Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Чување Деца
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви требаат услуги за чување деца? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни професионалци за долгорочна грижа за деца, кратки и спорадични активности за нега. Трошоците за чување деца и грижа за децата обично зависат од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: придружба на деца до училиште и патувања, трошоци за превоз обезбедени од еден од нашите 3.943 старатели во категоријата.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто да пронајдете локален бејбиситерка преку Wilio?
Сакате да најдете бејбиситерка во близина на вас за да помогнете во развојот на вашите деца? Многу семејства дознаваат дека помагањето на парчињата на Nanny или Au е одлична алтернатива на традиционалните услуги за згрижување. На дадилка не само што обезбедува индивидуална грижа за вашите деца дома, но ако имате повеќе од едно дете, може да биде поефикасно трошок. Кога ќе најдете дадилка во вашата околина, која совршено одговара на потребите на вашето семејство, ќе уживате во пофлексибилен начин на живот, без разлика дали ви треба бејбиситерка еден ден или пет дена во неделата. Наједноставниот што го најдете дадилка во вашата околина во Wilio. Благодарение на нашиот транспарентен систем за проценка и контрола, можете лесно да ги споредите најдобрите локални бејбисачи за да бидете сигурни дека можете да најдете сигурен, веродостоен и професионален негувател за вашите деца.
Како можам да најдам добар бејбиситерка?
Пријателите и семејните препораки се вообичаени начини да се најде добар бејбиситерка. За жал вашите опции може да ги ограничат вашите лични контакти. Wilio нуди решение со високо рангирани контакти во вашето соседство. Преку нашиот транспарентен систем за оценување и прегледи можете да одлучите кој најдобро ќе одговара на потребите на вашето семејство.
Каква квалификација треба да бидеш дадилка?
Dounders мора да има најмалку 18 години и мора да има соодветни квалификации. Овие барања вклучуваат сертификати за прва помош и CPR или проверка со деца. И што повеќе, федерите имаат потреба од сертификат III, диплома или наставни квалификации. Инаку, потомците треба да работат за да ги добијат релевантните квалификации.
Слободен Vs. Дневна грижа: Дали е поевтино да имате бејбиситерка?
Разликата во јазот и дневната нега е како при пристап и вклучени. Бејбиситерката е многу поскапо од дневната грижа за децата. Ако е тешко да платите за стапките за дневна грижа за деца, вработувањето на бејбисилите ќе биде уште потешко. Сепак, негувателот може да обезбеди индивидуална и посеопфатна грижа за децата. Испратете го вашето барање за изнаоѓање на соодветен бејбиситерка во Wilio. Може да најдете добар негувател кој може да работи со вашиот буџет.
Која е разликата помеѓу задниот и au пар?
Фостер и au пар се разликуваат во работата на кертриџот и во искуството. Au пар се млади луѓе (18-30 години) кои напуштаат во странство живеат со семејството за кое работат на учење на културата во замена за згрижување. Што повеќе, и пар работи максималниот број на часови неделно. Тие, исто така, добиваат рачно од семејството домаќин. Спротивно на тоа, растот се плата како вработување на едни со други. Нивното работно време е флексибилно според барањата на семејството и го регулира Законот за работни односи.
Дали телата на домашна работа?
Петометри прават домашна работа поврзана со згрижување. Овие основни домашни работи вклучуваат чистење и организација на детски соби и игралишта. УслугиТЕ НАТЕРС се флексибилни со вашите семејства потреби. Ако ви треба дополнителна помош за домаќинствата, можете да ги ставите деталите во листата на Wilio.
Да дадам диета за вашиот бејбиситерка?
Обезбедувањето на храна за негувател е опционално. Сепак, не заборавајте да ги помирите очекувањата со вашата дадилка пред да дојде на работа. Некои семејства нудат угостителство за нивните чувари, додека други бебињари се осигуруваат угостителство. Обезбедувањето на угостителство зависи од вас и вашата дадилка.
Услуги
Што вклучува професионална услуга за нега?
Петометри се посветени на многу задачи поврзани со вашите деца. Што повеќе, потомството може да ви помогне со лесна домашна задача. Професионална служба за нега не може да ве чини цела сопственост. Нашата платформа ви овозможува да ги проверите стапките и прегледите за да најдете некој што може да му верувате. Еве неколку задачи со кои потомството може да ви помогне:
Згрижување на деца
Главната задача на вашиот бејбиситерка е да се грижи за вашите деца, обезбедување на нивната безбедност и грижа за нивните основни потреби. Задачите за згрижување вклучуваат хранење, капење, печат и складирање на дете во кревет. Во подготовка За сите ситуации, многу старатели на обука за прва помош и CPR поминува. Искусен бејбиситерка исто така ќе знае дали има родител или бирање 112 во случај на вонредна состојба.
ТРАНСПОРТ
Сигурен бејбиситерка може да ги однесе вашите деца на училиште и да ги собере подоцна во текот на денот. Што повеќе, вашиот бејбиситерка може да оди со дете на воннаставна активност. Овие активности вклучуваат часовници на пливање, музика и игри. Оган преку Wilio бејбиситерка во вашето соседство и најдете некој кој знае во вашата заедница.
Подготовка на храна
Немате време за готвење или шопинг? Без страв. Babysitter Can. За вашето дете да подготви здрави оброци, закуски и пакети за ручек. Ако ви треба бејбиситерка за да помогнете со храна и други задачи, ве молиме да ја дадете оваа потреба во вашата листа на Wilio. Исто така, укажуваат на преференции за деца, алергии или посебни нутритивни потреби. Овој детал му помага на вашиот бејбиситерка подготви оброци колку што е потребно.
Развој
На бејбиситерката може да помогне во развојот на учење и дневни детски вештини. Можете да аплицирате за дадилка кои студирале развој на деца. Некои Babysickers научија да работат со одредена возрасна група. На пример, другите babysiers можат да понудат основно подучување.
Лесна домашна задача
Фостер исто така може да помогне со светло домашна работа. Овие дела вклучуваат уредување играчки, преклопување облека и чистење на куќата. Што повеќе, бејбиситерката може да ги дезинфицира играчките, чистење на површините за играње, стерилизирање шишиња и изведување на многу други активности. Вообичаените задачи на Babysitters се поврзани со згрижување и чистење на неред што ќе расте.