Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Еднокатна куќа
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на бубалиците? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за избор на земјиште, дизајн на соодветно решение, понуди за цени, финансирање на проекти, барање за градежна дозвола и реализација на проектот. Цената на еднокатна куќа обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: дополнителни консултации, инкорпорирање на коментари во дизајнот, употреба на врвни елементи и материјали обезбедени од еден од нашите 20.619 специјалисти во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Бунгало е многу популарно решение меѓу новите згради. Овој тип на куќа комбинира повеќе уникатни елементи и придобивки. За бунгалов, тоа е типично, особено дека тоа е една подна зграда. Сите соби и други простори се соседни едни на други и куќата нема скали или втор кат. Тоа е во право за овие типични ликови како приземје куќа. Меѓу најголемата предност на бунгалов е отсуството на скали, што може да ги почитува лицата со намалена мобилност или семејства со мали деца. Баритарноста на целиот ентериер е обезбедена со непречена транзиција кон сите простори и исто така може да се пренесе на надворешноста кога е соодветен прилагодување на теренот. Ова ќе резултира со тераса, градина или тревник кој се состои од куќа една целина и создава впечаток на внатрешноста на куќата со надвор. Градење Бунгалови има свои специфики и не може јасно да се тврди дека би било поевтино или побрзо во споредба со класичната двоспратна куќа. Една предност е дека некои акти (на пр. Бетонска плоча, тавани) се прават во еден чекор и одеднаш. Најчесто поставувани прашања Зошто да побарате експерти за изградба на бунгалов на Wilio? Изградбата на семејна куќа од било кој тип не е едноставна работа и исто така е долга песна. Почнувајќи од тоа, за тоа, за тоа, Следниот чекор е изградбата што може да се направи самопомош, но зградата е издадена со неколку ризици. Грешки и погрешни згради за самопомош на крајот ќе ве принудат да допрат до професионалци. Последицата ќе биде само време за печатење и значителни дополнителни трошоци. За жал, не може да се поправи некоја сиромашна работа (на пр. Ферман, основна плоча) не може да се поправи. Единствениот начин на кој целото отстранување е еднакво на катастрофата. Внесете ја вашата Wilio побарувачка и добивате цитати од повеќе градежни компании. Можете да ангажирате професионалци за цела зграда или само една од фазите. Каква работа бара изградбата на бунгалов? Планирање и документација На почетокот на целиот процес на градба се планира. Неопходно е темелно да се прегледа земјата, ориентирана во можностите за поврзување на куќата на инженерските мрежи и исто така да го процени идниот состав на зградата на светските партии. Дефинитивно не сакате сонце и прегрее собата во спалната соба. Не е добро ако просторијата каде што го поминувате најмногу време ориентирани во текот на денот и беа досега недополнети. Последователно, можно е да се пристапи кон проектот и со професионален архитект за дизајнирање на куќата заедно со неговиот внатрешен аранжман. Секако, не ја продолжува оваа фаза и резерва многу време за повеќе консултации. Куќа фондации По завршувањето на проектот и друга документација, неопходно е да им овозможат на властите сите потребни дозволи и конструкцијата може да се започне. Основните ремени, базата на куќата и конкретната плоча се реализираат. Овој дел од градежништвото е ист за сите видови на дома. Бунгало специфичен е дека областа на бетонска плоча е многу поголема, бидејќи сите простори што инаку би ги поставиле на два спрата на двата кат. Целата база на куќата континуирано е изолирана и изградба на периферни ѕидови, создавање на градежни отвори за прозорци, врати и гаражни порти. Конечно, конкретен венец е создаден во текот на куќата, која ќе служи како супстрат за дизајнирање на покривот кој обично е направен од дрво. Покрив Дрвената структура на покривот е поставена и цврсто прикачена на бетонскиот венец. По завршувањето на структурата, покривањето е зачувано. Од материјалите за покривање се најмногу користен лист или плочка. Од внатрешната страна, капакот е темелно расте со паропропустлив филм или други изолациски материјали. Инсталации Во фазата на бруто структура тие доаѓаат во голем број на инсталација на различни системи и разводи. Неопходно е да се создаде инсталација на вода, греење, жици низ куќата, дистрибуција на интернет и други. Ако одлучиме за подно греење, цревата што ќе се загрее подоцна, треба да се поставиме на zaizolated подот и во следната фаза да се прелива во палтото. За електрична инсталација, ние ќе избереме место во куќа каде што дистрибутивниот кабинет со прекинувачи, а потоа ги става прекинувачите, фиоките и таванот за идно осветлување во секоја соба. Во исто време, исто така е неопходно да се мисли на надворешноста на куќата и распоред контролни елементи на надворешното осветлување на куќата и земјата. Во оваа фаза, повеќето дела се спроведуваат од сертифицирани професионалци. Внатрешни работи Кога инсталацијата е завршена, бетонот (или друг) екрил се истури на подот. Следното ќе биде инсталација на прозорци, имплементација на гипс на ѕидови, инсталација на таванот, изолација на таванот (по тип: гипс картон / бетон) и боја. Секоја фаза треба да биде проследена со технолошки процедури кои значат, особено, дека изградбата "почива" - варира и суши. Во завршните фази, тие доаѓаат до неколку дела кои припаѓаат на најскапиот. Подот, Sanita, системот за греење е поставен, се поставени елементи кои се видливи и ќе бидат на очите во текот на користењето на куќата. Ние завршуваме со инсталирање кујна, апарати, мебел и дизајн елементи. Надворешноста Во завршната фаза се реализираат работата видлива во надворешните страни. Интеграцијата на целата зграда и имплементацијата на фасадата се спроведува со боја или обликување, усогласување на теренот околу куќата, бетон на кругови, тротоари, реализација на пристапниот пат или градините, сеењето на тревникот. Конечно, можете да се фокусирате на структурата на оградата и инсталацијата на портата до земјата. Земјоделското осветлување е исто така важно и треба да резервира време, финансии и добро планирање. Колку долго се одржува изградбата на бунгалов? Работата и околината, затоа ќе поминат минимум 13-18 месеци. Градењето Бунгало не е помалку време во споредба со другите куќи. Секоја фаза на изградба, особено бруто структура, мора да се извршува во согласност со технолошките процедури. Тоа во пракса значи дека бетон, squeegee, гипс картон и обоени ѕидови мора да се исушат доволно или зацврстуваат. Како можам да најдам квалитетни градители? Градежни се наоѓаат многу лесно. Само внесете го побарувачката на Wilio и известете ги повеќе информации. Потоа, ќе контактирате со градежни компании и ќе ви испрати цитати заедно со предлог за консултации со целата зграда. Споредете од повеќе компании и одберете го истото кое ги исполнува вашите слики и барања. Дали доставам материјали и опрема пред да изградам бунгалов? Според договорот со градежната компанија, можно е да се обезбедат материјали за изградба, но тоа не е состојба. Ако имате таква можност и знаете дека добиениот материјал ќе биде квалитетен и поевтин од вообичаеното, дефинитивно ќе го користите ова. Во повеќето случаи, градежната компанија е само пешачење - има доволно контакти и подобри цени како заеднички клиент. Колку околу услугата стои Цената на самата зграда зависи од големината на куќата, внатрешниот аранжман (сложеност), а исто така и од цената на материјалите што ќе одлучите да ги користите. Едноставни помали бунгалови, исто така, може да се направат за 70.000 евра. Посложени згради со големи површини и количини на додатоци, исто така, се искачуваат од 130.000 € и погоре. Крајната сума е тешко да се утврди. Што е вклучено во цената? Цената за изградба обично ги вклучува сите подготвителни работи пред изградбата, самата изградба на сите елементи и инсталации, домашна изолација и третман на теренот. Она што всушност ќе биде вклучено во цената зависи од заедничкиот договор помеѓу клиентот и градежната компанија која ќе биде потврдена со Договорот.