Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Декоративен Малтер
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на декоративен малтер? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајнирање на соодветен тип на декоративен малтер, реализација на ситнозрнест декоративен бетон, венецијански штуко. Цената на структурираните малтери обично зависи од обемот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: четка, шпатула, кофа, лента за маскирање, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 24.130 ѕидари во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Кои придобивки употребата на декоративен малтер во вашиот дом или канцеларија? Декоративен малтер е токму она што изгледа - е декоративно. Улогата на овој малтер е мала. Што се однесува до структурата, бидејќи нејзината цел е долго време да го разубави достоинството на куќата, просторијата и канцеларијата со издржлив начин. Прекинувањето од декоративен малтер се користи со векови за испорака на текстура, инаку рамна површина и гипс, исто така, може да се наслика со дебагирачки или контрастни бои во споредба со самиот ѕид според посакуваниот визуелен ефект. Декоративни гипс ѕидови беа многу популарни пред стотици и украсување им дава атрактивна нијанса. Службите и бас-релјефи (слики навидум врежани во површината на ѕидот или од ѕидната површина изградена) се претходник на формирањето со гипс и во минатото требаше да се повлече директно во камени површини. По развој на декоративни малтери, трошоците за создавање олеснување и бас-олеснување е многу помал. Различен површински третман на декоративен малтер Постојат многу завршни и декоративни техники на гипс. Некои, како што се груб кастинг, чакал или sgraffito, неколку векови од Даза датумите. Другите техники како што се традиционалните гипс шини, имаат 200-годишна традиција. Исто така, постојат многу современи техники, како што се додавање на метални пигменти или текстурирани апликации кои можат да донесат драматични резултати. На крајот на краиштата е можно да се реализира речиси сите вас или вашиот дизајнер може да се замисли, под услов користење на соодветна комбинација на традиционални и модерни материјали и техники. Reliofta малтер Олезен малтер е три-димензионална завршница направена од висококвалитетни гипс. Комбинацијата на традиционалниот занает со најновите техники за дизајн и производство обезбедува луксузни модели погодни за внатрешни површини. Исто така постои и закривена област за повеќето од нашите дизајни за доплата. Како да креирате декоративни малтери Методи за нанесување на декоративен малтер се различни. Треба да се преземат општи правила за да се подготви површината: - Земете од соба сите мебел и други предмети - целосно исчистете ги ѕидовите од стариот слој - Отстранете ја прашината од површината - површината на напрсток и сув Составот на основниот слој зависи од видот на површината. Ако ѕидовите се криво, потребно е да се справите. За оваа намена се користат специјални малтери. Важно е да се запамети дека темелно сушениот буквар е главната точка на подготовка. Сега почнуваме да создаваме декоративен малтер. Се разбира, техниките на апликација се различни. Текстурата може да се создаде со користење на врвни, релјефни ролери или дури и целофански кеси. Во случај на употреба на штуко малтер во бањата, исто така е важно да се почитуваат спецификите на животната средина. Осигурајте се дека селекцијата на материјалот и темелната подготовка во врска со очекуваната висока влажност во бањата. Пред примена на декоративен слој, неопходно е да се примени квалитетна хидроизолација на ѕидот и да се користи само декоративен малтер кој е отпорен на влага. Неколку други совети за декоративен малтер: Препорачуваме да го доведеме декоративниот малтер сите ѕидови. На пример, еден ѕид може да се третира со штуко со блескав песок, а другите три ѕида ќе бидат покриени со потемни тонови позадини како гипс. Исто така е можно да се користи малтер со парична казна текстура за целата соба и на еден ѕид на влажен малтер за да се создаде слика. Можноста е многу. Резултатот ќе биде стилски и безвременски и ќе одлучи само да не. Можете исто така да ни пресмета колку декоративен малтер ќе ве чини. Ќе најдете колку ќе заштедите и ако сте задоволни со цената, среќни да ве направите декоративен малтер. Упатства за декоративни малтери кои можат да бидат подготвени дома. "Графит" метод на декорација Различни начини на декорација се погодни за украсување внатрешни ѕидови. Еден од најпопуларните е декоративен малтер. За разлика од конвенционалниот малтер, таква површина може да имитира различни материјали, вклучувајќи природно дрво, текстил или метал. Венецијанската техника на гипс буквално сјае и делува транспарентно како стаклен ѕид. За да креирате совршени декоративни малтери, неопходно е да имате искуство со различни мешавини кои се користат за својата работа. А темелна усогласеност со технологијата на апликации на површината ќе резултира со оригинални и шармантни. Користење на декоративниот малтер е можно да се создадат какви било форми и модели - сето тоа зависи само од вашата имагинација. Технологија на декоративен малтер Поготовка на ѕид е важен и неопходен чекор пред да направите декоративни малтери. Без ова нема да биде можно да се достигне убава и рамна површина. Ѕидот треба да се исчисти од стариот слој, да се справи, исцеди, отстрани калап и печурки траги, поправка дупки и пукнатини. Кога го користите врежаниот слој потребно е да се остават мали неправилности за зачувување на изразувањето. Пенетрацијата на ѕидот се користи за подобро да се прицврсти на подлогата на ѕидот. Производителите често се обидуваат да го навлечат основниот слој во основа само нејзиниот бренд со тврдењето дека другите мешавини нема да работат, но постојат различни решенија. Неопходно е да ги изберете според ѕидниот материјал - за бетон, тули, дрво, метал. Основата лак и неговата примена е исто така исклучително едноставна. Разредете сува мешавина користејќи шпатула или специјален пиштол за прскање и нанесете слој на ѕидот. Сепак, ова правило важи само на гипс за кој е доволен основен слој. Ви треба многу добри основни слоеви во Венеција што ја создава саканата боја на обоени Halftons. Затоа, оваа техника всушност може да создаде само специјалисти, малку е веројатно дека ќе го постигнете саканиот ефект без соодветни искуства. Крајниот слој е надворешен слој чии техники на апликација целосно зависи од процесот на малтерисување. Во некои случаи, доволно е да се обликува стегае, а потоа ѕид за полски. Понекогаш е потребен уште еден чекор и тој палто со специјален лак. Алатки за работа Ако сакате да креирате декоративен малтер на вашиот ѕид, неопходно е да се обрне внимание не само на изборот на мешавина, туку и подготовка на алатки за работа. Сето тоа зависи од технологијата за декорација што ја избирате. Понекогаш треба да користите специјален образец за да креирате необичен модел. Листа на главни алатки: - контејнер во кој мешавините може да се разложат. Тоа треба да биде доволно длабоко и погодно за разредување на мешавината и да се постигне соодветна конзистентност за користење на градежен миксер. - Работилници за работа, гробови и естриси на крај. - Различна шпатула која може да биде потребна за да се примени шаблони и да се создаде посакуваната текстура. Тоа е едноставна широка или тесна метална шпатула, назабени, брановидни, итн. При изборот на шпатула, важно е да се разгледа целта на која треба да се користи. - Четки, раковини, широк и тесни контејнери. - Специјална благородна вежба - "градење миксер". При изборот на алатки изработени од метал, неопходно е да се фокусирате на оние направени од нерѓосувачки челик. На конвенционалните челични снимки, 'рѓосаните дамки можат да бидат откриени со текот на времето што е тешко да се отстрани од површината. Методи за нанесување на декоративен малтер Технологијата на декоративниот малтер може да варира, неопходно е да се фокусирате на конечниот резултат. Постојат голем број на методи на примена релевантни, на пример, како што следува: При примена на обрасци со користење на мрежен ролери, длабочината на шаблоните е околу 0,5 см. Методот на прскање се смета за најлесниот и често не го надминува или најискусните шампиони. Ако можете да работите со слични материјали, можно е да го примените овој тип на малтер на самопомош. Оваа техника е исклучително едноставна: Прво, супстратот прво се применува, првиот униформен слој кој целосно треба да се исуши. Вториот слој повеќе не ја применува шпатула, туку и други инструменти, од четки по четката, која е испрскана на површината. Оваа технологија е исто така наречена "снежни топки", бидејќи по сушењето е ѕидот како што е покриен со снег. Истурете го растворот во соодветен контејнер и нуркајте ја четката. Ќе земеме четка во едната рака и во вториот гасел. Ние поминуваме низ четката, така што масата го тресе ѕидот. Големината на индивидуалните "снегулки" може да биде различна, сè зависи од тоа каков резултат сакаме да го постигнеме. За да ја направите површината на ѕидот навистина импресивен може да се користи една боја како главен слој и за сосема друга боја на слојот за спреј. Италијанската технологија потсетува на горенаведениот метод. Поединечните чекори се исти, до еден. Првиот слој по апликацијата и порамнувањето не може да се исуши; Вториот слој се применува веднаш и добиената површина ќе биде толку силна.