Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Бравар
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба браварска услуга? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за отварање врати, отворање автомобил, замена на бравата, браварска работа. Цената на клучните услуги обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: поаѓање надвор од дефинираната област, цена на нова брава, производство на резервни клучеви обезбедени од еден од нашите 19.522 бравари во дадената категорија

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто резервирате бравар преку Wilio?
Работата поврзана со заклучување е неизбежно итно прашање. Без разлика дали сте направиле во вашата куќа или причина за разменување на Chateau, веројатно ќе сакате да ја остварите работата што е можно поскоро. Ова може да доведе до фактот дека тие се едноставно првиот бравар кој ќе биде достапен. Оваа итност може да предизвика камена работа да се надмине. За оние кои треба да им помогнат на бравитет, тој нуди Wilio злато средна патека помеѓу брзината и цената. Wilio е онлајн платформа која ги комбинира професионалци (на пр. Браварски) со индивидуални клиенти или организации потребна е испорака на услуги. Наоѓањето на квалитетен бравар со разумна цена никогаш не беше полесно. Сè што треба да направите е да внесете веб-страница на Wilio или мобилната апликација што треба да направите и да чекате понуди од даватели на услуги кои користат Wilio платформа. Ќе добиете преглед и прегледи на секој бравар и комплементарни понуди што ќе ги добиете, не се обврзувачки. Целиот процес може да потрае само неколку минути! Вашата ситуација со заклучување може да биде итна, но тоа не значи дека треба да се подготвите. Со Wilio можете да ги решите проблемите со заклучувањето евтини, брзо и насмеани.
Кои се заедничките браварски услуги?
Заеднички браварски услуги вклучуваат избори (расклопување) брави, поправка и размена на Chateau во станбени куќи или врата на автомобилот. Сепак, тие исто така можат да дизајнираат системи за безбеден заклучување (вклучувајќи електронски влезни системи) и да спроведат безбедносни ревизии на станбени и комерцијални објекти.
Може ли бравар да го отвори / отклучи било која брава?
Ова ќе зависи од самите брави и инструменти кои имаат одредена заклучок на располагање. Додека многу стандардни брави можат брзо и лесно да се изберат, понекогаш заклучувањето е старо или толку софистицирано дека е побрз замок за вежбање и прекинување на механизмот за пристап до домот.
Што треба да направите ако излезете од вашата куќа?
Дали ја направивте вратата во куќата или станот? Дали добивте куќа / стан? Посетете Wilio и внесете дека ви е потребна браварска бравар. Локалната браварска ќе ви поднесе жалба и ќе ги користи вистинските алатки брзо и безбедно да стигне до вашата куќа / стан, со минимална штета на имотот.
Што се случува кога ќе нарачате бравар преку Wilio?
Кога платформата Wilio се согласува со почетната цена и деталите за работата, вашиот мобилен бравар го посетува вашиот дом или автомобил за да ја процени заклучувањето, а потоа да ја изврши работата. Ако има неочекувани проблеми, вашиот бравар ќе предложи метод за поправка по оценувањето на ситуацијата и ќе го потврди конечниот цитат.
Колку е вредноста на бравата?
Просечната цена на браварската услуга е околу 50 евра; Сепак, цената ќе зависи од сложеноста на работата и од тоа дали е неопходно да се монтираат нови брави. Автомобилот браварска работа може да чини повеќе.
Услуги
Што вклучува нашиот бравар?
Иако браварските често ги користат во итни ситуации, можете да нарачате браварски и други видови брави поврзани со брави. Овде наведуваме различни задачи што можете да ги нарачате бравата.
Итни бравити
Брави за итни случаи се достапни за кратко време и често работат надвор од стандардното работно време. Идеално, би сакале да најдете во околината бравар за да стигнете до вас што е можно побрзо и го минимизира времето на чекање. Бравачот за итни случаи прво ќе се обиде да ги уништи вашите брави и врзива (тие служат за безбедност на вратата) за да се вратат во вашиот дом. Ако ненасилните методи не успеат, многу откриени брави може да се отворат со дупчење на бравата со последователна инсталација на новиот за да го задржи вашиот дом.
Поправка на оштетени замоци
Бравите и клучевите не работат засекогаш, користејќи го нивниот абење и оштетување, дури можат да се скршат. Локман може да ви помогне со Chateau на вашата влезна врата, врата за автомобили, гаража портал, поштенско сандаче и внатрешна врата што води до простории (дури и на прозорци и лизгачки врати). Грешка (оштетена) заклучување или ќе го исправи или замени за нова. Запомнете дека редовните брави на Шато го продолжуваат својот живот и исто така е најдобрата превенција.
Инсталација на замокот.
Ако пакувате нова врата, скршена (корумпирана) заклучување или не сте сигурни дека вашиот тековен систем за безбедност е доволен, можеби ќе треба да инсталирате нова брава. Тоа е добра идеја ако ги изгубивте клучевите или немате преглед на тоа кој има пристап до вашиот дом. Пронајдете ја околината преку Wilio Locksmith за отворање на вратите за итни случаи и инсталирање на подобрен безбедносен систем. Не заборавајте да укажете на кој тип на заклучување треба да се монтира, без разлика дали имате заклучување што го имате или ако ви треба да ви дадете бравар.
Auto Locksmith
Ако ќе го оштетите или изгубите клуч за автомобил или ќе го заклучите во вашиот автомобил, можете да изнајмите (нарачате) автомобилски бравар. Тие ќе ви помогнат да го отклучите автомобилот и да стигнете до заклучениот клуч или да замените заклучување за нова. Авто-браварките исто така можат да помогнат во инсталирањето на брави за автомобили, прицврстување на рачки на вратите на автомобилот и свеќи за палење.