Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Бетонски Под
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на бетонски подови? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за поставување, замена на подот и поправка на поединечни оштетени делови од подот. Цената на бетонското поплочување обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: гумен чекан, чакал за израмнување, инјекциска смеса обезбедена од една од нашите 24.982 мешалки за бетон во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Бетонски подови и идеи за дизајн Добијте нови идеи и дознајте ги сите придобивки од бетонските подови, од неограничена флексибилност за одржување на светлина. Бетонски подови се целосно прилагодливи и обезбедуваат одлична алтернатива на традиционалните подови, како што се линолеум, тепих, дрво, плочка, камен или мермер. Комбинацијата на обоени отелотворувања, текстури, модели и завршетоци обезбедува неограничени опции за дизајн. Покрај тоа, бетонот е исклучително отпорен, издржлив и лесен за одржување. Ако вашата куќа или бизнис има постоечки бетонски документи, нивното осветлување или употребата на декоративно прилагодување е прифатлив и еколошки избор. Вистински придобивки од бетонски подови Бетонскиот под има многу бенефиции. Споредете ги недостатоците наведени подолу со вашите идеи и видете дали бетонот е вистинскиот избор за вас. Предности: Може да биде дизајниран за било кој буџет Неограничени креативни опции Бараат мало одржување Последните децении (50 и повеќе години) Со соодветни пломби се спротивставуваат на влага и дамки Погоден за домашни миленици Намалете ги алергени за домаќинството Тие можат да се загреат со светлиот систем Не содржат VOC (испарливи органски соединенија) Недостатоци: Бараат повремено повторно затворање Може да биде тешко да ги поправите Можеби ќе ви бидат потребни теписи во некои области за да постигнете удобност и топлина Може да се појават пукнатини За влажни може да биде лизгава Каде се користат бетонски подови? Кујната: Ниту една друга соба не е често користена како кујна. Затоа, приземјето мора да има како стандард. Бетонот е исчистен со голем пешачки сообраќај и движења кои се изложени на површините на кујнските подови. Во исто време, тоа ќе донесе бесконечни опции во дизајнерската област. Покрај тоа, не постојат зглобови или фугирање линии кои ќе ги фати нечистотијата или истурање на течности, така што чистењето е играчка. За повеќе информации за кујните подови ќе најдете тука. Влез, ходник: Направете одличен прв впечаток со стилски влез, фоајер или декоративен под погоден за влез од кал. Благодарение на нега на светлината за бетон, способност да се справи со честите сообраќај и да ја издржат обезбојувањето, тоа е идеален избор за области каде што може да се постигне нечистотија, кал и вода. Бања: Кога одлучувате за бањата, повеќето луѓе избираат нешто што е стилски, неподносливо, отпорна на влага и вода и лесно одржување. Бетонот ги исполнува сите овие услови. Можете дури и да имате светло грејач за да го направите подот удобен за голи нозе. Подрум: Бетонот е исклучително добар избор за подни облоги во подрумот, особено поради отпорноста на влага и просториите кои обично се изложени на влага на почвата и можни поплави. Со бетон избегнувате проблеми со габи и треба да го раскинете и заменете влажен тепих или оштетен дрвен под. Гаража: Кога многу гаражи веќе се користат како проширување на просторот за живеење, зошто не би го направиле тоа привлечен од остатокот од куќата. Изгледот може да се движи од полирана база сива до посложени комбинации на бои. Додајте бои за појава или самостојно дизајнирање со светло обоени епоксидни премази. Продавницата: Бетонот ги комбинира отпорноста на бараната употреба и области со опции за прилагодување на сообраќајот и бесконечното прилагодување. Со комбинирање на овие два фактора, тоа е идеален избор за продавници, ресторани и барови, канцеларии, цркви, училишта, медицински институти и индустриски згради. Ви овозможува да инкорпорирате лого, корпоративни бои или тема на вашата компанија директно во подот. Опции за дизајн. Бои: Најпопуларниот избор на боја се неутрални сиви и земјени тонови, но опциите се речиси неограничени. Бојата може да се измеша во бетонот (интегрална боја) или да се примени на површината на клисурите, боите, епоксидни премази, тонирани заптивки или со комбинирање на еден или повеќе од овие методи. Бетонот може да биде валкан толку природно што се комбинира со други елементи во собата без проблеми. Обоени подови: Боја бетон е неверојатно популарен поради топол, земниот тон што го обезбедува. Појавата на мермер, дрво, тула, камен и други материјали може да се постигне на бетонот. Нијанси базирани на киселина се достапни во земјени палети и производи базирани на вода нудат поширок спектар на опции за боја. Полиран подови: Направете совршен кат кој не е неопходен за восок користејќи полирано бетон. Овој мулти-фазен процес може да се постигне со различни нивоа на сјај од сатенскиот до висок сјај. Направете индустриски изглед на полиран природен сив бетон или комбинирајте различни нијанси и добијте бесконечна листа на опции за боја. Дизајн и текстура: Во прилог на бои и завршува, постојат безброј дизајн опции за вашите подови. Печати и текстура помагала може да се користи за да се направат површински завршетоци кои личат на дрво, камен, тула и многу повеќе. Со сечење со пилите, можете да креирате изглед кој наликува на плочка или дизајн на печатење директно во површината. Логоата и графика може да се инкорпорираат во образец или gravure. Ако вашата постоечка површина има мали грешки или пукнатини, можете да ги исклучите или да ги инкорпорирате или да ги користите за да го надополнувате карактерот. Радија за греење: Овој метод за греење без прашина може да се инсталира во ново истурениот бетон или преклопување. Радијалната топлина е особено корисна за оние кои страдаат од респираторни проблеми и алергии, бидејќи воздухот не е силно разнесена во целата куќа, а особено надворешниот воздух не е испорачан. Исто така, ќе уживате во уште една предност што се состои од заштеда на пари за трошоци за греење. Преклопени слоеви и микротопи: Ако вашиот бетон има мали несовршености, дамки или пукнатини, одговорот може да биде нов површински слој или микророл. Точните применети преклопувања се подеднакво отпорни и издржливи од стандардниот бетон. Бесни преклопувања ви дозволуваат да аплицирате за печат или текстурирани завршетоци, бои и нијанси, како и со ново истурен бетон. Постојат дури и производи кои овозможуваат покривање на винил, плочки или дрвени површини. Одржување и поправка Потребата за конкретно одржување на подот зависи од фреквенцијата и видот на употреба, но со минимално одржување, вашиот бетон ќе ви даде децении на употреба. Вашиот добавувач може да ве извести план за одржување кој одговара на вашата избрана површина и поставеност. Материјали за запечатување: Кога декоративни подови се инсталирани, тие треба да бидат крути правилно. Висококвалитетниот внатрешен заптивка го проширува животниот век на бетон, обезбедувајќи заштита од гребнатини и места, спречува проблеми со влага, збогатување на бојата и зголемување на подниот сјај. Вашиот добавувач може да ви го советува најсоодветниот заптивка за вашата специфична употреба. Восок: Ако подот често се користи, на пример во ресторан или мало, бетонскиот поден восок може повремено да се користи како заштитен слој за одржување на запечатувањето и да го заштити интегритетот на подот. Овој горен слој го отстранува дневното носење и е полесно да се полира и повторно го применува како кит. Чистење на морскиот кат: За соодветни запечатени подови во домаќинството, основната рутина за триење е доволна и влажна ротација да биде подот со години во најдобрата држава. Користете вода и pH на неутрален чистач за повремено подлабоко чистење. Долари и теписи, исто така, помагаат во заштитата на локациите со висока фреквенција или чести метри со вода (на пр. Со кастинг). Прочитајте повеќе за декоративни бетонски подови тука. Подови од полиран бетон Чистење полирани подови: Прашина брише од подот од подот и заштита на површината пред абрење. Поради концентрацијата што се јавува во процесот на полирање не бара полирани површини на заптивната смеса или восоци. Тие можат да носат долгорочна посета, но полирањето може да го врати оригиналниот сјај. Дознајте повеќе за одржување на полиран подови тука. ПОПРАВКА: Една недостаток на декоративен бетонски под, за жал, неможноста лесно се поправа или лепење. Неопходно е да се усогласи структурата и површинскиот третман на бетон, како и бојата и тонот на подот. Тоа може да биде доста тешко, бидејќи секоја конкретна серија паузи и дамки поинаку. Сепак, постојат опции како што се оштетување на сегашниот модел или создавање на нов модел со користење на образец или Gravure. Може да се користи преклоп или микросопификација или како последно средство, покријте ја оштетената локација користејќи тепих или мебел. Консултирајте се со искусен добавувач за вашите опции. Добијте проценки за бетонски подови од добавувачи во близина на Wilio.