Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Архитектура, Архитект
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.435 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на архитектурата, архитект? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за внатрешен дизајн и внатрешен дизајн, урбанистичко планирање и планирање на користење на земјиштето. Цената на дизајнерите обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: мерење на распоредот на објектот, транспортни трошоци обезбедени од еден од нашите 16.819 архитекти во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто книга архитект преку Wilio?
Ако планирате значително прилагодување на вашиот имот, плаќа да ангажира професионалци. Од мали реновирања до дополнителни и сосема нови домашни дизајни, најдобрите резултати ќе ви помогнат да постигнете колеџ образован архитект или дизајнер. Затоа, овие проекти ќе се користат за многу години сигурно е важно за вас да дизајнирате. Ви благодариме Wilio можете да најдете станбени архитекти и други професионалци за да ги погледнете своите портфолија, рејтинг и бројот на нарачки кои завршиле. Ова ќе ви помогне да ангажираат архитекти во вашето соседство чиј стил ви се допаѓа и чии клиенти се задоволни со нивната работа.
Дали треба да ангажирам архитект?
Ако ви се случува да се направи градежни работи, важно е дека плановите изготвуваат обучен професионалец. Благодарение на ова, знаете што добивате и може да бидете сигурни дека зградата ќе биде структурно стабилна и ќе одговара на сите закони дадени од постапката.
Каква квалификација треба да биде архитект?
Словачкиот архитект мора да има завршено високо образование со архитектурата на титулата инженер - Ing.arch. Особено ако сака да се направи под нивните имиња и одговорност, како што е можноста да се процени статистиката на зградата. Обично, дозволите се упатуваат на "круг печат".
Која е разликата помеѓу архитекти и дизајнери?
Архитект обично сугерира куќи по ред, во одреден простор и се обидува да одговара на бојата на земјата. Едноставно да не дејствува како тупаница на окото. Меѓутоа, ако одберете Каталог дома, можете да го прилагодите со дизајнер. Тој, исто така, ги нагласува можностите за напојување и други важни компоненти на проектот. Дизајнерот често често на редоследот соработува со архитект, а подоцна и градители.
Колку долго трае додека архитект не создаде предлог?
Не постои едноставен одговор на ова прашање. Предлогот на пристаништето обично е многу побрз од дизајнот на целата нова куќа, но исто така и да го земе предвид обемот на работа на архитект, сите потребни ревизии и самиот процес на градење.
Колку е архитект?
На Wilio, цената за услугите на архитект може да варира од 20 € / m² од потребната куќа за комунални десктоп. Сепак, секогаш зависи од обемот и тешкотијата на работата.
Ми треба акредитиран архитект или дизајнер?
Ако се колебате, допрете до двете. Тие сигурно ќе ви кажат не само што ви треба, туку исто така ќе ве подготви со вашата понуда. Пред да донесат понуда и потпишување на договор, не заборавајте да потврдите дека избраниот добавувач ги има потребните квалификации и овластувања.
Што прават архитекти?
Ако планирате да изградите нова куќа, реконструкција на имотот, додадете марина или да ја дадете вашата градина нов живот, треба да разговарате со архитект или дизајнер пред да можете да ангажирате градител или градинар. Во прилог на создавање на план за вашиот проект, архитекти, исто така, може да се грижи за Генералниот совет и други документи кои ќе бидат потребни. Пред да помирите соработка, проверете дали е дел од услугата за која плаќате. Искусен архитект може да ви помогне да го олесни целиот проект и не само градежни дозволи, туку и управување со проекти на целата зграда и наоѓање на градители и други професионалци за да ја завршите работата.
Што прават архитекти?
Архитекти
Архитекти не само создаваат куќа планови, викенд куќа или гаража, но, исто така, помогне со сите релевантни дозволи. Можете да најдете дека некои архитекти имаат специјализирана област или стил, додека други архитекти нудат повеќе општи услуги. Проверка на нивните профили ќе ви даде идеја за работата што ја направија на слични проекти. Означувачи. Во зависност од вашиот проект, можете да најдете дека дизајнерот е посоодветен за вас. Дизајнерите создаваат технички цртежи кои можете да ги поминете од градителот со кој ќе работите.
Означувачи.
Во зависност од вашиот проект, можете да најдете дека дизајнерот е посоодветен за вас. Дизајнерите создаваат технички цртежи кои можете да ги поминете од градителот со кој ќе работите.
Градинарски архитекти.
Ако одите во целокупниот ред на вашиот имот, не заборавајте на градината. Градинарскиот архитект ќе ви помогне да извадите од максималниот простор и овој предлог кој не може да подготви други дизајнери или архитекти за вас. Во прилог на едноставни работи како додавање на цветни кревети и заживување на вашиот тревник, градината архитект може да ја зголеми вредноста на вашиот имот со користење на палубата на терасата, поддршка ѕидови или базен и сите според вашиот вкус за подмножества и буџет.