Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Дрвени Влезни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.500 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на дрвените влезни врати? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокус, дизајн на решенија, производство, монтажа, сервис. Цената на дрвените влезни врати обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: редовно боење, безбедносно заклучување обезбедено од еден од нашите 18.328 специјалисти во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Дали влезната врата од дрво за вас нели? Погледнете ја оваа практична листа и откријте дали имаат дрвени врати за вашата куќа што значи. Дали имате затворен влез кој го штити од дожд? Дрвената врата најдолго трае во покриеното внесување лоби и бара помалку одржување. За да биде покрив над влезот ефективен, тој треба да излезе барем на половина пат на вратата, вклучувајќи го и прозорците и сите прозорци над главата. Ако покривот е на пример 5 метри над вратата на вратата, треба да излегуваат 2 метри. Ширината на покривот, исто така, треба да биде минимум 1½ пати поголема ширина на вратата. Дали вратата ќе биде изложена? Вратите кои се изложени на сончева светлина повеќе од 4 часа дневно, без нормална нега брзо го губат својот изглед. Вратите на јасни слој мора да бидат една до две години јасна и обоена врата бара нов слој на секои пет до шест години. Дали парапет е доволно висок? Тој треба да надмине 2-3 метри за да избегне акумулиран снег или дождовница. Што ако живеам во место каде што често се појавуваат пожари? Проверете ги вашите локални градежни прописи, особено ако живеете на место кое е склоно кон оган. Некои врати треба да се спротивстават до 60 минути од оган. А што е со зимата? Стандардната дрвена врата со дебелина на Thumb се r околу 2,5, што е блиску до прозорецот со две ѕвездички. Тоа е многу помалку од стаклени влакна врати или челик исполнет со пена, но со користење на тесни соголување од времето влијае врз вас, можете да ја зголемите способноста за запирање на инфилтрација на воздухот. Избор и нарачување на вашите дрвени влезни врати Два вида врати: залог и задржан. Вратата е суспендирана на рамката, која ја елиминира потребата за нивно усогласување со рамката и со дупки веќе дупчат за бравата. Овие врати се најдобриот избор за нова куќа каде што дупката на вратата е доволно широк. Внесените врати кои се продаваат без шарки и често без дупчена брава, обично се користат како замена за постоечките врати кога рамката е монтиран и поставата. Пред да ја купите вратата, измерете два дури три пати рамномерно, така што ќе заштедите од главоболка при инсталирање - или во полош случај треба да купите друга врата. Меѓутоа, при промена на вратата, внимавајте дека дебелината на старите врати одговара на дебелината на оние нови, инаку може да биде добро. Ширина се уште е на прво место. Внесете го добавувачот на димензиите на вратата; Прво ширина, потоа висина и сеуште користете здрава седло причина за да не се случи да ви ја дадете вратата освен што ви е потребна. Чувајте јасно во тоа дали вашата врата е отворена десно или лево. Вратите се, како и луѓе, левичари и десничарски. Десните врати имаат завеси на десната кога изгледаат надвор. Левата врата ги оставиле. Како да нарачате резбани врати Измерете ја ширината на бруто дупката на рамката на вратата помеѓу завесите. Потоа измерете висина од дното на вратата по врвот на подлогата. Како да нарачате вратите на одборот Прво мери ширина на постоечката дупка помеѓу ѕидот со внатрешноста на алинејата. Потоа измерете висина од готовиот под до врвот на вратата. Вашата конечна врата димензии треба да биде околу ¼ инчи пократки и потесни од овие димензии за да се направи вратата во отворањето лабава. Следно, одредена од дебелината на вратата од внатрешниот раб на рамката на вратата до внатрешниот раб на стоп. Конечно, проверете ја еднаквоста на вратата. Ако површината на подот е нееднаква, сигурно нарачајте ја вратата за минимум 1 сантиметар пократко да се вклопи како што имаат .. Како да се задржи дрвена влезна врата Сончевата светлина е убиец број еден и предизвикува деградација на јасни премази и бледнее пигменти. Ако сакате да ја третирате вашата дрвена влезна врата секоја година, мора да ја одморите вратата секоја година .. Насликаните врати треба да добијат свеж палто на секои пет до шест години. Алтернативи на дрво Ако одлучите дека не сакате вашата влезна врата да биде дрвена, имаме некои алтернативи за вас овде. Запомнете дека ниту една од овие алтернативи нема толку многу опции за предлози што можете да ги изберете како во случај на дрво. Челични и фиберглас врати имаат потреба од помало одржување и имаат повисока отпорност на пожар како дрвена врата. И бидејќи тие имаат пена јадра, тие се околу двапати подобро. Врати од NDF (дрвени плочи со средна густина) направени од залепени дрвени влакна се релативно кратки на пазарот. Челик Благодарение на магнетното време, овие врати се запечатени, како и фрижидерот се чувствителни на влијанија, нечистотија и намалување. Врежаните панели се целосно императивно дрво. Челик е најмалку скапа алтернатива на дрво. Фиберглас. Дрво имитира подобро од челик. Овие врати се подобри отпорни на вода и се отпорни на влијание, но склони да исчезнат. Чисти Можете да ги задржите со сапун вода. Цената е споредлива со квалитетни дрвени врати. Ndf. Изгледа како лакирано дрво, но обично чини помалку и отпорноста на пожар е до 90 минути. Овие врати мора да бидат насликани од сите страни со надворешната боја базирана на нафта за да ја задржат својата петгодишна гаранција.