Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Чистење на Плочки
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.595 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за чистење на поплочување? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни специјалисти за чистење на споеви, нанесување заштитна супстанција на површината на плочките, чистење под висок притисок. Цената на поплочувањето за миење обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: изнајмување опрема за чистење, производи за чистење обезбедени од еден од нашите 16.578 чистачи во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Како да го четкате блокот поплочување Не го познавате советот со чистење и одржување на патеката? Ние ќе ви кажеме како да го направите тоа. Како да го чистам тротоарот? Исчистете го плодот со метла и силен детергент. Отстрани плевел од сечење. Бидете сигурни дека ќе го исплакнете целиот детергент. Како да ги отстранам дамките? Различни дамки бараат различни третмани. Користењето на кој било детергент треба да се тестира на заработувачката на мал незабележлив дел се додека не го примени за целата плочка. Обидете се да го идентификувате изворот на дамки (на пример, рѓа од железни олуци) и да ги исправи. Можете да ја избегнете следната боја на вашиот тротоар. Како да се заштити од хемикалии и киселини? Носете заштитна облека. Обезбедете доволно вентилација при користење на хемикалии. Внимание треба да се направи со претпазливост при користење на хемикалии за да се избегне оштетување или обезбојување на соседниот материјал. За време на разредување на киселини, не заборавајте секогаш да додавате киселина во вода, а не вода во киселина. Секоја облека загадена со хемикалии треба безбедно да се отстрани. Секој вишок течен материјал мора да биде отстранет безбедно. Почетно одржување на плочки. Првите неколку недели по поставувањето на зглобовите ќе бидат релативно порозни. Пенетрацијата на вода од дожд или други извори на грешката за греење, па дури и ја исплакнува (особено на падините). Важно е овие зглобови да бидат надополнети со песок за инјектирање за да се избегне оштетување на вашиот патеката. Општо одржување на асфалтирање Општо чистење на почетокот на пролетта со метла и добар агент за чистење, проследено со употреба на превентивен агенс против плевелот, ги ограничува внатрешните плевел помеѓу зглобовите, што може да влијае на долгорочниот живот на вашиот патеката. Ако користите електричен чистач за чистење на патеката, водоводот не треба да се ротира повеќе од 30 ° против асфалтираната површина и дијагонално треба да се испрска на зглобовите. Чистење на блок поплочување дискови со користење премногу силен рампа за перење (ние не препорачуваме повеќе од среден притисок) и неуспехот да се усогласат со овој одбор може да предизвика обележување на некои асфалтирање материјали и кршење на спојување материјал (мелење и превртување на оштетените зглобови). Кога користите било кој средство за чистење, мора да се осигурате дека површината е темелно исплашена и проширена во соодветни дренажни сајтови. По проверка, проверете го интегритетот на сите зглобови. Како да ја исчистите вашата тераса Поплочувањето на терасата ќе бара редовно одржување за да изгледа најдобро. Иако конвенционалното чистење на четката ќе помогне да се задржи површината на терасите без повеќето нечистотии и остатоци од прашина, уште повеќе отпорни нечистотии и дамки ќе почнат да се акумулираат со текот на времето. Кога терасата е изложена на влага и сончева зграда, често се формира со мов, алги, лишаи и други габи. Следете ги нашите детални упатства: Како да се прочисти патио со вода за сапуница Чистење тераса плочи оцет Како да го исчистите патио со средство за чистење притисок Како да ја исчистите вашата тераса со вода за сапуница Исчистете го патио со вода за сапуница Најдобро за: Фини плочки Светла боја Што ви треба: Градина Метро Кофа и топла вода Течност за миење садови / сапун / сода кристали Тешка четка со влакната Притисок за чистење (ниско поставување) или црево цевка Сапун и вода се традиционална процедура која е многу ефикасна. Особено ако спотови се на површината на светлината. Прво, исчистете ја терасата со метла за отворање чист. Потоа едноставно пополнете ја кофата топла вода и додадете една чаша средство за перење, сапун или сода кристали. Истурете ја сапунската вода на валкано место - не плашете се да бидете великодушни - и да започнете со чистење. Можете да користите метла или четка со цврсти влакна - четка ви овозможува да се фокусирате на поотпорни места. Откако ќе почувствувате дека сте направиле задоволителна работа, исплакнете ја валканата вода и остатоци од сапун или со ниска моќност или притисок за притисок на цревото. Оставете го патио преку ноќ и сува следниот ден. Ако ви треба повеќе радикално решение, можете да го користите белилото во секое време. Сепак, внимавајте на неговата употреба на помек камен и околу растенијата, бидејќи силната алкална базел може да го оштети и двете. Чистење тераса плочи оцет Така, ќе ги исчистите терасата плочи оцет. Најдобро за: Еколошко чистење Отстранување на отпорни нечистотии и дамки Што ви треба: Градина Метро Гардероба Веб отстранување алатката Кофа и вода Бел ocot. Нетоксични и еколошки. Белата оцет нуди еден од најдобрите начини за чистење тераса и е идеален за оние кои мислат како да го исчистат патио без хемикалии. Ако вашето решение е еколошко чистење тераси, купи бел оцет направен од жито, бидејќи тоа значи дека не се дестилирани од нафта. Пред да започнете, не заборавајте да исчистите и да ги измиете. Поради киселата природа на белиот оцет, важно е да се елиминираат critters, мебел или орнаменти за да не ја оштетат оцетната вода. Пред да започнете со процесот на чистење, користете ја алатката за отстранување на плевелот за да ги раскинете сите плевели помеѓу екраните. Вашата вода / лоза мешавина треба да биде еднакви делови или ако вашиот тротоар е особено контаминиран, треба да се меша со поголема количина на оцет како вода. Кога имате мешавина, истурете го во облекување. Користете го садот за наводнување за да ја истури мешавината рамномерно по асфалтираната површина и за да се осигура дека целата површина е покриена. Кога сте задоволни, нека спие 20 минути. За тоа време, решението треба да ги отстрани нечистотијата и нечистотијата, што значи дека четката треба да биде доволна за ефективно чистење. Бидете сигурни дека ќе добиете помеѓу пукнатините во цементната точка помеѓу плочите како оцет, исто така, предизвиците останува. Исчистете го местото со ладна вода по завршувањето. Вашата оцетна мешавина требаше да биде успешна во отстранување на дамки дури и кога остатоците од плевелот се отстрануваат. Не грижете се за мирис. По чистење и мешање на мешавината на водата / oCot исчезнува било кој мирис. Запомнете дека вашиот мебел и орнаменти мора да се дистрибуираат на терасата кога површината е целосно сува. Како да ја исчистите вашата тераса користејќи средство за чистење притисок Така, чистење на тераса плочи со средство за чистење притисок. Најдобро за: Отстранување на исушените цемент и други потешки материјали Брзо чистење. Што ви треба: Градина Метро Чистење на притисок Извор на вода Чистачот за притисок останува најлесниот начин за чистење на тераските плочи, но треба да се користи со претпазливост. Дури и на тврди бетонски и тули површини, моќниот чистач на притисок е способен за оштетување на површината на плочки. Помеѓу ефикасниот тековен притисок и заштита тераса е совршена рамнотежа - првично ќе го препорачаме поставувањето на вентилаторот во текот на млазницата за заштита на поплочување. Повторно, бидете сигурни дека вашата површина на терасата се чисти пред чистење. Започнете со ниски поставки кога ќе го стартувате миењето на притисокот. Ако се чувствувате самоуверено, го зголемувајте притисокот, но направете го тоа внимателно. Најдобри резултати, се разбира, ќе обезбедат најсилно прилагодување на млазницата, но тоа може да биде на сметка на горниот слој на вашиот тротоар, што е особено непожелно во смисла на обрасци и мозаични површини. Можете да направите неколку тестови за да ја поставите вистинската разговор вода. Не плашете се да одите на патот на грешка. Бидете сигурни дека не ја спречувате млазницата директно на плочки, што може да предизвика оштетување. Наместо тоа, работи со растојание и во мал агол (не повеќе од 30 °) поместување на дијагоналното движење долж плочките. Ова го избегнува конфликтното миење кое може да го оштети цементот. Движете се рамномерно за да избегнете прекумерна изложеност на чистење на притисок на поплочување. Ако тротоарот е особено контаминиран, ќе ги видите резултатите доста брзо.