Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Чистење на Покриви и Олуци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на чистење покриви и олуци? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за отстранување на органска нечистотија, мов, мувла, суви лисја, отстранување гнезда, реновирање покриви, бојадисување покриви и покривни конструкции. Трошоците за одржување на покривот обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: боја, боја, чистач под висок притисок, изнајмување на платформа со висок подигање, која чини во просек од 20-130 евра, што ќе ги обезбеди еден од нашите 18.784 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Чистење на покривот: Зошто, кога и како треба да се направи Зошто Главната причина зошто треба да се исчисти покривот е тоа што тогаш краток изгледа подобро. Ја зголемува нејзината атракција. Покрај тоа, чистењето е исто така добро за отстранување на Biodpad, како што се гранки на дрвото што може да предизвика сериозна штета ако останат на покривот. Професионално чистење е исто така можност да проверите дали вашиот покрив не е оштетен. Тие можат да откријат дупки, недостасуваат ќерамиди и други проблеми што можете да ги направите пред да излезете од контрола. Кога Како по правило, добро е да се дозволи покривот да се исчисти од професионалци еднаш годишно. Често е доволно за да се фатат сите можни проблеми во времето. Ако имате покрив кој е во добра состојба или е монтиран неодамна, чистењето на покривот веројатно ќе ви треба еднаш на секои две години. Како Ако не сте квалификувани во чистење на покривот, претпочитате да ја напуштите оваа работа од професионалци. Една од причините е тоа што може да биде опасно. Секогаш постои можност да се слајд и да падне. Експертските средства за чистење знаат кои превентивни мерки треба да се преземат. Покрај тоа, професионалците ги користат најдобрите материјали што вашиот покрив соодветно го чисти без оштетување на кој било од нив. Визуелно визуелно проверете го покривот еднаш на време за да видите дали не гледате штета или промена на бојата. Ако е така, тогаш би било добро да се направат експерти за чистење на покривот да се јават пред да планирате. Редовното чистење на покривот го проширува животот на покривот на покривот и плочката ги отстранува штетните алги, чакал, мов, сенка и ја обновува бојата на покривот. Покривот е особено важен за домаќинствата во тропските области или во куќи лоцирани во близина на сите големи плажи и водата, бидејќи песок, нежен чакал и растителниот материјал од блиската плажа може да се населат во различни агли и да предизвикаат сериозна штета. Еве пет работи кои секој сопственик на куќата треба да ја знае за чистење на покривот: Покривите за перење не работат "Направете себеси" / DIY, бара вештина и know-how. Постарите покриви најдобро се чистат со нежен систем за перење. Мах и алги не се само грозни, предизвикувајќи сериозна штета за покривање. Инфицираните гранки и гранчиња можеби не се видливи од земјата, но дури можат да бидат доволно големи за да му наштетат на вашиот покрив. Перењето на покривот не е преценета услуга, обратно ова е вредна инвестиција во вашата куќа. За да бидете сигурни дека правите сé за да го заштитите изгледот и состојбата на вашата куќа, прочитајте пет работи што треба да знаете за чистење на покривот, како и некои општи, но важни информации за целокупното измивање на надворешноста на вашата куќа. Не заборавајте да ги разгледате со професионални средства за чистење на покривот за да знаете како за вашата куќа и сите отворени површини на вашиот имот за да се грижите. Правилно перење на покривот не работи DIY / "Направете себе" Не подлежете на впечаток дека можете да изнајмите средство за чистење притисок и перење на покрив ќе биде самопомош. Ние знаеме многу причини зошто правилно чистење на куќата не е работа за домашни мајстори. Понатаму, ние нудиме неколку од нив: Обидувајќи се да се балансира на покривот е опасно; Се справи со несмасен и силен чистач за притисок што стои на коси и лизгава површина е многу предизвик и за оние кои не го доживуваат покривот со покриви, всушност е невозможно. Падот од покривот може да резултира со сериозни повреди, дури и смрт. Иако балансирањето на скалата исто така е предизвик, но со електрична рампа малку подобро податлив, прскање на покривни плочки одоздола може да ги ослободи ноктите и зглобовите. Овие ќерамиди најверојатно можат да се ослободат во силен ветер и силни бури! Придружниот ефект на прскалки од подолу, исто така, може да биде опасен и малтретирање на прскање. Право и темелно миење на покривот бара одредени вештини и експертиза за да се постигне нечистотија и остатоци скриени меѓу пукнатини и слотови на покривот шиндра / плочка или маскирани со нивните темни бои. Гледајќи видеа "Како да се исчисти покривот ќерамиди" Вие едноставно не можете да научите сè што треба да го знаете покривот! Професионалниот изведувач за миење на притисок е запрашан како околина на оџаците, отвори, stoneool и други слични елементи на покривот чисти совршено и без оштетување. Премногу голем притисок при миење на покривот може да ги ослободи зрнестата слоеви на плочката предизвикува да биде тенка и кревка. Висок притисок од електричниот чистач дури може да ги ослободи ќерамидите дури и да се стави во погрешна положба или да падне од покривот! Професионална машина за чистење на машини го познава вистинскиот агент за перење или сурфактант кој се раствора нечистотија и нечистотија на покривот без одводнување на крила и да предизвика оштетување. Поради овие причини, најдобро е да го оставите чистењето на покривите на професионална компанија за чистење на отворено или некој кој има искуство со миење и чистење. Постарите покриви најдобро се чистат со помош на систем за миење на пријателство Нежно перење започнува со примена на специјални сурфактанти или детергенти. Тие влегуваат во дупките и порите на куќата и напредокот по должината на долната страна на плочките на покривот и шиндрата, како и околу задната прирабница и преку другите покривни елементи. Нежно агенси за перење се меки, но ефикасни, распуштаат бруто грч, нечистотија, прашина, нечистотија, кал, садце и други слични остатоци. Системите за перење на перење користат плакнење со низок притисок за отстранување на нечистотиите. Овој притисок обично е само малку поголем од силата создадена од градината црево со распрскувачот. Исплатата со низок притисок нема да ги ослободи или оштети старите, кревките гуми и не се мие од површините на гранулите. Професионалниот снабдувач на машини за чистење може да процени дали вашиот покрив се препорачува дека вашиот покрив ќе ви препорача дека е неопходно да се исчисти. Мах и трепките му штетат на покривот на куќата Мах и алги се особено штетни за покривот на куќата. Овие загадувачи ја задржуваат вишокот на влага под покриви и хартија; Додадената влага предизвикува дека ќерамидите или плочката се меки и трошни, може да предизвикаат подвижен покрив и тоа води до истекување на вода во куќата. За разлика од гранките, песок или лисја на покривот на куќата машини, алги и габи постојано расте! Така тие можат да се намалат под кров ќерамиди на куќата и конечно ќе ги испечатат во следниот раст. Не сметајте дека MACH, алги и други слични штандови на вашиот покрив може да ги игнорира, бидејќи може да има оштетување на покривот и пенетрацијата на опасната вода во внатрешноста. Со планирањето на перење на покрив, не чекајте толку долго додека не се видливи трепките и другите нечистотија Сопственикот на куќата никогаш не треба да чека за електрично перење на нивната куќа додека неливителите на покривот не ги гледаат линијата на алги или мов. Забележете зошто тоа е така и кога треба да го имате покривот на вашата куќа ви овозможува да измиете: Трепките, мовте и калапи најдобро се прават во влажни, темни простории без свеж воздух и сончева светлина. На покривот на куќата, ваквите места обично се под покривни плочки и ќерамиди и околу нив, дури и во области кои не гледаат од случајна визуелна инспекција. Откако ќе почнат да откриваат алги и други слични организми, тие ќе растат и ќе се шират, издвојуваат и омекнуваат покривот на покривот. Животната средина е влажна, толку побрзо, овие загадувачи се размножуваат така што покривот ќе претрпи значителна штета во краток период. Конзистентното перење на покривот ги отстранува влажните лисја, гранчиња, семиња и други остатоци, што може да предизвика гравитација, мувла и други раст на нечистотијата! Редовното електрично перење потоа може да спречи оштетување на покривот и да се осигура дека секогаш изгледа најдобро. Покривот за перење по особено бурна година од годината го отстранува сè што бурите на покривот беа мешани и рубин што може да доведе до раст на мувла, мов и разни населби. Еве професионална компанија за чистење на покривот е инвестиција во вашиот дом Редовниот професионален електричен покрив за перење го обновува целокупниот изглед на покривот на вашата куќа и ги отстранува акумулираните семиња, нечистотија, прашина или друга нечистотија, а исто така и разни дамки и несакани бои. Кровните ќерамиди и гребнатини потоа ќе работат свежи и светло, па вашиот дом ќе дејствува со почист и нов впечаток. Нежниот систем за перење, исто така, ги отстранува алгите, габите и МЗЗПР, кои обично се недостапни со стандардно црево или средство за чистење притисок. Агентите за чистење и сурфактанти кои се користат за миење на фино притисок се да навлезат во сите агли на покривот и да ги распушти нечистотиите и остатоците заробени под ќерамиди и околу покривните олуци. Исплатата со низок притисок не ги отстранува ослободените покривки или гранули на самите плочки и сеуште ги штити од оштетување на остатоците од бура. Темелно миење, исто така, ја открива областа на штета по површината на покривот. Овие можат да бидат меки точки кои укажуваат на потребата за структурни поправки и се скриени под влажни точки или слоеви на саѓи и нечистотија. Професионалното чистење открива оштетени места за веднаш да изврши поправки за зачувување на куќниот скелет, спречувајќи ги протекувањето на покривот и потенцијалното оштетување на водата.