Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Дрвени Скали

Барате градител за дрвени скали? Имаме 18.361 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на дрвени скали? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за усогласување на скали, дизајн, производство, инсталација. Цената на дрвените скали обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: дупчалка, мелница, алатки обезбедени од еден од нашите столари 18.361 во категоријата.

Исто така види:Цени
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Корисни информацииШто треба да знаете
Дрвени скали - квалитетни скали по разумна цена Дали ќе го потопите вашиот дом, куќа или работа на нова зграда? Сигурни многу за вистината дека скалите е една од важните компоненти на вашиот дом. Скалилата е степена градежна структура дизајнирана за надминување на висината на разликите. Се состои од скали и реставратори. Треба да се стави така што по отворањето на вратите е јасно јасно како што се добиваме на повисоки катови. Солидни, квалитетни и масивни скали формираат доминантна куќа, куќа или дуплекс стан. Скалилата ги поврзува вертикалниот и хоризонталниот простор, неговите архитектонски, дизајнирани и материјални решенија треба да бидат завршени од вашиот внатрешен стил. Затоа, во изборот на скалите е вредно за квалитетни материјали. И додека дрвото е сеуште омилен материјал, убава дрвена скалила секогаш ќе остане безвременска. За многумина се збирката на дрво скали (но исто така и дрвени огради) избор број еден. Избор на материјал од дрво скалила Скалите поделени со материјален или технолошки дизајн. Скалите можат да бидат директни, аголни, Кривочене, спирала, заоблени затворени или отворени - таков вид скалило му недостасува назад и овозможува изглед од скалите надолу. Според материјалот што се користи за структурата на скалите и дизајнот, скалите се поделени во дрвени, камен, тула, бетон, челик, метал и комбиниран. Тоа веќе не е правило дека дрвените скали мора да бидат во колиби, дрвото им припаѓа на најпопуларните материјали, бидејќи не е само убаво, туку има својства кои се одлучувачки во реализацијата на скалите. Слободно груб дрвени одбори ќе обезбедат стабилност и облик на стабилност што не се менува со текот на времето. Во моментов, најпосакуваните типови на класични исклучени самостојни скалило од смрека и даб дрво. Додека смрека дрво е кревка, даб е тешко и доволно отпорен. Затоа, треба да се грижите за тоа како ќе ги вчитате вашите скали. Во овој случај, ние сигурно ќе препорачаме избор на дрва што ќе трае со товарот и ќе служи долго време без поголемо абење. Погодни дрвени материјали се исто така бука, бор, јавор, ореви, цреша или агат. Кој може да си дозволи поскапо скалило, може да стигне до егзотични шуми како што се махагони или тиково или комбинира повеќе видови на Вуди. Потоа можете да ја комбинирате бојата и површинскиот третман на скалите во внатрешноста или мебелот. Ако не го ставите масивните скали во внатрешноста, постојат различни замени како стакло, иверица или биодеград. Површината на дрвеното скалило може лесно да се одржува и неговата можна мала штета на паметната домашна кутил може да се поправи. За другите, тие се на Wilio умен мебел, Stollars и шампиони кои ќе ги дизајнираат вашите скали за да застанат. Само изберете за вас најдобро во вашето соседство. Дрвени скали - локација, градежништво, вклопена и цена Ако треба да се симне од приземјето на подот, скалите најчесто се единствениот и најудобен пат во престојот. Сепак, имаат висок квалитет и фиксна скалила, но не го означуваат најголемиот дел од просторот веднаш и има и доволно мал простор за подобрување на уште еден важен простор кој може да се користи поинаку, на пример, како простор за складирање под скалите. Ако одберете место на бетонско дрво, резултатот ќе биде достоен за тоа. Иако изградбата на дрвен под изгледа предизвик, вистината е дека ние исто така можеме да се справиме со никакви предизвикувачки зглобови. Како што рековме, скалите можат да бидат исклучени - целата нејзина конструкција, скали и степени се направени од дрво, најчесто ги наоѓаме во дневнички куќи и колиби - припаѓаат на уникатни конструкции. Втората варијанта е прилично заедничка комбинација на бетон и дрво, каде што можете да го користите дрвото како обложување на индивидуални чекори на скалите. Таквото решение е погодно за реконструкција на бетонските скали и не е ни финансиски предизвик. Дебелината на скалите треба да биде околу 4 см, околу половина помала во раселените. Засилена бетонска база е прикачена со дрвени вградени плочи лоцирани во одреден степен за време на бетонот. За подобро вклопување и апсорпција на шок, дрвените делови може да се стават на флексибилни изолациски плочи. Сопствено монтирање се изведува со помош на завртка со вградена глава. Не може да се појават испакнатини над нивото на скалата. Дури и со реновирањето на скалите, најдобро е да се потпрете на корисен шампион и дограма која гарантира дека сè е обработено, вклучувајќи го и изборот и препораките на материјалот, видов плоча или последователен пречистител на скали (лакирање, мелење, итн.). Во однос на безбедноста и удобноста, следниве барања се однесуваат на дрво скалила: - Дизајн на скалила, дрвен тип, димензии и линкови мора да бидат прилагодени на стрес скалите - Изградбата мора да ја земе предвид безбедноста во одење по скалите - Во однос на удобноста и безбедноста на одење е важен вид, број и должина на индивидуалните оружја - Железовите на скалилата мора да одговорат на прописите - мора да бидат доволни и сигурно фиксирани - скалите треба да бидат осветлени со природно или вештачко осветлување Основни технички барања од гледна точка на структурата на дрвени скали се: - Привремена ширина на стабилна треба да биде повеќе од 550 mm, што е ширина неопходна за премин на еден возрасен човек - Сите чекори за скали во една скаличка рака мора да бидат во согласност со ширината - Кози и специјални степени мора да бидат најмалку 130 мм на неговото најтесно место - Бројот на скали на скали во една скаличка рака може да биде најмногу 16, во помошни скали во семејни куќи и скали во внатрешноста на становите 18. Ако повеќе чекори на скалилата се засноваат на дизајнот, раката на скалите ќе биде дистрибуирана до две или повеќе оружје Покрај тоа, за скалилата скалила: - Степените скали скали не смеат да имаат поткопувања, - најмалата ширина на видното ниво е 150 mm, - Скалата не смее да биде направена од премногу лизгав материјал. Трошоците за дрвени скали не можат точно да се одредат. Тоа зависи од тешкотијата на скалите, без разлика дали или од тоа дали скалите ќе бидат исклучени или комбинација од бетон и дрвени плочки. Затоа, најдобро е да имате специфичен цитат, по можност можеби неколку од повеќе мајстори од Wilio и изберете го најдоброто од нив. Добар господар не само да се развие понуда, туку и советува со избор на дрво и други важни аспекти, кои се неопходни кога ќе го реализирате скалите, без разлика дали барате шампион кој ќе го реализира скалите на подот, во таванот или на разгледување, скалите на минимални димензии или робустен масивни катови. Практичниот господар го познава вашиот скалило целосно од 2 до 6 недели.