Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Бетонски Огради
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на бетонските огради? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање огради, дизајн на огради, изградба на огради. Цената на бетонската ограда обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: увоз на материјал, боја, закотвување на бетонски призми на земја, столбови, ролетни, што ќе ги обезбеди еден од нашите 24.305 бетонски работници во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Ако некогаш сте поминале низ тули или камен ѕид, тоа не може да биде направено од тули или камен. Многу дома, згради и компании градат силни и издржливи ѕидови и огради со префабрикувана бетонска ограда. Овие огради нудат сите бенефиции за заштита на приватноста. Плус, исто така, додадете придобивки од силата и животот на бетон. Прочитајте повеќе и да дознаете повеќе за ова исклучително мечување и за тоа зошто тоа би можело да биде право за вас. Префабрикувана ограда наспроти Други огради Значи, што точно ја одделува префабрикуваната ограда од бетонскиот ѕид? Идејата за префабрикувана бетонска ограда првично е неискажлива. Но, постојат некои важни разлики помеѓу конкретната ограда и ѕидот. Овие разликуваат конкретна ограда од оние дрвени и бетонски или камени ѕидови. Главната разлика помеѓу префабрикуваната бетонска ограда и бетонскиот ѕид е дебела. Додека бетонските ѕидови често имаат дебелина од најмалку 30 cm, префабрикуваната бетонска ограда има само неколку сантиметри. Има многу бенефиции и најголема заштеда на тежина. Традиционалниот бетонски ѕид може да тежи 400 кг само неколку метри на оградата. Спротивно на тоа, префабрикуваниот панел за мечување на бетонот тежи помалку од 113 кг на 2,7 м панел. Како резултат на тоа, многу е полесно да се транспортираат, инсталираат и лесно се ставаат во помека почва. Заедно со дебелина и тежина, постои уште една важна разлика помеѓу префабрикуваните огради и други видови на огради. Конкретни огради се исклучително цврсти и издржливи. Погорна упорност и нечистотии подобро од било кој друг вид на ограда. Префабрикуваната бетонска ограда е подеднакво отпорна како подебел бетон или ѕид од тули. Конечно, последната голема разлика помеѓу префабрикуваната конкретна ограда и други видови на огради се трошоци. Префабрикуваната бетонска ограда е многу поевтина од стандардниот бетон или ѕидарски ѕид. Цената е често споредлива со инсталацијата на добро произведената дрвена или винилна ограда. Ако сакате изглед и впечаток на камен без луда цена, префабрикуваната бетонска ограда е совршена. Што разликува конкретна ограда од другите? Во прилог на неговите придобивки, префабрикуваната бетонска ограда, исто така, има неколку други посебни својства. Овие својства вклучуваат: Разновидност Една од најголемите придобивки од работењето со префабрикувана бетонска ограда е нејзината разновидност на бои што одговара на секоја куќа или на различни стил. Вие немате само конкретен дизајн. Всушност, на прв поглед или не може да се каже дека бетонските огради не се направени од вистински камен додека не ги затворите. Поправање За разлика од другите видови на бетонски огради, тие се префабрикувани дизајнирани да бидат лесно поправени. Ако вашата ограда страда од некоја штета, речиси секогаш можете да го поправите користејќи стандарден ѕидарски лепенка. Дека добивате во било која зграда. Ако се појави сериозна штета, можете да нарачате нов панел и да го инсталирате за помалку од еден час. Сезонски живот Никогаш не знаеш со сигурност за да кажеш што ќе биде времето. За среќа, префабрикуваната бетонска ограда воопшто не е засегната. Овие бетонски огради се тестираат во екстремни услови. Ова осигурува дека тие не штетат на ниски, ниту високи температури. Тие дури и последни силни и екстремни влијанија на ветерот со голема брзина. Еколошки стил Друга предност на префабрикувани бетонски огради е дека тие се посоодветни за животната средина и подобро од другите видови огради или ѕидови. Повеќе од 50% од оградата е направена од рециклирани материјали. Ова ја прави оградата со одличен избор за клиенти кои се грижат за животната средина. Без одржување. Монтажни бетонски огради се практично без одржување. Тие треба малку без сезонско одржување. Вие дефинитивно ќе го цениме овој аспект, особено ако редовно лекувате и оградата. Каде може да се користи префабрикувана бетонска ограда? Префабрикуваната бетонска ограда изгледа одлично на речиси секоја земја. Куќи Сопствениците на куќи сакаат издржливост и луксузен изглед на префабрикувани бетонски огради. Тие, исто така, сметаат дека овие огради се испорачуваат во бои кои се подесени со нивниот или сосед недвижен имот. Претпријатија Префабрикуваните бетонски огради се одлични за бизнисите. Тие се исклучително безбедни и силни и се препознатливи на прв поглед од околината. Инсталација Префабрикуваната ограда претставува одлична гранична ограда за згради, недвижен имот и големи површини. Нивната ниска цена ги прави поекономична алтернатива како камен ѕид. Сепак, тие се уште се многу посилни и потрајни од дрвена ограда. Двата вида на колони од оградата имаат свои добрите и лошите страни, ако не одлучите дали да купите дрвени или конкретни, ние ќе ве советуваме. Добрите и лошите страни Бетонски колони Предности: Отпор Бетонот е робустен материјал кој е лесен за ротирање или напад на инсекти, што значи дека е високо отпорен и цврст материјал со потврден долг живот. За разлика од дрвените бетонски столбови не постои несоодветен материјал и не може да се уништи со гниење или инсекти. Затоа, луѓето претпочитаат да изберат бетон наместо дрво. Одржување Бетонот не влијае на течноста, мувла или гниење. Сите тие се појавуваат на пост ќе бидат на неговата површина. Затоа, бетонот е едноставен за одржување и нега. Сила. Колонските колони се спротивставуваат на високата брзина на ветерот и се заканува само минимална штета. Недостатоци: Трошоци Конкретни столбови обично се поскапи во споредба со нивните дрвени варијанти. Посложена инсталација Просечната колона од конкретната ограда тежи повеќе од 40 кг и неговата инсталација може да бара повеќе од две раце. Неговото седи трае подолго и исто така може да отскокнува на трошоците. Материјален интегритет Колонските столбови не растат, за разлика од оние од дрво. Ако се појави мала пукнатина во бетонот, водата може да влезе во колоната. Ако внатрешноста на внатрешноста, може да предизвика зголемување на времето на време и металните делови можат да ги сумираат. Рѓата може да го наруши интегритетот на мечување и може да доведе до колона пукнатина. Безбедност Оградата панели не се прикачени на колоната, што значи дека може лесно да се укине и премести. Кога силниот ветер може да ги слушне, така што ова постојано движење може да влијае на интегритетот на панелот. Обоен бетон Предности: Силен, отпорен, нерѓосувачки, отпорен на оган, отпорни на термит, нуди приватност, повеќе од 100 опции за дизајн, 6 варијанти на боја, трае најмалку 20 години и постари Употребата на конкретна конструкција значително ги намалува трошоците. Тие можат да изградат куќи, згради, канцеларии, патишта или други згради. Не ги оптоварува тешките механизми. Недостатоци: Цената За подобри производи како што е бетон е, тоа ќе се рефлектира во цената. Но, што плаќате, ќе го добиете на недвижен имот. Одржување: Никој. Ако ѕидот не е насликан со надворешна боја, веројатно ќе треба да се смени на секои 5-10 години во зависност од околните временски услови. Трошоци за инсталација: Трошоците за инсталација се разликуваат во зависност од висината, изборот на опции за дизајн, боја и непушачи, но цените се движат од редот на редот во десетици евра по квадратен метар. Бетонски блок Предности: Може да се користи како поддршка на ѕидот, отпорни, акустично ефикасни и економски лесни за одржување. Бетонскиот блок може да биде флексибилен за употреба со различни опции за висина и дизајн, како што е закривен ѕид. Не бара тешки механизми. Недостатоци: Во случај на земјотрес може да попушта и може да се распадне. Трошоците се високи во споредба со сите други опции на ѕидови и огради и инсталацијата трае најдолго. Секој блок е поставен еден по еден. Многу минимални опции за дизајн, едноставен изглед. Одржување: Никој. Цената: Десетици евра во зависност од висината, големината и користениот бетонски блок, со или без инсталација.