Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Даночна Пријава
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.626 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за даночна пријава? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во обработката на пријавите за ДДВ, личните и корпоративните даночни пријави, даночните пријави за моторни возила. Цената на даночното оданочување обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: писмени изјави за даночни прашања, известувања за роковите за даноци и давачки, информации за тековните промени во даночното законодавство, обезбедени од еден од нашите 1.578 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Кои совети за совети можам да ги нарачам?
Што вклучува даночни совети?
Наоѓање на даночни совети во близина на мене е најдобриот начин да се осигурате дека ги применувате сите релевантни одбивања и да ги земате минимум даноците, соодветно. доби максимална наплата од даночната пријава. Даночните советници нудат средби лично, по телефон или електронска пошта. Многу локални даночни советници, исто така, обезбедуваат мобилни услуги и можат да се сретнат дома или на друга локација.
Даночни пријави за трговци и единствени професии (физички лица)
Даночните пријави на данокот на доход на физичките лица се релативно едноставна работа. Како искрено, ќе треба да обезбедите информации за вашиот приход и сите работни трошоци, како што се работни алатки или канцелариска опрема. Тогаш остатокот ќе го направи вашиот советник. Вашиот советник, исто така, ќе може да ги советува со сите специфични барања за одбивање на даноците за вашата професија. Исто така, ќе нареди можно одложување на доставувањето даночна пријава или дополнителна или одредба. По завршувањето на даночната пријава, можете да поднесете вас или вашиот советник, физички на даночната служба или електронски, со вашиот потпис во соодветната форма.
Даночни пријави за компании (правни лица)
Даночните советници се експерти за подготовка на даночни пријави и финансиски извештаи за бизниси. Како специјалисти за претпријатие даноци знаат кои одбивања се одбиваат данок. Процесот на завршување на даночната пријава е сличен на физичките лица.
Даночни пријави за инвеститорите
Ако инвеститорот во недвижности или хартии од вредност, даночната пријава ќе има нова димензија за вас. Особено препорачано е даночното планирање. Специјализиран даночен сметководител во вашето соседство може да ви помогне да го максимизирате враќањето ако сте инвеститори во недвижен имот. Тие ќе обезбедат консултации во областа на данокот на капитал, негативни запчаници, па дури и временски распоред за мебел и додатоци во вашиот закуп. Тие исто така можат да ви обезбедат конкретни даночни совети и финансиски проекции ако размислувате за купување или продавање на инвестициски средства.
Други даночни извештаи
Во прилог на даноците на доход, други даноци, како што се дополнителен данок (ДДВ), данок на моторни возила, акциза за специфични видови на стоки или локални даноци. Даночен советник за вас со објаснување на индивидуалните даноци, нивните законски барања и изјави сигурно ќе ви се допаѓа.
Даночни консултации за трансакции
Ако размислувате за инвестирање во средства или за купување / продажба на компанијата (трансакција), ви требаат совети за даночни совети прилагодени на вашите околности. Специјални обучени советници со квалитетни искуства ќе ви препорачаат најдоброто можно решение за непотребно да пристигнат за вашите финансии. Побарајте секаков вид даночни совети во близина на Вили.
Најчесто поставувани прашања
Зошто барате советник за данок преку Wilio?
Барате помош со даночни совети во вашето соседство? Данок на добивка може да биде збунувачки и фрустрирачки ако го сметате себеси. За сите правила кои се однесуваат на она што приходот мора да го признаете, а одбивањата што можете да ги вежбате, може да потрае неколку часа за да го најдете сами. Затоа, побарајте помош со вашиот експертски данок. Најдете себеси во вашиот даночен советник за да можете да дадете даночна пријава со вистинските информации и побарајте ги даночните одбивања на кои имате право. Најдоброто место за да се најде даночниот советник е Wilio. На Wilio ќе најдете даночни советници кои се специјализирани во различни даночни услуги, од даночни пријави за трговци со единствени трговци (физичко лице) и мал бизнис до сеопфатно доделување на големи и инвеститори. Само внесете го побарувачката што ја барате, и споредете ги понудите од квалификувани даночни советници за да ви помогнат да се ориентирате во правилата и зачувување на даноци.
Која е разликата помеѓу даночниот советник и сметководител?
Сметководител е специјалист за книговодство, кој исто така е еден од документите за даночната пријава. Сепак, сметководителот повеќе не мора да биде експерт за подготовка на даночни пријави. Даночниот советник е експерт за даночни прашања. Таа мора да компонира строги тестови дека само 20-30% од кандидатите можат успешно да се справат. Само тогаш adepti е напишан на советникот советник и може да започне со вршење на оваа професија. Даночниот советник е подобен за вас да обработува даночна пријава, контролен извештај и сè друго се однесува на даноците. Таа има задолжително осигурување, па ако формите направија грешки за кои финансиската канцеларија грантови казни, покриваат нивното осигурување.
Ми треба даночен советник или можам да имам даночна пријава за да работам сам?
Можеби мислите дека заштедите пари на свој прием, но можете да се подготвите долгорочно. Искусен даночен советник може да осигура дека вашата даночна пријава е беспрекорна и ви заштедува од даночна контрола и потенцијални казни и парични казни. Неговата експертиза исто така ќе ви помогне да заштедите на даноците во рамките на можностите на правото.
Кога е најдобро да се ангажира даночниот советник?
Вработи даночен советник дефинитивно мора однапред пред законските услови за поднесување на даночни пријави, i. на крајот на финансиската година. Сепак, најдобро е да се советува со даночниот експерт за време на финансиската година, ако ви треба конкретен совет во даночното планирање. Ќе ви биде достапен во доволен напредок на вредни совети за структурирање на вашите приходи, расходи и инвестиции за да ја минимизирате вашата даночна обврска.
Како можам да се подготвам за средба со вашиот даночен сметководител?
Особено, неопходно е да бидете отворени за вашиот даночен советник. Тоа е како вашиот бранител за даночна агенда. Прво и основно, треба отворено да му кажете за нивните вистински приходи, даночни активности, но исто така и за нивните планови и амбиции. Последователно, во процесот ќе мора да ги собере сите информации во врска со вашиот приход и расходи за една година.
Како да најдам даночен советник?
Најдобар начин да се најде даночен советник за квалитет во неговата околина е да го внесете вашето барање за Wilio. Ќе добиете понуди од квалификувани советници заедно со нивните референци и по прифатлива цена. Најдобрите даночни советници секогаш почнуваат со барање на неколку прашања за да ја поправат вашата ситуација и потреба.
Колку чини даночните совети?
Типична цена на даночниот советник за подготовка и поднесување на даночна пријава за трговци (физичко лице) изнесува околу 50 евра. Трошоци за правни лица, јас. Компаниите се веќе повисоки и зависи од сложеноста на вашите даночни работи - формите на приход што ги имате (на пример, од бизнис, од авторски права, недвижен имот, капитални инвестиции) и одбитни предмети кои ќе ве покриваат и ќе сакате да ги користите.