Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Дрвена Граѓа
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.621 регистрирани професионалци
93.540 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на граѓа, дрво? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во производството на планска граѓа, плинтуси, профилирано дрво и залепени призми. Цената на дрвените штици, штиците и призмите обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: изнајмување опрема, пилана и трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 22.219 столари во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Каде можам да најдам снабдувач за квалитетна градежна граѓа? Најдете висококвалитетен снабдувач за градење на граѓа, што ќе трае е благодарение на Wilio безбедно едноставно. Само внесете ја побарувачката. Wilio потоа ги информира квалитетот на снабдувачите на градежни површини кои се наоѓаат во најблиското соседство го имаат потребниот материјал и ја задржуваат граѓато за да го испорачате и претходно договореното време. Тогаш тоа е до вас што ќе го одберете. Со Wilio сте сигурни дека добивате квалитетна градежна граѓа по разумна цена. Можете да го убедите квалитетот на избраните добавувачи преку гледање на нивниот клиент рејтинг и прегледи. Ќе плаќате за зграда граѓа само откако ќе ви биде доставен. Која е потребна градежна граѓа? Вие дефинитивно ќе треба зграда граѓа во изградбата на нова куќа, препечат на постоечките згради, а исто така и во изградбата на градинарски куќи, куќи за кучиња или белведер. Едноставно сепак кога ќе започнете нова зграда. Градежната граѓа, исто така, вклучува логови, дрвени призми, дегустатори (на пример, за производство на внатрешни скали). Како треба да изберам соодветна градежна граѓа? Ако ви се случува да изберете зграда дрва, имајте на ум дека сè уште е потребно да се земе во предвид целта на употреба, бидејќи тоа не е погодна за сите цели. Глубрата е избран во зависност од соодветна дебелина, квалитет и дрво според целта на употреба или употреба. Тоа е непотребно и скапо да се користат призми кои се користат на пример за изградба на покрив. Ако не ве советуваме дека можете да го користите советот на искусни експерти. Тие ќе ја преземат проектната документација и дефинитивно ќе ви помогнат да ја одберете вистинската градежна граѓа за дадена цел. Градење на граѓа употребени само за бруто структура? Дефинитивно не. Иако денес се користи за изградба на домашните префабрикувани блокови и тули, па денес тие ќе најдат такви кои сакаат да ја донесат својата куќа на природата и затоа дрвото е избрано како градежен материјал. Во тоа време, неопходно е да се добие дрвен сосема сè, понекогаш прозорци. Вуд е основна суровина која исто така ги користеше нашите предци, бидејќи знаеја дека дрвото ќе ги заштити од ветер и дожд многу години. Вуд е материјал многу еколошки и исто така ќе трае најлошите временски услови, сепак, не може да се каже за тули. Иако кога дождот натопени со вода и замрзнати подоцна, тие имаат тенденција да се поклонат. Експертите тврдат дека ако дрвената куќа ќе се гради на зборот земен од експерт и трае цврсто стојат мирно 100 години. Зошто да ја изберете зградата на куќата само дрво? Секако, прво би било добро да се спомене неговиот живот, бидејќи дрвото е отпорно на киселини и соли. Дрвото е исто така одличен изолатор, може да ја регулира влагата и да ги апсорбира штетните супстанции. Дрвото е пријатно да се допре и да изгледа - создава пријатна клима. Во лето вашата куќа се лади и држи топлина во зима. Каде ќе користам градежна дрва? Масивно дрво ќе ја пронајде вашата употреба во речиси секоја конструкција. Разликата е само во тоа дали граѓата треба да создаде кофа работа, да направи конкретна структура како што се плочи на подот на скеле или да се направи грмушка, подот или крпа. Сепак, имајте на ум дека не секое дрво може да се користи за различни цели, бидејќи исто така се базира на различни правила. На пример, за кофражот е доволно градење на граѓа во форма на тенки плочи кои имаат на крајот на кората или заокружување. Сепак, ќе ви требаат подебели, т.н. градежни фотографии кои имаат дебелина од најмалку 50 mm. Градење на граѓа исто така се користи за покриви. Тоа се нарекува покривна LATTA. Постојат различни видови, за различни намени. Какви градежни граѓа може да нарачам? Покривот етајк Овие се направени од softwood, како што се смрека, ела или бор. Кровните летници се дизајнирани за поставување на покриви. Тие можат да бидат купени без обложување, подготвени за иден палто или третирани со специјални премази против штетници, габи и габи. Помпири, затвори, мислења Овие градежни лавиди се направени, како и гуми на меко дрво. Поманица е дрвена призма која се става на ѕидот на периферниот превозникот и се зацврстува во ѕидарски или заострен венец. Затворите се пренесуваат со мислења и поддршка на рафтери. Колоните го поддржуваат затворот за здроби. Тие можат да бидат купени без обложување, подготвени за иден палто или третирани со специјални премази против штетници, габи и габи. Kruppy. Рафтерите се складираат и се пренесуваат од затвори и помпарлиња. Тие се складираат или нормално на стреата или хоризонтално. Тие се направени од меко дрво и третирани се посебен слој што ги штити од дрвени штетници, габи и габи. Клиски, ленти. Колетите ги поврзуваат рафлите и најчесто се користат двојно. Тие се користат на грмушките кои се засилија попречно. Тие се направени од меко дрво и можат да се купат без третман или третман што ги штити преку специјален слој од штетници, габи и габи. Основна призма. Е направен од смрека или бор. Се користи за да се направи основната рамка под горната тераса или фасадни плочи. Пред да ги поставите, нивниот термички третман се препорачува т.н.. Termodrevo. Ова има поголема димензионална стабилност и е поотпорна на времето. Основната призма, исто така, може да се произведува од егзотично дрво, како што е мерното, Ipe, Cumaru, Tik или Massaranduba. Експертите или претставниците на продажбата сигурно ќе сакаат да советуваат и да ви покажат примерок. Градење на фотографии Градежните фотографии се користат за премостување на разни пречки, мудрец истакна градење на градежни објекти и исто така може да се користи како подови. Можете исто така да ги користите со тавани или белведер. Нивната дебелина не треба да биде помала од 50 mm, бидејќи потенките фотографии имаат помал спектар на употреба и нивната ефикасност е помала од намалена, што може да биде причина да се повреди на страницата. Сребрени плочи Овие плочи имаат разновидна употреба од причини. Како резултати од насловот, тие најчесто се користат за мудрец, правејќи бетонски конструкции, изработка на девијација, изгубени кофражни, целосна форма ... сребрени плочи се направени од меко дрво и нивната дебелина треба да биде околу 25mm. КВХ ПРИЗМ. KVH Prism најчесто се произведува од смрека дрво, сушени и планирани за потребната димензија. На пример, тие се користат за изработка на тавани, обврзувачки обврзници или за градината белведер. Постои потреба за отстранување на нарушувања на дрвото кога е потребен квартот. На краевите на овие призми, зглобовите на забите се мелат на кои лепилото се применува за комбинирање на призми за комбинирање и со тоа да се постигнат различни должини. БСХ призма. Овие призми се направени од технички исушени смрека Ламела. Тие се отпорни на деформација, пукање и се третираат со премази од дрвени штетници. Призмите се погодни за правење високо нагласени структури на згради. Призмите се направени или во квалитетот на видот кога тие остануваат видливи или немаат потреба од квалитет каде што остануваат скриени. Tatranský Профил Произведени од меки масивни дрва. Благодарение на системот за пенкало и жлебот, можете лесно да ги поврзете поединечните делови. Профилот на Tatra се користи како во ентериерите и екстериерите каде што ја исполнува естетската функција. Таа е монтиран на основните призми. Dlážkovica. Тие се дрвени подни плочи кои се направени од мека масивна дрва. На двете страни, наплатени пенкало и жлебот, овозможувајќи им да бидат споени за да формираат рамна површина. Таквите подложнички одбори треба да бидат аклиматизирани за да ги избегнат нивните пакови или вртење. Тие ги ставаат греди или платилки направени од призми. Која е цената за градежни граѓа? Цената за градежни граѓа варира. Неговата цена зависи од употребата на дрво, потребниот квалитет и квантитет. Цената е дадена на кубен метар и сигурно ќе ви помогне даночните трговци со дрво, видов сопственици или претставници на продажба. Дали е потребно за зграда граѓа да се обезбеди себеси? Секако, оваа опција е во изградбата на куќа. Тоа зависи од тоа дали сте градат или практични на вашите сопствени или користат експерти. Ако одлучите да се изградите на своја, тоа дефинитивно ќе биде само и само за да го добиете градежниот лифт. Но, ако одберете да изберете експерти, дефинитивно ќе можете да се согласите дека добивате градежна граѓа. Тие сигурно знаат каде и цените имаат соодветна колекција. Дали е потребно да се обезбеди превозот? Тоа зависи од износот на градежната граѓа налогот од добавувачот. Меѓутоа, ако само ќе нарачате неколку и да имате своја можност да ги транспортирате, не мора да ја скршите главата. Меѓутоа, ако ви треба зграда граѓа за сите градежништво, консултирајте се со вашиот добавувач кој сигурно ќе ве познае да помогнете со превозот на дрво до дестинација. Совети и совети 1. Придобивки Не губи време со потрага по соодветен снабдувач за градежна граѓа по познати и барајќи понуди од различни компании. Внесете го вашето барање и почнете да добивате понуди од практични добавувачи директно од вашата околина. 2. Не го надминувајте вашиот буџет Цени за градежна граѓа навистина може да биде различен. Сепак, можете едноставно да ги споредите повеќе понуди и да изберете така што одговара на вашиот буџет и потреби. 3. Најди ги најдобрите добавувачи за градежни граѓа Побарајте оние најдобри номинални градежни работилници од околината, добивате квалитетна работа што може да смета на. По разумна цена.