локацијата на положувањето за да ја означите соодветната фолија што ја ставате во јамата заедно со кабелот. Вие не мора да губите време со опремување на дозвола или побарајте професионалци. На Wiliio, внесете ги вашите барања и место на имплементација и ќе дојдете до вас за изведување на електрични врски по некое време. Како можам да најдам квалитетна имплементација на електрични врски? Најдобар начин да најдете професионална имплементација на електричната врска е да влезете во Wilio побарувачката. Вашето барање ќе дојде до компании кои работат со нас долго време. Вие ги специфицирате вашите барања за да ги одредите вашите перформанси и буџет. Последователно, ќе ги разбудите компаниите од вашата околина со ценовни менија и ќе го изберете оној кој ги исполнува вашите барања и буџет. Пред конечната одлука, видете евалуации кои можат да се најдат на Wilio или можете да ги контактирате претходните клиенти и да добиете информации од прва рака. Дали доставам материјали и опрема пред спроведување на електрични врски? Да, материјалот може да се испорача пред да се спроведе електричната врска. Ќе ви треба кабинет за дистрибуција - најчесто пластика, лента на земјата и снабдување кабел Ayky со дебелина од 16mm2 до 35mm2. Алатки и сите потребни прекинувачи, контра и пломби ќе донесат експерти. Исто така постои и правило дека сè е на договор. Можете да дозволите електричното поврзување да се направи на клучот - тогаш не се грижи за ништо. Дури и ќе ги опреми сите дозволи и проект. Но, ако го имате потребното време и опции, можете да заштедите дел од трошоците и опремување на сè што ви треба. Колку чини електричната врска? Цената за врската се состои од три основни елементи кои можат да варираат во зависност од локацијата, ценовник на дистрибутивните компании, цените на работата и материјалите. Ние ги земаме предвид следните записи: проект (документација) врски - од 50 евра, надомест за поврзување - од 200 €, дистрибуција и материјал - од 100 €, ископување работа - 50 до 150 €, ревизија порака - 50 €, домување и Подготовка на внатрешни делови - 50 до 100 €. По сите предмети, сите предмети може да се бројат со долната граница од 400 €. Ќе видите повеќе понуди со различни цени кога пребарувате на Wilio. Добијте цитат од вашето соседство и одберете го оној што најмногу ви одговара. Типична работа Градежни работи. Ископување работа. Електроинсталација. Електричар. Дизајнирање инженерски мрежи. Работна постапка. На почетокот, неопходно е да се постави место каде што поставивме дистрибутивна кутија која содржи прекинувачи и електричен метар. Овде управуваме со STN 33 3320: 2002. Таа вели дека Кабинетот мора да биде опремен на границата на земјиштето, така што може да ги прочита податоците од страна на персоналот на дистрибутивната компанија секогаш. Централниот прозорец мора да биде 1,5 до 1,7 метри на висина. Последната состојба е дека Кабинетот мора да биде на дофат на електричната напонска колона и друга дистрибуција. Кабинетот е потребен за да се прицврсти во земјата, да подготви и да подготви простор за заземјување на целиот систем и кабелот што го поврзувате со вашата куќа вашата куќа, разговор или градина. Затоа, неопходно е да се ископа џем со длабочина од околу 1 м. По правилното домување на Кабинетот, електричниот метар и главните прекинувачи се инсталирани внатре. Во моментов, 3-фазен електричен метар исто така се препорачува за помали предмети. Целиот систем со соодветен проводник се комбинира со изградбата каде што се наоѓа уште еден внатрешен прекинувач. Диригентот - кабел кој води од домувањето на изградбата треба да се стави во ровот со минимална длабочина од 0,5 м. Се препорачува да се избегне ископување до длабочина од 0,8 метри и повеќе - тука веќе за време на ниските температури. По умерен возач, неопходно е да се зачува фолија која ја копира кабелот и го предупредува присуството на електричните линии во земјата во иднина. По завршувањето на работата, џемот ќе биде целосно ослободен до околниот растојание на теренот. По завршувањето на инсталацијата на кабинетот, дистрибутивните компании кои ја сфаќаат врската на вашиот плакар до дистрибутивната мрежа. Внатрешноста на кабинетот за дистрибуција е запечатена за да спречи неовластено ракување со електромотрометри. Тие ќе го спроведат целиот систем тест и ќе го изложат извештајот за преглед со потврда. Совети и совети: 1. Грижете се за квалитетот на материјалите Изберете квалитетен материјал при спроведувањето на електричната врска. Секако, избегнувајте бакар диригент, кој реагира и резултат може да биде оган кога е поврзан со алуминиумскиот проводник. 2. Користете услуги на сертифицирани експерти Никогаш не и во било која фаза од изградбата на електрични врски, не дозволувајте луѓе без знаење, права и сертификати. Целиот процес е регулиран со строги стандарди и резултатот мора да биде преку контролата на ревизијата. Ниту една од оваа аматерска работа нема да се добие и вашата врска ќе биде неоперативна, во полошо случај, опасно. Доволни професионалци може да се најдат во Wilio. 3. Длабоко длабоко ископување Кога спроведувате возач од поврзувањето со вашата куќа, ископувајте ископување за неговото складирање доволно длабоко во земјата. Исто така, означете го со соодветната фолија за црвена боја. Ова правило важи за сите инженерски мрежи. Не ризикувајте фатална штета на главното напојување за подоцнежна работа на земјата.