Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Бојадисување на Дрвени Површини
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на боење дрво? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за боење и лакирање на мебел, огради и други дрвени делови. Цената на завршната обработка на дрво обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: четка, лак, трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 24.969 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Како дрвото? Меѓу различните видови на дрво за дрво и попречни плочи, мрсна база морфолна се карактеризира со тенденција за протекување во порите на нагласување на влакна. Водата истура за дрво се користи за боење повеќе униформа и се позелени. Подготовките за гел се формираат подебел слој и обезбедуваат подобра заштита на бојата. Многу внатрешни сезони за дрво и подни плочи се формираат со пигмент или боја. Ако те турка време, погледнете по брзо сушење Morid за дрво што е суво на час по употреба. Како што сугерира името, морфолот може да предизвика трајно боење на сите што ги добива. Внимателно го одложи бришењето и да ги водат сите други мерки против загадување од страна на Мред. Според овие упатства, ќе научите како дрво мерач се применува како професионалец. Темелно мелење на дрвото ќе се омажиш Најдобар начин за мерење на дрво е да ја подготви својата површина со пулс со абразивен блок или орбитално мелење. Мелење хартија со пониска големина на жито гарантира дека дрвото ќе биде грубо, овозможувајќи да апсорбира повеќе клисура и да биде толку потемно. Започнете со мелење документи со големина на жито 120. Во ново дрво, започнете со големина на жито 80, а потоа започнете го како да го завршите. По отстранувањето на несовршености и мелење на целата површина, избришете прашина и објавен абразивен материјал. Мелење хартија со големина на жито 180, освен ако не ги отстраните сите песни кои лево по агрегат 120, а површината изгледа избалансирана .. Совет: Кога ќе го научите мебелот за греење, запомнете дека хемискиот кисело отстранувач, кој се користи според инструкциите на производителот може да ги извади дамките на стариот слој од местата на кои не се постигне мелница. Влажно дрво Избришете ја дрвната структура за означување. Ако не ја просветли сега, тоа ќе направи морфолна, но повторно мелење, така што дрвото е непречено, во голема мера е прилагодено. Оставете го дрвото за да се исуши, а потоа да го измеша со големина на жито 180 до 220. Прашина отстрани чиста крпа. Примени како потребен уред или филер Некои видови на меко дрво, како што се бор, и некои дрвени предмети, како што се цреша, се по Нами Спекселе. Во овој случај, размислете пред седење употреба на дрвен кондиционер, кој се ангажира во дрвени влакна за запечатување на материјалот и да се спречи нерамна апсорпција која предизвикува nepottinest.Ако користите гел морфол, може да се примени без потреба да го оган кондиционер. Некои дрвени, како што се Махагони и даб, се карактеризираат со структура со отворени Flueh кои треба да се полнат за да се постигне мазна завршница. Пополнети површини на влакна се различни пигментирани паста. Изберете боја како што е бојата на дрво или клисура и нанесете ја со четки или партали според упатствата на производителот. Отстранете го вишокот и мелница по сушењето. Дрво пикап. Мешајте темелно пред да аплицирате. Користете партали или крпа наместо сунѓер што може да го апсорбира рудникот. Кога се применува, крпата треба да биде избришана, но тоа не треба да биде капе. Пробајте го на парче дрво. Тоа е како слој на дрво - попречно или во насока на дрво влакна не е толку важно како количината на насликана боја. Во упатствата на производителот, ќе најдете упатства на апликацијата. Обично не може да се отстрани по апликацијата, па затоа е подобро да се применат потенки слоеви и да ги додадат колку што е потребно за да додадете премногу и да постигнете потемна боја отколку што планирате. Ако Мурките и заптивките што ги користите надвор, обидете се да закажете работа за период на умерени температури и временски услови без врнежи. Отстранување на вишокот палто Отстранете го вишокот морфол - до одреден степен, исто така, ќе им помогне на старите маици - кога ги брише влакната. Ако морфолот е премногу тесна, ќе биде тешко да се отстрани. Ослободете го со примена на поголем износ на свежа клисура на исушено и интензивно триење. Ако се суши тешко, го ослободува разредувачот на бојата. Нанесете кит колку што е потребно Примената на горниот лак не е неопходно, површинскиот третман, сепак, морското лово дрво штити од гребнатини и спречува да се опорави време. Ако четката нанесе полиуретанска површина, користете еден до два слоја. Ако користите распрскувач, држете 20 до 30 cm од површината и нанесете два или три тенки слоеви. Подгответе се дека сушењето на слој ќе трае најмалку еден ден. Научете како да нанесете мерач, обезбедува алтернатива за сликање на мебел и нагласува природната боја и текстура на дрво. Без разлика дали користите внатрешни работи за дрво или лаци и заптивки за отворено дрвени структури, усвојувајќи начин за примена на мерачот на секоја стара дрвна површина за да го вратите сосема нов изглед. Досадни бродови убава боја Иако дрвото во природна состојба може да биде зделка убава, не секогаш се обојува со други бои или нијанси на дрво во нашето домаќинство. Ако додадете мерач за гола или одземено дрво, може да ја смени бојата и да го нагласи дрвениот модел на секој ентериер. Бидејќи дрвото е природен производ, дури и со исти видови се разликуваат од дрвото до дрвото. Избегнувајте изненадувања: секој рудник што го разгледувате, прво обидете се на случајно место за да бидете сигурни дека неговата боја - во врска со природна боја на дрво - тоа ќе биде така што ви е потребна. Избор на клисура на дрво Боите се достапни во два вида: врз основа на вода или масло. Според следниве инструкции, можете да одлучите дали користите масло или водена фунта на вашиот следен проект: Мурчиња базирани на масло Тие ќе ви обезбедат подолго време на работа и ќе ви овозможат да кажете подови, кабинети, постава и врати без обожување од суви точки и капки. Тие не ги нагласуваат влакната, со што се елиминира потребата за понатамошно мелење. Мурчиња базирани на вода Тие се ангажираат помалку од олвеј-базирани манда. Тие се кријат побрзо Што ќе ви овозможи да имате работа со седиштето направено за еден ден. Нивното чистење бара сапун и вода. Тие се достапни во поширок спектар на бои.