Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Чистење на Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за чистење прозорци? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за миење излози, излози, стаклени излози на станбени и нестанбени простории. Цената на чистењето на прозорците обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: професионални производи за чистење, алатки, еколошко чистење со пареа обезбедени од еден од нашите 16.867 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Кристално чисти прозорци за секоја пригода Без разлика дали ви треба прозорец за перење за вашето домаќинство или компанија, имаме знаење и алатки кои ги прават вашите Windows изгледаат како нови. Управува со нас: сопственици на куќи, станари, земјопоседници, агенции за недвижнини, мали и големи бизниси Сертифицираните чистачи на прозорци имаат искуство со двојни застаклени прозорци, мозаични прозорци или големи француски прозорци. Дали ви требаат вашите прозорци чисти по реконструкцијата. Јас можам да ви помогнам исто така! Ако не сте сигурни дали нашата услуга е погодна за вас, ни се јавите и ние ги консултираме сите ваши прашања и конфузија со вас. Сега, исто така, нудиме фасади за перење што е целосно бесконтактно за вашето семејство, а со тоа максимално безбедно. Само повикајте ни и побарајте бесплатна онлајн консултација! Како функционира нашата служба за перење на прозорец? Само три чекори ќе доведат до сјајни прозорци без мириси: Чекор 1: Чистачите доаѓаат во испорака што е специјално опремена со уреди потребни за миење на прозорците. Чекор 2: Експертите ќе ги отстранат сите отпорни песни и дамки со поместување на прилогот за четка преку прозорски рамки и стаклени плочи. Чекор 3: По чистење на нечистотијата, тој се испрска на прозорците на повеќе исчистени вода за да се валкаат. Оваа постапка, исто така, помага да се создаде заштитна обвивка на прозорецот на прозорецот кој ги одржува вашите прозорци подолго чисти. Техникот го повторува овој чекор ако е исто така неопходно да се мие, без понатамошни трошоци. Чекор 4 (опционално): Исто така можете да одлучите да ги измиете внатрешните прозорци кои исто така можат да вклучуваат и длабински рамки за перење (под услов вашиот Windows да биде од ПВЦ). Ние ги третираме прозорците од различни типови и големини: Wing и Arkier Windows, како и покривни прозорци и зимски градини. Заедно со прозорецот за перење, ние исто така ќе посветиме особено внимание на прозорецот и рамката. Зошто? Прозорците за перење можат да поминат повеќе од само еден ден, особено ако вашите прозорци се едвај достапни. И така оставете ја оваа работа за да направите средства за чистење на шофершајбната од Wilio! Само организирајте го клучот собереш (за да ги измиете внатрешните прозорци), да резервирате паркинг простор во рок од 30 метри од вашата куќа за испорака на тимот за чистење и да обезбедите непречен пристап до Windows (без прозорски решетки или фиксни мрежи). Исто така достапни: Еколошки методи за чистење: без хемикалии и не остава миризби. Покрај тоа, тоа ќе ги изми сите претходно користени средства за чистење. Удобни опции за резервација: Windows Windows Ние, исто така, обезбеди за време на викендите и празници! Достапни цени: Иако нашите фиксни цени не се достапни. Што е миење на прозорецот и како функционира? Дали некогаш сте размислувале за тоа што е чиста вода и што е различно од обичната вода? Погледнете го видеото и дознајте: Како се произведува чиста вода; Што значи обратна осмоза (RO) и деионизација (DI); Како да се измери чистотата на водата со користење на TDS метар; Зошто чистачите на прозорецот преферираат метод за миење на прозорецот со вода; Бидејќи овој тип на уред за перење на прозорци им помага на специјалист за извршување на нивната работа без да ја наруши вашата приватност. Ако сакате да дознаете повеќе, прочитајте го нашиот придонес за придобивките од чистата вода. Најчесто поставувани прашања П: Колку долго ќе ја преземе услугата? Одговор: Тоа зависи од бројот на прозорци и нивниот статус. Прашање: Колку работници доаѓаат? Одговор: Ние обично испраќаме еден чист, но можеме да испратиме повеќе ако е потребно. П: Можете ли да дојдете работник по 18:00? Одговор: Ова не е препорачливо. Ако сончевата светлина е ограничена, чистачот нема да може да ги набљудува сите дамки на прозорците и крајниот резултат може да биде помалку задоволителен. П: Можете ли да исчистите дрвени рамки и прозорци? Одговор: Уредот избриша вода под многу висок притисок. Поради оваа причина, не можеме да ги исчистиме дрвените елементи со вода, бидејќи постои висок ризик од оштетување. П: Избришете ги прозорците по чистењето? Одговор: Нема потреба да ги избришете прозорците по чистење, бидејќи прочистената вода не остава тестови. Прашање: Можете ли да ги исчистите моите рамки во длабочина? Одговор: Да, но само од внатре и само ако ПВЦ рамки се. Ние не можеме да се справиме со почви од боја, гипс или силни трајни дамки. П: Можете ли да ја отстраните мувлата од моите рамки? Одговор: Ние не правиме такви проблеми. Прашање: Имам стаклена ограда на балконот. Можете ли да го исчистите својот надворешен дел? Одговор: Ако е достапен од земјата, го чистиме со нашиот систем за миење. Ако не е достапно од земјата, тоа нема да биде безбедно да го прочисти надворешниот дел од оградата од самиот балкон. Прашање: Што ако е лошо време и врне? Одговор: Тоа зависи од тоа колку е силен дожд. Ситуацијата обично се оценува на денот на услугата. Ако времето не е оптимално, работникот ќе ве информира дека можете да ја преведе услугата на друг соодветен ден. Прашање: Можете ли да го отстраните малтерот на шофершајбните? Одговор: Само ако прозорците се достапни од внатрешноста на објектот. Инаку не знаеме сигурен начин да го направиме од надвор.