Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Еднослоен варов малтер
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на еднослоен варов малтер? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за мешање и нанесување еднослоен варов малтер, завршна површина. Цената на варовниот малтер обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: кофа, вода, четка, што ќе ги обезбеди еден од нашите 22.897 ѕидари во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Најчесто поставувани прашања Зошто да изберете бризолит од надворешниот малтер? Бризолит е традиционален малтер кој се користи со децении. Нејзините својства се генерирани и моментално се заинтересирани за неа. Релативно долгата листа на поставување на овој материјал ја води својата речиси бесмртност. Натпреварите, алгите и мовта ќе се спротивстават на долгите децении. Кои се главните предности на Бризолит? • Сила + механичка отпорност • Висока PH гарантира висока заштита од биолошки напад • години докажана стабилност и издржливост • Намалена веројатност за формирање на пукнатини • Висока дишеливост • Традиционален и атрактивен изглед • Погоден за употреба за системи за топлинска изолација • Релативно евтино решение на конечните фасади • Негорен согорување Кога бризолитот не се вклопува? Може да се каже дека Бризолитот може да има некои ограничувања во ширината на нијансите. Од суштината на материјалот и составот не сите бои, особено во однос на сатурацијата, може да се постигнат. Високата работа е исто така фактор кој може да го обесхрабри. Меѓутоа, ако го напуштите бризолитниот малтер за да го истегнете експертот со потребната техника, тешкотијата на апликацијата не може да биде заинтересирана. Кои вештини се протега на гипс? Во Wilio ќе најдете доволно експерти за изградба кои имаат многу години извлекувачки малтер кои можат лесно и да профитираат за да ја демонстрираат својата експертиза и пракса. Секој од нив може полесно да ја направи оваа напорна работа отколку ако се обидете сами и ќе ги следите постапките што дури и не ги знаете. Како можам да најдам квалитетен професионалец за да го повлечам бризолитот малтер? Најди соодветен специјалист е многу едноставен на Wilio. Внесете побарувачка што е доволно за да го покажете вашиот сајт и димензиите на ѕидовите што сакате да ги истегнете од Бризолит. На пример, ако имате одредена идеја за време на имплементација, ве молиме наведете го. И само почекајте ги одговорите на искусни специјалисти кои ќе ги подготват вашите цени и време. Каква работа го прави бризолитниот малтерски експерт? Овие специјализирани масони многу добро знаат многу не само brizolite, туку и други малтери. Тие можат да одговорат на вашите прашања или да ги истакнуваат фактите што Лаика не може да ги предизвика. Тие ќе ги проценат сите услови за изградба што сакате да ги малтер, особено времето, како што е околната влага, ветровито, исто така и пониство и својства на фасадата и можеби архитектура на околината. Во исклучителни ситуации тоа може да се случи да се препорача друг вид на малтер. Зошто барате експерти за бризолит во Wilio? Денес, Интернетот не е тешко да се најде на веб практично секој процес на работа. Но, повлекувањето гипс е нешто што теоретското знаење не е доволно за вас. Учењето мандат и градење на експерти имаат долгогодишно искуство што Лаик едноставно не може само да се израмни. Покрај тоа, Бризолит гипс е многу баран не само за знаење, туку и за физички перформанси. Професионалци имаат техника која може да се справи со оваа напорна работа за вас многу подобро и за пократко време. Друга корист професионалец е доволно потреба за работна сила. Така, во едно време, гипс може да примени доволен број на работници на начин за да ги избегне површините за поврзување што може да ги остави разликите во гипс и неговата структура. Имам биозолит професионалец за да достави материјали и опрема, или ќе донесе свој? Ова е секогаш прашање на договор, но во овој случај тоа ќе биде многу недостаток на вас. Искусен експерт има сè што е потребно. Сопствен професионален апарат и алатки кои можат совршено да користат. Бризолит често купува често и во одлично, па затоа може да ги прими попустите на кои започнувате со почеток. И подеднакво поволно може да се купи ако е потребно. На пример, скеле. Колку време треба да се заврши бризолитниот малтер? Не може да биде универзално одговарање на ова прашање. Примената на верзијата зависи од вештините на мајсторот, исто така користени техники. Исто така, мора да сметате на подготовка на потребниот супстрат. Веројатно тежок дел од процесот ќе биде сува и да се ослободи од гипс. Сува директно влијае на температурата на воздухот и влажноста. Надворешната температура на воздухот на повисока и влажност е пониска, толку е побрз материјал. Напротив, ова ќе потрае подолго во постудени и влажни области. Самата созревање може да потрае неколку недели. Попрецизна проценка ќе направи експерт на сајт. Материјали: Денес, смесата се произведува индустријата и бродовите како завршен. Таа содржи песок, грубо смачкана сее, калциум хидрат и обичен или бел цемент, или сè уште боја пигмент. Бризолитскиот гипс обично се продава во 25 или 30 килограми. Приод: Како се прави апликацијата за бризолит? Бризолитот се нанесува на основниот малтер. Структурата е формирана со прскање или стружење. Долго време доаѓа во природна бела сенка, но во моментов се нуди и во неколку други бои. Подготовка на подлогата Основниот малтер мора да биде доволно зрел, стабилен, цврст, без прашина и нечистотии и не смее да биде замрзнат. Прво, мора да биде груба со челична стругалка и со влажна вода. Од ризолита - изгребана структура Сувата мешавина со вода е добро мешана во миксер на тапан или електрична мешалка. Масата е издлабена од ѕидарска лажица на ѕидот и потоа балансирање. Препорачаната дебелина на стружечкиот слој е 10 мм. По разумно стврднување, скреперката со челична стругалка е секогаш еден начин додека не се формира униформа структура и еднаквост на површината. Од ризолита - распрскувана структура Исто така, миксер на тапан или електричната мешалка се меша со препорачана количина на вода во една маса. Ова се нанесува на ѕидот со помош на малтер кој изгледа малку како мелница со гребенот внатре. На малтерот е исполнет со бризолит гипс и ротирање на чударот постепено се применува на ѕидот. Ако го правите тоа сами. Се разбира, експертите имаат професионални електрични машини. Во минатото, таа е видено уште еден, денес само исклучителен метод на примена: еден куп домашно производство натопена во мешавината на Бризолит беше краток дрвен прачка против фасадата. Се разбира, физички беше многу тешка и за разбирливи причини оваа постапка веќе не се користи. Препорачаната дебелина на слојот во случај на прскалена структура е 4 мм, а применетата гипс повеќе не е прилагоден. Значи, ако не сакате да го насликате поради некоја причина. По целосно сушење, гипс се прочистува само со мека четка. Совети и совети: Најдете за да го нанесете експерт за бризолит преку Wilio брзо и поевтино Внесете ја вашата Wilio побарувачка и видете повеќе понуди од експерти од вашата околина. Ќе добиете преглед на можни процедури кои потоа ќе влијаат на вкупната цена и временскиот опсег на баш. Избирате што ви одговара. Внесете побарувачка во детали или генерално Можете да наведете дека барате шампион кој се протега на надворешниот малтер, или ќе напишете дека веќе сте одлучиле за бризолит. Професионални со потребното искуство и знаење ќе можат да се консултираат и да сфатат што конечно ќе го одберете. Искусни масони можат да ви дадат понуда и да ги објасните добрите и култови, како и опциите во вашиот конкретен случај. Сепак, имате последен збор. Следете го текот на реализација На почетокот ќе се објасни со кои чекори и во кој редослед или временски хоризонт ќе се случат. Нема да наштети ако го пуштите на хартија. Можете да ги контролирате постапката. Еден квалификуван во уметноста не може да ја гарантира сувата брзина, но дефинитивно може да го гарантира датумот на завршување на работата. Не грижете се за поставување на какви било отстапувања.