Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Асфалтирање
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на асфалтирањето? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за отстранување на стари површини, површинска обработка и нивелирање, истурање асфалт. Трошоците за производство на патишта и тротоари обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: материјал, геодетска работа обезбедена од еден од нашите 20.888 конкретни работници во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Најчесто поставувани прашања Зошто да барате асфалтирање на Wilio? Асфалацијата е една од неколкуте градежни претстави за кои не треба да ја реализирате самопомош ако е потребно. Комплексот на работа од подготовката на местото, поставувањето на асфалтниот слој за финализација бара употреба на машини и специфични знаења дека типичните домашни шампиони сигурно немаат. Покрај тоа, во повеќе тешки проекти, секогаш е поповолна за да се постигне професионалци кои можат да се справат со побрзо, подобро и слободно од нивната рутина. Ова значи заштеда на пари и време за вас. Во случај на слабо воскреснат возење до вашата куќа, исто така, ќе се избегне насмеани изглед на минувачи - од соседите и посети. Не двоумете се да најдете асфалтни експерти преку Wilio, добивате цитати од повеќе провајдери и изберете најмногу. Каква работа бара асфалтирање? Пресметката на делата што треба да се спроведат во врска со асфалтирањето започнува со подготовка на место каде што ќе се спроведе асфалтирање. Прво, одредена локација мора да биде ископана до длабочина од околу 0,5 m. Сопственикот може да одлучи да одговара на круговите кои треба да се бетонираат пред асфалтирањето. Влијанието на материјалот треба да се исфрли во ископаната - најчесто од камен. Потоа, подлогата мора да биде компактирана и валани. Кога подлогата е подготвена, асфалтот истура. Таа е ставена во еден слој или во два слоја - зависи од идниот товар. По фрлањето асфалтот, тоа ќе биде усогласено и повторно изградено. Сопственикот, исто така, треба да размисли за одвод на вода и затоа е препорачливо да се постави во одводнувањето на асфалтниот вода и целата површина соодветна, така што водата не е на место и не предизвикува проблеми, особено во зима. Зошто да барате асфалтирање на Wilio? Како што можете да забележите погоре, асфалтирањето вклучува повеќе барања. Единственоста на секоја имплементација, мали проблеми и детали кои треба да се решат на самото место, исто така, мора да се додадат на сè. Сето ова нема домашен шампион за да се справи, а не да ги споменува тешките машини што тие едноставно не се наоѓаат во гаражата. Побарајте асфалтирање на Wilio денес и слушајте го вашиот проект од страна на најдобриот експерт во вашето соседство. Колку време трае асфалт? Предноста на асфалтирањето на професионалци можете да ги најдете на Wilio е дека целата работа ќе биде направена во рок од еден ден. Така можете да го следите новиот патеката до куќата, градината или Chata за да поминете низ следниот ден. Се разбира, целиот процес започнува по темелна инспекција на одредено место, изнаоѓање на барањата на клиентите, развој на проекти и цитат. Оваа целина ќе ве однесе уште еден ден. За фиксен, безбеден и чист патеката, дефинитивно е достоен за тоа. Како можам да најдам асфалтирање на квалитетот? Најдобар начин да најдете професионално асфалтирање е да влезете во Wilio побарувачката. Вашето барање ќе дојде до компании кои работат со нас долго време. Вие ги специфицирате вашите барања за да ги одредите вашите перформанси и буџет. Последователно, ќе ги разбудите компаниите од вашата околина со ценовни менија и ќе го изберете оној кој ги исполнува вашите барања и буџет. Пред конечната одлука, видете евалуации кои можат да се најдат на Wilio или можете да ги контактирате претходните клиенти и да добиете информации од прва рака. Дали доставам материјали и опрема пред асфалтирање? Во случај на асфалтирање, јасно е дека опремата како цилиндри, мелници или т.н. "Железо" асфалт дома за да нема. Цела опрема што ја избравте вашата компанија. Вие не се грижите за ништо - сите потребни машини и алатки се обезбедени сама по себе. Истото се однесува на увозот и отстранувањето на материјалите. Сепак, можете да ја направите оваа фаза дека можете да се согласите за ракопис и пред-подготовка на вашиот сопствен агрегат на подлогата пред спроведувањето. Ако имате таква шанса и можете да заштедите дел од ресурсите, користете го. Инаку можете да го доверите вашиот добавувач во собата и целосно ќе го искористите за вас. Колку е асфалтирање? Цената на асфалтирањето зависи од повеќе фактори, тука се најважни. Прво, неопходно е да се измери областа што ќе биде асфалтирана и ќе открие површина во М2. Запомнете ја оваа информација - ќе ви треба кога ќе ја внесете побарувачката на Wilio или за пресметки и цитати. Ориентација цена - според износот на дела што сакате да ги реализирате (отстранување на стариот асфалт, ископување, фитинзи, завршна површина) ќе се движи од 30-60 € / м2. Типична работа Отстранување на стариот асфалт. Ископување работа. Вградените тротоари или патни кругови. Увоз на камен во различни фракции. Отстранување на стариот бетон. Подготовка и набивање на подлогата. Асфалтна работа. Површински третман со прскање. Вградени канали за одводнување. Поправка на асфалтна површина. Мелење асфалт. Работна постапка. Ровот ќе треба да се направи под асфалтната област - околу 0,5 m до длабочина. Подготвената јама, супстрат од кршен камен, кој е компактен и еднаков. Сеуште е можно да се користи камен со мала фракција која ги исполнува помалите празнини и дупки и е создадена совршена супстрат под асфалт. Оваа фаза е неопходна за асфалтот во иднина да не инкорпорира или не се раздвојува. Дефинитивно го гледате овој чекор лично. Само вози едноставно правило - толку повеќе толку подобро. Поголеми метежи, повеќе камен на подлогата и повеќекратната набивање ќе ви гарантира дека асфалтот никогаш не го откажува звукот или лизгање на подлогата. Сега треба да одлучиме кој асфалт ни треба. Изборот е две основни варијанти - еднослоен и bilayer. Одлуката зависи од идната употреба. Ако можете само да возиш патник на 3,5 т ако асфалтот е само еднослоен. Во случај на површината, исто така, ќе користи потешки скапи или комунални возила е безусловно неопходен асфалт Bilayer. Во овој момент, добро е да се размислува за едно нешто што често го потценува. Размислете за населбите канали до работ или одводнувачки мрежи. Ќе се осигурате сува површина која ќе биде безбедна и особено влијанието на мразови ќе биде вашиот асфалт за да старите побавни. Асфалтот мора да биде рамномерно, главно рачно, одлучува низ работната површина и да заклучи "до" за да заклучи "користејќи машина или цилиндар. Внимание, можеби не е сè - за совршен резултат дека асфалтот го продолжува значително својот живот, можете да аплицирате за асфалтен слој. По завршувањето на работата се препорачува за неколку часа асфалт за да ги пушти. Вчитајте го целосно е можно и погодно за следниот ден. Секој експерт за асфалтирање можете да уживате преку Wilio, ќе ве советува правилно и во контакт со вас за процесот, со цел да ги задоволите вашите барања. Совети и совети: 1. Придобивки Вие не треба да губите време со барање на асфалтни услуги преку познати или долготрајни интернет. Професионално асфалтирање Можете да најдете неколку рачки на Wilio. Едноставно внесете ги основните податоци за проектот, вашата локација и започнете со примање понуди за реализација од компании кои се потврдени. 2. Не го надминувајте вашиот буџет По внесувањето на побарувачката на Вили, верификацијата на професионалците од околината ќе почне да испраќа менија за реализација заедно со ценовни менија. Така можете да изберете најблиску приближување кон вашите можности и буџет. Поскапи не е секогаш автоматски значи подобро и подобро. 3. Отстранете го квалитетот и веродостојноста Не само што ја избирате цената при изборот на асфалтна работа. Ова е, се разбира, важно, но постојат и други параметри. Дали компанијата е способна да започне со работа во крајниот рок што ви одговара? Дали снабдувачот е подготвен да ја консултира вашата работа со вас и цената пред самата реализација? Дали снабдувачот може да најде време и лично да ја посети работата на работа? Кои се искуството на претходните клиенти? За овие прашања, делот за евалуација ќе одговори на Вилио. Погледнете ги претходните прегледи на клиентите, ве молиме контактирајте ги и добијте информации од прва рака.