Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Дрвени Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.624 регистрирани професионалци
93.623 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на дрвени прозорци? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање на прозорци, консалтинг, производство и монтажа, сервис на прозорци. Цената на дрвените прозорци обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, пост-гарантен сервис, поправки на оштетени делови обезбедени од еден од нашите 17.231 специјалисти во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Предности на дрвени прозорци За разлика од она што мислите, повеќето сопственици на куќи не талкаат сите пари во прилог на дрвени прозорци само за подобар изглед. Точно е дека винилот е најчестиот прозорец за замена што можете да го најдете денес во секоја модерна куќа. Но, дали тоа значи дека винилот е подобар материјал? Дефинитивно не! Постојат многу луѓе кои секогаш ќе одат за многу поскапо можност за набавка на квалитетни дрвени рамки. И покрај некои недостатоци, дрвото има многу други бенефиции, а не само убав изглед, а целокупниот претставува многу подобар материјал. Целта на овој член не е да започне војна со други материјали што се користат на Windows, но замислувајќи ги предностите и недостатоците на дрвото во обид да му помогнат на секој потенцијален купувач да донесе повеќе информирана одлука. 1. Естетика Како што веќе рековме, изгледот е една од причините зошто многу луѓе избираат главно дрвени прозорци. За некои тоа всушност е единствената причина! Елегантен и топол изглед на дрво конечно ништо не е завршена. Природните материјали имаат уникатна убавина и затоа повеќето рамки за прозорци се обидуваат да го имитираат изгледот на дрвото. Не постои причина да се задоволи со евтини имитација ако можете да си дозволите вистинско решение. Покрај тоа, за одредени стари или повеќе традиционални куќи, навистина нема друг естетски пријатен избор од прозорците од вистинско дрво. Едноставно кажано, оригиналното дрво дава изглед и не чувствува ништо друго. Дрвото е исто така победник во изгледот, бидејќи може да ги прифати сите видови бои што ги избира сопствениците на куќи. Ниту еден друг материјал не е толку атрактивен и променлив од дрво. 2. Изолација Веројатно се сеќавате од училиштето дека дрвото е лош возач на топлина. Ова е, се разбира, е идеален избор за изолација. Квалитетни дрвени рамки се всушност најдобрите изолатори кои се достапни денес. Вуд обезбедува 400 пати повеќе изолација како челик и 1.800 пати повеќе од алуминиумски рамки прозорци. На долг рок, прозорците со дрвени рамки може да заштедат многу пари, бидејќи оваа дополнителна "бонус" изолација ќе им помогне на вашата куќа во зима топло и кул во текот на летото. Вашите сметки ќе бидат значително намалени во текот на целата година. Покрај тоа, прозорците со дрвени рамки се одлични при запирање на надворешни звуци и повторно се многу поефикасни од сите други материјали. 3. Вуд трае подолго Дрвото се појавува како огромен заштедувач на пари на долг рок. Сепак, постои уште една причина зошто дрво ви дава подобра вредност за парите. Истражувањата во неколку наврати покажаа дека квалитетни дрвени прозорци траат подолго и имаат пониски трошоци за трошоците. Со соодветна грижа, дрвото ќе трае цел живот. Ова не може да се каже за повеќето други материјали. И не заборавајте, дрвени прозорци не се склони кон 'рѓа, што е одлучувачки фактор за многу места, особено за оние со висока влажност. 4. Јасен коефициент. Дрвото има најмал коефициент на истегнување како и секој друг материјал што се користи во производството на Windows. Ова го прави дрвени прозорци стабилни и недвижни и ви дозволуваат да изберете од широк спектар на модели. Недостатоци на дрвени рамки Ова се 4 главни предности на овој голем материјал. Во овој свет не постои ништо совршено, и секако плаќаат за дрвени рамки прозорци. 1. Потребата за боја Вуд некогаш бил дел од жив организам. Ако не исцели, тој на крајот го ограбува или почнува да изгледа стар. Нетретираните прозорски рамки честопати се издуваат од влага, која се жали (или го прави невозможно!) Подигнете или започнете го прозорецот. Ова е особено точно за куќи во близина на водата. Во принцип, овие недвижности бара многу повеќе внимание и грижа. 2. Инсекти Инсектите се веројатно најлошиот непријател на дрво, особено оние грди термити. Сепак, сликањето на вашите дрвени рамки ја штити влажноста и инсектите пред влагата. Значи два муви со една рана! 3. Почетни трошоци Да, дрвените прозорци имаат многу повисока почетна цена од било кој друг материјал. Но, како што веќе објаснето претходно, квалитетен и добро одржуван прозорец ќе трае многу, многу подолго и ќе резултира со помала сметка за енергија секоја година. Навистина напнат буџет е единствениот изговор, зошто не го избравте дрвото. Каков вид на прозорец треба да се стекне? Сето тоа зависи од приоритетите. Ако вашата најголема грижа цена и имате навистина ограничен буџет, одберете евтин материјал како винил прозорци. Меѓутоа, ако зависи од долговези, убавина, долгорочна вредност и вредност за понатамошна продажба, тогаш се дрвени прозорци.