Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Дрвени Настрешници
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.595 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на дрвените засолништа? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајнирање, фокусирање, производство, инсталација на засолништа. Цената на дрвените засолништа обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: дрвени призми, покриви, огради, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 24.336 столари во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Зошто бара експерт за засолништа на Вили? Вашата градина нема ништо не обврзува повеќе од совршено дрвено засолниште направено токму според вашиот вкус. Верувајте или не, кафе или чај нема да ви пробаат подобро ако уживате во ново дрвено засолниште изградено директно на вашиот двор, токму според вашиот дизајн или вашиот детален опис. Партијата со пријателите никогаш не била совршена за долга летна вечера. Тие ќе се сеќаваат на сите ваши познати во вашето ново дрвено засолниште. Па, не мислам дека дрвеното засолниште ги служи само овие настани. Можете исто така да го паркирате автомобилот под него, или да го вратите и да го чувате во главниот алатка за превоз повеќе не треба да барате на интернет. Само отворете ја страницата Wilio каде што ќе го внесете вашето барање и ние ќе ви испратиме најсоодветни и подготвени да ви помогнеме да го запознаете сонот за совршено засолниште. Кои вештини треба да се изгради дрвени засолништа? Зградата на дрвени засолништа треба да биде личност која има искуство со работа со дрво, односно треба да знае од какво дрво ќе биде најдобро засолниште за изградба. Треба да го знаете засолништето за да се воведе токму според деталниот опис и да го нацртате за да знаете дали вашите идеи се совпаѓаат. Зградата на дрвен засолниште треба да биде во можност да ви каже каде најдоброто засолниште ќе може да изгради позадина, кој кат ќе биде најдобро за вашето засолниште и кој покрив треба да избере дека дрвената структура го совлада и знаеше долго време. Зошто треба да ангажирам експерт кога можам да го изградам моето засолниште? Очигледно, денес секој со помош на инструкции на Интернет може да ги советува речиси сите. Но, ако не го имате потребното искуство, тоа би можело да биде доста проблем, бидејќи нема да исчезне од вашата рака како професионалец. Верувајте или не, дрвено засолниште ќе биде потрајно и посилно ако го оставите на експерт. Експертот за дрвена зграда ги има сите потребни алатки и знае што досега и каде го користат за да го задржи сè како што има. Може ли да помогнам со мајсторство? Тоа е сигурно во зависност од господарот што го избирате и на вашиот заеднички договор. Исто така, постојат и оние кои сакаат да ве ветуваат и ќе бидат благодарни за вашата помош, ние ќе се сеќаваме дека и монетата има две страни и затоа можете да се судрите со шампионот што сакате да го направите сами и вашето присуство ќе биде непотребно расеан. Обидете се да го прашате експертот токму сега на почетокот или можете да му помогнете. Имам шампионат за да достави некои алатки? Сè зависи од вашиот договор. Општо земено, сепак, е вистина дека секој добар господар има своја опрема и се користи и користи за згради, така што не е неопходно да се обезбеди ИТ алатки. Домашната алатка не може да се спореди со професионалецот што го користи господарот. Колку ќе ме изгради дрвеното засолниште? Цената на дрвеното засолниште може да се разликува и зависи од повеќе фактори. Овие фактори вклучуваат материјал, изградба, големина, покриви, подна површина. Таквата цена, исто така, зависи од тоа дали станува збор за бренд конзола или слободно стои. Како по правило, генерално ќе плаќаат за брзина повеќе од еден слободно стои. Цената се движи од 1000 до 3-4 илјади евра. Сепак, вашиот господар нема да заборави да праша што е цената. Без разлика дали е вклучена цената по покрив покрив и подот, или дали сте вклучиле и километри кои ќе ги преземат. За прецизната цена пресметка, напишете ја Вилио побарувачката и ние веќе ќе ве поврземе со таков шампион што го барате. Дали експертот зазема место каде што ќе чини дрвен засолниште? Се разбира да. Професионално дефинитивно ќе се согласи со вас личен состанок каде што ќе земете сè што треба да биде цена, материјали, но исто така и места каде што засолништето е да застане. Тој ќе ја провери подлогата за вашиот нов белведер, без разлика дали тоа ќе звучи цврсто и неговиот живот ќе биде сè додека припаѓа. Може ли да имам специјалист за изградба на дрвени засолништа некаде да се потврди? Секако. Обидете се да ги видите вашите прегледи на интернет или на неговата страница на Фејсбук. Ако дури и не го најдете она што би сакале, прашајте директно со неговите претходни договори. Ако сте сигурни дека со него беа задоволни неговите претходни клиенти, дефинитивно ќе ви покаже минимални фотографии и ќе биде во нив. Можете да се заедно со нив во удобноста на домот и да побарате од нив да го доживеат својот шампион. Ние веруваме дека тоа ќе ви помогне во одлучувањето да го доверите вашиот сон за засолниште во вашите раце. Кои се предностите и недостатоците на дрвените засолништа? Предностите на дрвеното засолниште спаѓаат дека дрвото е лесно да го стори тоа и изградбата на самата засолниште е релативно едноставна. Ако не се грижите за дрво засолниште, така што е неговиот живот долг и дрвен засолниште ќе го декорира вашиот двор. Само користете го десниот слој, најмалку еднаш годишно и ве спречува да ја Праска. Недостатоците му припаѓаат на фактот дека премногу висок и ниту премногу ниски температури не прават добро дрво. Како и дожд од дрво повеќе му штети како помага. Недостаток е што дрвеното засолниште е потребно за да се грижи барем еднаш годишно, така што е неопходно да се држи за да се спречи вниманието на дрвото. Како долг ќе трае додека господар засолниште не застане? Сето тоа зависи од подготвеноста на господарот, од тоа дали има друга работа или ќе биде посветена само на вашето засолниште. Алтан сам треба да биде изграден за максимум 1 недела. Но, во повеќето случаи тоа е порано, бидејќи господар поголемиот дел од дрвото ќе се подготви дома и со вас засолниште само состави и мелодии детали. Кои материјали се користат во изградбата на дрвени засолништа? Секако, најважниот материјал е самиот дрво. Кога ќе го изберете, мора да бидете разумни за да го направите дрвото тешко и правилно распаѓање, така што изградбата не започнува извртување и потпирање. Друг материјал е покрив, може да се врзува, лим или шиинжова. При изборот на тоа, бидете внимателни дека Вуди изградба завршува. Покривот за шиндра е многу тежок, на пример, претпочитаат да имаат конзервирање на конзерви или врзани. Треба да внимавате премногу за фактот дека во зима ќе го задржи снегот на покривот, па сметајте го или сакате вашиот засолниште еднаков или седловен покрив. Врз основа на оваа информација, мајстор ќе мора да пресмета какви бруто призма мора да се користат. Употреба на дрвени засолништа Дрво засолниште може да ни служи како пријатна тераса, каде што се криеме пред сонцето и во зима пред снегот и уживајте во времето надвор, во дворот. Значи, сигурно може да го користи како засолниште за автомобили, соодветно. Автомобили - зависи од големината на засолништето. Таквото засолниште служи само за автомобил или исто така може да има мал простор за складирање. Засолништето може слободно да стои во дворот или може да има заеднички ѕид со куќа. Видови дрвени засолништа Засолништа за автомобили / гаражи Таквите дрвени засолништа ги штитат нашите автомобили во текот на летото пред сонцето и дождот и во зима пред снегот. Тие можат да стојат сами или можат да бидат прикачени на куќата. Засолништата за автомобили можат да бидат големи, мали, со или без или без странични ѕидови или без нив. Сето тоа зависи од она што ни треба и бараме и што е нашиот буџет. Бејзбо Дрвени белведер дефинитивно е она што вашиот двор е убав. Дрвениот белведер треба слободно да стои во дворот и да ве заштити од атмосферски влијанија. Тоа главно им служи на жителите на куќата за одмор и релаксација и летни состаноци со семејството и запознаени. Под таков белведер може да го прославите вашиот роденден, да направите партија за скара за соседите и секогаш ќе бидете задоволни, дури и во секое време. Совети и совети 1. Придобивки Не губи време со потрага по дрвена професија по запознавање и барајќи понуди од различни компании. Внесете го вашето барање и почнете да добивате понуди од паметни мајстори директно од вашата околина. 2. Не го надминувајте вашиот буџет Цените за изградба на дрвено засолниште навистина може да бидат различни. Со Wilio можете едноставно да ги споредувате повеќе понуди и да изберете такво што одговара на вашиот буџет и потреби. 3. Најди ги најдобрите експерти Најдете ги најдобрите евалуирани експерти од вашата околина и добијте квалитетна работа на која можете да сметате. По разумна цена.