Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Дрвени подови
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во делот на дрвените подови? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за отстранување на стари подови, израмнување на подлогата, нивелирање, површина, пресметка на материјалот и поставување на дрвен под. Цената на дрвениот под обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: материјал за израмнување, гумен чекан, кит, лајсни, пила, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 23.253 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Предности на дрвени подови Денес наоѓаме безброј подни облоги од различни, многу пати од синтетички материјали. Сепак, вистинскиот љубител на дрво знае дека ниту најважната имитација нема да ја замени целосната убавина на овој традиционален материјал. Дрвото се карактеризира со количина на исклучителни својства. Отпорноста и издржливоста на дрвените подови се потврдуваат од многу генерации. Посебен третман и завршува денес, овие предности на дрво се уште се подобрени и овозможуваат примена на дрвени подови и простории како што се кујни или дури и бањи. Благодарение на одличната топлинска изолација својства на овој природен материјал, дрвени подови секогаш се пријатни за допир. Покрај тоа, тие се идеален избор за алергии, бидејќи тие не собираат прашина и други алергени. Тие се исто така еколошки и целосно рециклирани. Последно, но не и најмалку важно, автентичниот природен изглед е исто така дел од нивната популарност - дрвото не е предмет на тренд, е идеален избор кој се издвојува како во традиционалниот и модерен ентериер. Видови дрвени подови Имаме голем број дрвени подови за да изберете. Нивниот изглед, својства и, се разбира, цената се раствора од видот на Вуди, метод за производство или складирање и површински третман. Што дрво избира? Широк спектар на домашни и странски дрвја се користи за производство на дрвени подови. Даб и букови подови се нерагални класици, нудат неутрален, пристоен изглед и остануваат да издвојат други посебни елементи за внатрешни работи. Ние ќе ги запознаеме подалечните катови според различните нијанси на жолти и кафеави. Друга популарна листопадни девино е бреза чие светло дрво со видлив сук хармонично и природно. Зимзелени шуми како што се смрека или бор се карактеризира со помека дрво, но тие ќе земат карактеристичен цртеж и тие се вклопуваат во ентериерите во рустикален или природен подесен стил, особено во колиби и викенд куќи каде што не се изложени на висок напор. На пример, од егзотични шуми, ние ќе се сретнеме со Вудс, како што е Тија, Мербау, Јатоба, американски орев или австралиска Џара. Покрај неконвенционалното боење, може да има извонредна сила и отпор што директно ги предоруваат во просториите каде што подот е предмет на висок стрес. Сепак, постојат повисоки цени и еколошки прашања во нивното одвратност. Уникатен изглед и бои, конечно можеме да постигнеме и во домашно дрво и други модификации. Масив или повеќеслојни тротоари? Масивни дрвени подови се луксуз кои ќе го служат целиот свој живот кога соодветна грижа. Имаат одлични изолациски својства. Бидејќи секоја ламела е направена од едно парче од дрво дебелина 14-22мм, масивни дрвени подови овозможуваат едноставна поправка на помали површински оштетувања со едноставно мелење и поместување. Недостатоци ја вклучуваат нивната подложност на промени во температурата и влажноста и повисока цена. Ако висока масивна цена на подот не ви одговара, но сакате да донесете допир на вистинско дрво во вашиот дом, двослојните подови се одлично решение. Понискиот слој на оваа достапна алтернатива е обично бреза дрво, кој е тежок слој од други дрвја. За разлика од другите дрвени подови, подот на Bilayer исто така се погодни за подно греење. Луксузната алтернатива се трислојни подови, каде што слојот за гумени превозникот е вметнат меѓу два дрвени слоеви. Нивната предност над масивните подови не е само пониска цена, туку и подобра стабилност на обликот. Дрвени подови според начинот на собирање Најобезбеден вид на подови се deckboards кои се уште се користат во колиби или во идеите. Планираните плочи се поврзани едни со други од страна на пенкалото - жлебот и готовиот под има рустикален карактер. Друг класичен тип на подови од масивното дрво, кој повторно им овозможува на популарноста, се фризозен паркет. Тие се карактеризираат со помали формати и мелење по сите четири рабови, со што е можно да се создадат разни модели, од традиционалните риби до популарни дрвја или неправилно складирање. Подовите на поголеми формати најчесто се складираат на лебдечки под, често користејќи заклучување на "клик". Таа, исто така може да биде лепило на подлогата, но потоа подот повеќе не се дискутира. Површински третман Дрвени подови речиси секогаш се третираат со површински третман за одржување на посакуваниот изглед и продолжување на животот. Најчест површински третман е масло и боја. Повеќеслојните подови поминуваат низ финишот веќе во производството, додека големите предизвици за паркет или палуби обично се третираат по инсталацијата. Предноста на маслирањето е едноставна корекција на мала штета, како што се гребнатини и папучи. За насликани подови, таквите корекции се повеќе видливи и подобро решение е мелење и враќање на целата област. Прашања и Одговори Зошто да пребарувате за дрвени подни професионалци во Wilio? Најди Wilio професионалци е едноставна. Само ако внесете побарувачка, опишете каква услуга сте заинтересирани, ќе одговорите на неколку основни прашања кои се однесуваат на вашиот проект. Се занимава од занаетчии може да се постигне во рок од неколку минути и ќе изберете според ценовната понуда или добавувачите на добавувачи кои ви стигнаа. Што ќе ви даде нашите експерти? Во прилог на самиот изглед, инсталацијата на дрвени подови, исто така, може да вклучува и други услуги. Исклучително важно е подготовката на подлогата. Кога се реконструира, можете да ви помогнеме со отстранување на оригиналниот под и последователното балансирање и пенетрацијата на подлогата. Можете да сметате на брзо и квалитетно собрание на дрвените подови од секој тип. Други услуги се инсталација на черепот и праговите, но исто така и одржување, мелење, масло и боја. Секогаш ќе најдете вешт професионалец за Wilio кој го крши новиот живот во здив. Која е просечната цена на дрвени подови? Со оглед на широк спектар на дрвени подови и услуги поврзани со оваа тема, цените се навистина различни. Што се однесува до самиот производ, цените на м2 се движат од 20 € зад лебдечки подови од конвенционалните шуми до неколку стотици евра за масивни подови од егзотично дрво. Се разбира, тоа е, исто така, се должи на собранието цена, таа започнува околу 5-10 € / м2 за едноставен клик систем од 10-15 € / м2 ако одлучите за целосен залепен под. Не смееме да ја заборавиме цената на потребните поврзани услуги, како што се подготовката на подлогата, инсталацијата на гнев, поврзување и истекување.