Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Бетонски Производи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.503 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга во областа на бетонски производи? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за производство на бетонски блокови, капаци за шахти, испреплетени поплочувања. Цената на бетонските производи обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, опрема обезбедена од еден од нашите 23.201 бетонски работници во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Бетонски производи Од основите на нашите домови до облакодери, од заедницата центри по мостови, транзитни патеки и сите други неопходни компоненти на инфраструктурата (опрема за третман на вода, брани, крајбрежни платформи итн.), Кои се потребни за способноста на нашата компанија ефикасно да функционира. Каде и да се потпираме на конкретни секој ден. Постојат конкретни производи за сите видови на апликации и градежни потреби и решенија .. Секој од овие производи има заеднички основни атрибути за одржливост. Листата на национални и провинциски здруженија и институти кои претставуваат широк спектар на конкретни производство во Канада се достапни во овој портал. Бетонски тротоар Бетонски плочки последните децении подолго од неговиот асфалтен еквивалент бара помалку одржување и грижа и нејзината цврста и цврста површина практично го спречува формирањето на производство и песни. Постојат два вида на конвенционални бетонски тротоари поврзани со обични конкретни плочки (JPCP) и континуирано армирано-бетонски тротоар (CRCP). Овие типови се погодни за широка употреба, вклучувајќи аеродроми, автопати, улици, патишта и паркинг (индустриски и камиони). За тешка индустриска употреба (вклучувајќи и паркиралишта) постои трет тип на бетонски тротоар, имено цилиндричен компактен бетон (RCC). RCC е многу издржлива површина која се користи кога големи асфалтирани површини мора да се спротивстави на масовното оптоварување на влијанието. Простори кои бараат барајќи плочки можат да имаат корист од употребата на RCC или индустриски бетонски плочки. И двете се економски и исклучително издржливи плочки. Последните студии покажуваат дека бетонскиот тротоар обично е поекономичен не само во текот на својот животен циклус, туку е исто така конкурентен со почетните трошоци за изградба. Резултатот е заштеда на сопственици и мали пречки и фрустрирачки корисници. Во однос на животната средина, го намалува животот на бетонски поплочување потреба за природни ресурси како што е агрегат и енергија. Истражувањата покажуваат дека третата енергија потребна за асфалтни плочки се користи за изградба, одржување и поправка на бетонски тротоар. Бетонското отворање со неговата цврста површина, исто така, ја намалува потрошувачката на гориво и поврзаните емисии. Бојата на нејзината површина ги намалува барањата за патот и патеките во градовите и општините и ја зголемува безбедноста на возачот во текот на ноќта. Бетонски тротоар значи зачувани ресурси, почист воздух, помали емисии на CO2. Ова е одговорен избор за аеродромски песни и мостови, патишта и автопати, раскрсници, кружни дискусии, паркинзи и автобуски штандови. Покрај истражувањето денес е достапно за неколку алатки и ресурси за транспортни инженери и лица со овластувања за донесување одлуки за проценка и споредување на трошоците и влијанијата врз животната средина на бетонските и асфалтните патишта: Местото на местото (CIP) се транспортира како готов бетон и складирани во обрасците на лице место, секоја доза е прилагодена според спецификацијата за дизајн. Тоа може да се користи за речиси сите видови на бетонски елементи, вклучувајќи фондации, плочи на земја, ѕидови, греди, колони, подови и покриви. Благодарение на кастинг на самото место е одлично решение за бетон во облик на разни маргини и форми. На самото место бетон може да проповеда, што резултира со потенки структурни планови, намалување на материјалната потрошувачка и поголема флексибилност на внатрешните простори. На лице место бетон ги има сите придобивки од бетон, како што се животот, отпорност на природни катастрофи и употреба рециклирани материјали. Секогаш е произведено во непосредна близина на неговата употреба во згради и инфраструктури, обично до 60 километри од градилиштето. Дознајте повеќе за бетонот на местото. На фрлање камен е префабрикуван производ кој го зема изгледот на различни природни градежни камења и има многу предности во споредба со природниот варовник: лесно е да се прилагоди, што помага да се ограничи потрошувачката на енергија и губење на самото место. Може да содржи рециклирани материјали како што се комплементарни цементни материјали, рециклирано стакло или друга рециклирана материја. Внимание за реновирање е можно многу елементи од фрлен камен за повторна употреба. Апликациите се движат од наједноставните прагови преку панелите на парапиданските панели до најкомплицираните архитектонски елементи. Каменот, исто така, помага да се олесни ефектот на термалниот остров, обично произведен од белиот Портланд цемент. Префабрикувани камени фурнир панели. Бетонски панели со камен фурнир нудат многу предности: фурнир може да се користи во потенки делови, бидејќи прицврстувачките точки на префабрикуваниот панел може да се постават поблиску еден до друг. Мулти-катните единици, како што се колумни, прагови со интегрирани Sacwred и парапети, рамки за шофершајбната со длабоки зачини, затворен и надворешни агли, испакнатини и аспекти и аспекти и парапети се компилираат поекономични од единиците на фурниризирани бетонски панели. Панел префабрикувани бетонски панели овозможуваат побрзо затворање, овозможувајќи претходна работа на други занаети и последователни порано, бидејќи секој голем панел содржи голем број на фурнирни парчиња. Функциони бетонски панели може да се користат за премостување од колоната на колоната, со што се намалува оптоварувањето на подот и го елиминира комплексното привремено скеле. Помалите камени инсерти може да се откријат како "белци" во поголеми префабрикувани панели. Дознајте повеќе за фрлен камен и префабрикувани камени фурнир панели. Бетонски ѕидарски се користи во широк спектар на апликации од станбени бази до големи комерцијални објекти. Таа има способност да инкорпорира голема количина на комплементарен цементен материјал. Типично, конкретната ѕидарија се произведува локално, користејќи локални достапни материјали за намалување на барањата на енергија и емисии поврзани со превозот на суровини до производниот погон и готовиот производ. Бетонски ѕидарски термален капацитет значително влијае на пренос на топлина. Масовните системи се прилагодливи на различни цели, бидејќи имаат многу променливи за дизајн. Една од нив е дебелина на ѕидот: разни изолациски производи можат лесно да се прицврстат на ѕидот, што го зголемува производот r со природно висока топлинска маса и придонесува за флексибилност на дебелината на ѕидот. Како и другите конкретни производи, бетонски ѕидарски е отпорен, флексибилен, не изгори и бара многу ниско одржување - во вистинскиот дизајн и изградба, бетонски ѕидарски е практично без стотина години. Животот на бетонски ѕидарски исто така овозможува отстранување на постоечката зграда за нова употреба и повторна употреба на голем дел од оригиналната основна структура. Кога конкретната ѕидарија ја достигнува крајот на својот живот, можно е да се уништи за да се формира урнатините и да го користи во други структури. Заклучување на бетонски поплочување (ICP) се користат во широк спектар на апликации како што се станбени тераси и тротоари, градски тротоари, квадратни, паркинг на покривот, патеки, паркинзи, урбани улици, пристаништа и аеродроми. ICP е ефективен тротоар со широк спектар на бои и текстури кои ќе се вклопат во традиционална или модерна архитектура. Таа обезбедува човечка димензија и карактер на станбени, комерцијални или урбани улици, додека структурно способни за поддршка на најтешкото оптоварување. Бетонски плочи и бетонски мрежи се исто така тесно поврзани со цилиндрични бетонски плочки. Употребата на поголеми плочки за бетонски плочи продолжува да расте во пешачки области во станбени, покриви, урбани простори и тротоари. Бетонски мрежи може да се користат за да се обезбеди ладна и зелена површина за ленти за пристап за возила, области за итни случаи и прелетни места за паркирање. Изолациони бетонски форми (ICF) е интегриран систем за изолација во облик на ѕидови каде што калапите остануваат во место и обезбедуваат континуирана топлинска и воздушна бариера. Бидејќи тие се користат со фрлен бетон, тие овозможуваат флексибилност во дизајнирањето. Тие се лесни и можат да се рециклираат. Како и во други бетонски апликации, изолационите форми се издржливи и траат многу години. Формите остануваат на нивно место по конкретно складирање и обезбедување на континуирана топлинска и воздушна бариера, со што се обезбедува значителни заштеди на енергија. Термичкиот конкретен капацитет го намалува ефектот на температурни совети надвор од зградата до температурата во внатрешноста на зградата. Како резултат на системите за греење, вентилација и климатизација (HVAC) значи дека големината на овој уред исто така може да се намали. Погледнете ги бетонските ѕидови се идеални за употреба во пасивни соларни дизајни во оваа апликација. Монтажни преднапредени конкретни системи обезбедуваат придобивки за сопственикот, архитект, генерален изведувач и статиката и на крајот за крајниот корисник. Монтажниот систем обезбедува ефикасен дизајн, економичност и силен отпорен изглед кој го задржува сликата целиот долг живот. Постојат три типични категории на префабрикуван преднапресен бетон: архитектонски, структурни и специјални префабрикувани системи. Тие можат да бидат дизајнирани како комплетен ѕиден систем на структурата наречен "префабрикуван" бетонски систем, или само може да обезбеди структура или ѕид систем. Монтафрираниот бетон се произведува со кастинг бетон до постојано употреблива форма (или "форма"), која потоа се излекува во контролирана средина, ги лишува калапите и конечно се транспортира до градилиштето и лифтовите (или градат) на страницата. Кога се одржува префабрикуван бетон во контролирана средина (обично се нарекува "префабрикува") постојана температура и влага се одржува. Ова е важно за правилно лекување или зреење, додека постојано ги следи инженерите на персоналот за контрола на фабриката и квалитетот. Употребата на префабрикуван бетонски систем нуди многу потенцијални придобивки. Бидејќи бетонот фрла во фабриката, безбедноста е подобро контролирана како директно при кастинг на местото на страницата. Финансиските предности и придобивки за одржливост се јавуваат кога формите што се користат во растенијата постојано се користат од илјада пати додека не треба да бидат заменети со кои овозможува намалување на трошоците за дебагирање по единица, како и во случај на други видови згради. Бетон е доминантно решение за лизгање и цевки. Бетонски цевки, шахти и верници се отпорни и отпорни на теми и оган. Монтажни производи помагаат во обновувањето на природната хидролошка област и директен проток на вода за дополнување на водните слоеви. Тие можат да се користат во управувањето со дождовницата, фаќање на загадувачите и наметнуваат во системи за наводнување или задржување. Посебни структури можат да помогнат во управувањето со ерозијата. Бетонската печка е идеална за употреба во геотермални системи, бидејќи не го ослободува гасот во воздухот, има голем термички капацитет и во менување на сезоните природно небото и / или лади циркулирачкиот воздух. Општинскиот развој ја менува природната земја на нашите заедници, создава тврди површини кои го спречуваат пенетрацијата на вода во копнени површини и го зголемуваат истекувањето. Исцедот од бура може да отстрани до 90% загадувачи, како што се масло и други јаглеводородни течности кои се наоѓаат на површината на парковите, директно во реки и потоци. Сепак, со фаќањето на дождот и враќањето во почвата може да почва хемијата и биологијата на извалканата вода за да се третираат водата природно. Засилните патни патишта нудат решение за ниско влијание (влажност) за да ја продолжат природните способности на сајтовите да ја апсорбираат дождовницата. Попопанската патека е таква чија пропустливост е доволно висока за да овозможи лесен премин на вода и значително влијание на хидрологијата, искористувањето на живеалиштата и другите фактори на животната средина. Јавните бетонски површини може да се направат од пропустливи системи за поплочување на бетонот (PICP) или пропустливи бетонски патишта (PCP). Видливото заклучување бетонски тротоар се произведува во фабриката и бродовите и монтирани на лице место. Спротивно на тоа, пропустливи бетонски тротоари се испорачуваат во сурова состојба и се создаваат на местото на сајтот.