Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Дрвена Облога
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на дрвена облога за фасада? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни професионалци за цел, дизајн, производство, распоредување. Цената на дрвените фасадни облоги обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: скали, алати, клинци обезбедени од еден од нашите 24.489 столари во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Вудлинг на фасадата Woodpower на дрво фасада е исклучително разноврсна градежен производ. Можностите на надворешните скици се шарени и вклучуваат материјал како што се летви, ќерамиди, јазичиња и периферни спојки. Дрвени плочки се исто така достапни во различни видови на рекултивирани дрво (многу видови) преку кедровите, бор, sequins за да ги ископаникуваат обичните и многу други видови. Плузи на дрвени плочки Главната предност на дрвеното облекување на фасадата е тоа што се добива од обновливи извори. Ако дрвена плоча е сертификат од FSC, можете да бидете сигурни дека дрвото дојде од одржливи шуми. Постојат неколку начини за "екологизација" на можностите за добивање материјал за дрвени плочки. Дрвото огревно дрво е традиционална јапонска техника во која дрвото е малку изгорена, а потоа се излекува со природни масла. Во прилог на понудата на убава завршница, оваа техника го штити дрвото пред времето без појава на грешки, без хемиски конзерванси или пестициди. Термички третман е уште еден метод за зголемување на еластичноста во целост и еластичност за време на хемикалии. Овој тип на дрво трае долго и е отпорен на влага, инсекти и мувла. Можно е да се користи на речиси сите видови на плочки. Можете исто така да креирате декоративни отворени дрвени плочки од обновени одбори, како што се stodôl. Регулираното дрво може да го обезбеди вашиот дом груб, традиционален изглед додека рециклира дрво што инаку би го отфрлил. Недостатоци на дрво Недостатокот е тоа што дрвото кое нема сертификат може да дојде од неодржливо управувани шуми - главно од незаконски минирани тропски шуми низ целиот свет. Повеќето производи од дрво мора да бидат заштитени со лак и други производи за да издржат се додека ги отфрлија инсектите како термити, црни и други. Овие производи може да се направат од опасни хемикалии кои ослободуваат штетни испарувања. Размислете за нетоксични дрвени плочки како што се газирано дрво или термичко модифицирано дрво. Енергетско оптоварување на дрвени плочки Енергетскиот товар на дрвото изразено од страна на е еден од најниските од сите градежни материјали. На воздухот исушено намалување на дрва има материјализирана енергетска вредност од само 0,5 mj / kg. Ако сте во можност да добиете дрво локални, енергијата ќе се намали бидејќи енергијата што се користи за транспорт на дрво ќе биде минимална. Материјал за пливање Трошоците од дрвени плочки се движат од 5,00 до 25.00 по квадратен метар. Сепак, трошоците за инсталација работат помеѓу градовите и регионите, но обично се во просек од 5,00 до 15,00 евра по квадратен метар. Материјалните трошоци се засегнати од типот на дрво што се користи и стилот на плочата. Заеднички видови на дрвени плочки се црвена смрека, сибирски смрека и бор, повеќе екстра кедар, бор, Секвоџа, Дугаска, Accoya. Повеќето локални производители или добавувачи на дрвени плочки обезбедуваат картон и лет, лепак, логови, ќерамиди, пиперки. Секој тип нуди уникатен изглед и придружни трошоци. Хард дрво и меко дрво - што е најдобро за дрвени плочки? Која е разликата помеѓу тврдото и мекото дрво? Разликата помеѓу тврдото и мекото дрво не е во густината или цврстината на дрво, туку влијае на дрвото и неговата репродукција. Различни дрвја создаваат различни семиња и ова е главната разлика помеѓу меки и дрвени предмети. Тврдо дрво се произведува од дрвја познати како цветни растенија и softwood доаѓа од дрва познато како Gymnosperma. Типично, семето семе има посебен вид на пакување, семето на softwood се голи и се изложени на животната средина. Мекото дрво обично е светлосна сенка, на пример златно-кафеава и иако има помека површина, тоа е силно дрво. Лесно е добро, добро работи со тоа и многу полесно да апсорбира површински третман, лепила и конзерванси. Мекото дрво е многу поодржлив тип на дрва како тврдо дрво што претставува приближно 80% од целото дрво. Мекото дрво е исто така релативно отпорно на бактерии, габи, црни и влага, па затоа е идеален за обликување, тераси и други надворешни проекти. Видови на плочки од меко дрво Издржливо меко дрво со кое е лесно да се работи и е популарно со проекти каде временската отпорност и атрактивен изглед е многу важен. Втората softwood кое е погодно за употреба во спроведувањето на дрвени плочки е Сибирски Смрековец. Тоа е глобално се смета за еден од најдобрите материјали од дрво. Се реши време заби и е одличен за разни надворешни апликации, како што се плочки, фасади и подови. Сепак, треба да се забележи дека ако зимзеното дрво што се користи за обвивка не е правилно третирано со висококвалитетен слој или завршница, тој се вредува во сребрена сива боја. Премиум прилагодување што може да се примени на меко дрво за време на времето е збогатено боја и бара мало одржување. Обложување од тврдо дрво Различни видови на тврдо дрво, исто така, може да се користат во проекти за клипинг на дрво. Со оглед на нејзината сложена структура, има побавен раст. Бојата на тврдо дрво е многу потемна во споредба со меко дрво, но ако дрвото не се третира со квалитетна завршница, исто така ќе дејствува со сребрена сива боја. Костен дрво е популарно тешко дрво за обликување во Велика Британија - често е достапен за европскиот ДУБ во спецификациите на дрвени плочки H21. Цени на меки и дрвени плочки Како по правило, мекото дрво е поевтино од тврдо дрво, но цената за секој поединечен проект ќе варира во зависност од специфичните детали и големината на вашиот проект. Ако ви треба помош за започнување на проектот, ве молиме не двоумете се да не контактирате. Без разлика дали сакате да добиете понуда за вашиот претстојниот проект или сакате да разговарате за најдобрите достапни дрвени типови, ние ќе можеме да обезбедиме стручни совети и совети кои ќе го направат вашиот квалитет на проектот.