Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Анхидритни Естриси
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за ферман од анхидрит? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни стручњаци за подготовка на подна конструкција, прилагодување на висината на лиената кошула, нанесување на лиената кошула. Цената на облогата со анхидрит обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: изнајмување специјална опрема, подготовка на места со подно греење, што ќе ги обезбеди еден од нашите 22.965 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Сепак, анхидратните естриси сè уште предизвикуваат главоболка? Употребата на калциум сулфати нуди обемни предности во дизајнот и апликациите. Голем број на подот и плочки инсталации се изведуваат секојдневно, така што е интересно дека ние се уште добиваме прашања тип, како да дознаам дали е еден од "оние" естриси? Дали сум одговорен да добијам соодветни производи? Што треба да направам за да бидам успешна инсталација? Во оваа статија би сакале да одговориме на слични прашања без да зборуваме премногу технички за различни видови на достапни екрани, барања за нивните документи или методи за тестирање за да ги процениме. Тоа е повеќе практични информации за занаетчиите. Ако се чувствувате како да ви требаат други подетални информации, ве молиме слободно контактирајте со нас или директно на производителот на протеини. Пред да дојдете на место, веќе треба да знаете што оди на основниот под. Ако оваа информација не е поднесена, можете да извршите визуелна проценка ако всушност имате калциум сулфат. Ако на калциумот сулфати се соодветни се многу мазни и усогласени. Површината нема зрнест изглед отколку што често е во песок или цементни естриси. Во опсегот на подот, тоа само може да биде многу малку ако било какви зглобови, бидејќи производот најверојатно ќе се повлече на еден фрлање и не треба да се воведат зглобови. Ако молитвата се гледа, на пример, на вратата или рамнината, измерете ја својата длабочина и ако е поставена на помалку од 50 mm (или помалку од 70 mm) над цевката за греење на подот е одлична шанса дека тоа е производ на калциум сулфат . Ако е поставено на длабочина од повеќе од 70 mm, треба да бидете загрижени, бидејќи сушењето ќе трае доволно долго. Погледнете дали системите за радијатори или греење се наоѓаат во собата. Ако не, тоа е веројатно дека ќе биде вградено подно греење. Калциум сулфат апликација и технички перформанси работат многу добро за подно греење, што е индикатор дека течна екринка се користи. Дознајте каде цевката за собирање и бидете сигурни дека подното греење беше ставено во функција и достигна целосна работна температура. Ако ова не е, не можете да гарантирате што се случува со кошулата по нејзината постава и вклучување на греење. Исто така е погодно да се постави прашањето дали "кожата" сјаен материјал се наоѓа на површината. Ако е ова, тоа се нарекува цементно млеко кое може да предизвика проблеми. За среќа, сега не е голем проблем, бидејќи беа обележани ниските цементни млечни естриси. Ако имате млеко таму треба механички да го избришете за да бидете сигурни дека можете да го поправите на вистинска кошула (не е површински слој), а исто така и спречување на сушење. Кога последователите на калциумовите сулфати беа примени, пакетот за инсталирање беше да се отстрани млекото. Сега веќе не е, па бидете сигурни дека сте поставиле доволно буџетски и временски рамки кои ќе го дозволат тоа. По завршувањето на подготовката, исто така, осигурајте се дека кошулата е цврста, цврста и прашина. Изгледа живосно малку полесни од традиционалните екрани? Првите пазарни производи значително се разликуваат, но сега не секогаш го остава, па ако не се појави поинаку како редовна виска, ве молиме проверете дополнителни аспекти кои веќе се дискутирани. Каменот на несреќа е нивото и важноста на сушата за такви естриси. Во светот на пловењето се користи за да ги поправиме на излекувани естриси - тие се тешки, цврсти и лепила за нив. Но, дали сте свесни дека овие естриси сè уште можат да содржат значителен износ на влага? Излечи не значи сува. При завршувањето на подот инсталации, влагата е притворена од кошмар, без разлика дали во супстратите од цемент или калциум сулфат, бидејќи тоа влијае на лепила, подни облоги и балансирање материјали. Калциум сулфат влажни Pore може да предизвика оштетување на двете плочки. Движењето на влага помеѓу калциум сулфат и цемент може да предизвика експанзија и подигнување на плочки. Друг проблем е тоа што калциумот сулфат не е за разлика од цементните скрини својствени површински јачина под влажни услови (замислете гипс картон во споредба со позадинските плочи за плочка под влажни услови). Затоа е важно да се добие ѓубриво на саканото суво ниво. Технички бара комплетен тест уред или испраќање примероци во лабораторијата. Па, како можете да направите вредна пресуда? Нашата препорака е да се закачи непропустлив материјал (како полиетилен или гумен рампа) до прибл. 3 дена потоа да го подарите и споредете со непокриената област. Потемни изглед и површина што може лесно да се изгребат од страна на монетата укажува на ферман со значителна влажност. Не падне во овој случај. Вклучете го подот и одвлажнувачите и вратете се за една недела или две. Вие сте веќе во сцената кога знаете или мислите дека ова е скулптура на калциум сулфат, подното греење беше лансирано, подот е сува, и не знаете што друго? Користете заверено цементно лепило и создадете основен прелив кој обезбедува првично лепило за лекување без значителна интеракција со калциум сулфат. Процесот лежи во примената на 2 слоја на акрилна емулзија базирана на вода, која е специјално дизајнирана да создаде филм и да ги задоволи барањата на бариерата. Првиот ден е потребно разредување 3: 1. Дозволете го преку ноќ да креира филм, а потоа да го користите 1: 1 разредување како стандардно сврзување. Дозволете неколку часа да се исуши. Изборот на цементно лепило тогаш зависи од други барања, на пример, ако имате подно греење (ако е така, користете го фазата S1), а исто така и од типот на плочки. S1 Препорачуваме за витрифицирани плочки и C2 за керамика. Секогаш консултирајте се со вашиот леплив снабдувач со плочки од природен камен. Ние веруваме дека оваа информација те префрли во светот на анхидритни естриси. Тие се добри производи, само сожалување што не ја даваме можноста да успееме поради потребата за брза инсталација. Поставата со калциум сулфат (анхидрит) Калциум сулфат или anhyrite Shecred садови имаат стекнато популарност во текот на изминатата деценија. Во споредба со традиционалните песочни / цементни екрани, тие нудат значителни придобивки. Анхидридните естриси се лесно поставени, се евтини, брзо сушење, прочистување, само-израмнување и нудат минимално намалување, така што тие се идеални за домашни и комерцијални проекти. Тие исто така се погодни за подно греење, ако цевките и соодветните грејни ќелии се покриени со најмалку 25 mm ферман. Сепак, и покрај многу предности поврзани со анхидратни естриси, сепак, сервисот и монтери треба да ги реализираат потенцијалните проблеми. Овие типови на естриси содржат Anhydrite (сува) калциум сулфат и агрегат наместо цемент. На Sealer е или во форма на алфа-хемихидрат (посилна и построга кристална форма) или безводен калциум сулфат. По додавањето на заптивките на водата, се формираат дихидрат од калциум сулфат - поопшто познат како гипс. Оваа реакција запира кога е исцрпено огромното мнозинство на калциум сулфат, што е обично по 3 до 7 дена, така што преостанатото вода испарува низ површината на кошулата. Пред поставување на калциум сулфат, безусловно е неопходно да се осигура дека содржината на влага е на правилно ниво за посакуваниот подот. Типични чувствителни подни површини на влага се помалку од 0,5% вода по тежина или помала од 75% релативна влажност за отпорни подови и помалку од 1% wt. за попропусни подови. Ако е потребно брзо плачење, размислете за употребата на влажна непропустлива мембрана, на пример BAL DPM. BAL DPM може да се користи за анхидритни кошули до 87% релативна влажност. Во принцип, времето на сушење на калциум сулфати (така што содржината на влага достигнува 0,5% од тежината е околу 1 мм дневно до 40 mm под идеални услови за сушење - т.е. Температура на воздухот 20 ° C и релативна влажност на воздухот не повеќе од 65%. Времето за сушење ќе биде значително зголемено во случај на груби естриси или во случај на исцрпени услови за сушење. Ако екранот е најмалку 7 дена, можно е да се користи преципитирана ферманка врз основа на калциум сулфат. Во овој момент, ние ќе препорачаме било какво подно греење. Системот треба да се зголеми за околу 5 ° C на ден додека не се постигне максималната работна температура или според производителот на подно греење. Ова треба да се одржува најмалку една недела пред температурата постепено да се намали на околу 15-20 ° C. Не надминувајте 55 ° C. Исто така, ќе помогне во употреба на одвлажувачи. Пред поставување на плочки или друг калциум сулфат слој е една од најважните задачи за отстранување на цементното млеко. Цементното млеко е слаб слој на фини честички населени на површината на кошулата кога анхидритот е стврднат. Овој слој е премногу слаб за складирање на плочки и исто така може да се брани вреска на ферман. Многу неуспеси што ги гледаме се резултат на контаминација со лепило за цементно млеко - што ја нагласува важноста на вршењето на овој чекор. Остатоците треба да се отстранат со фино спреј со соодветна абразивна машина, јас. Ротари вертикален под и шкурка со големина на жито 60. Вишокот прашина го исчисти правосмукалката. Површинското мелење најдобро е направено 4-6 дена по поставувањето и може да помогне во процесот на сушење. Површинската вертикалација се препорачува дури и со мал слој на цементно млеко, бидејќи помага при адхезија. Целата операција треба да се одржува надвор од кошулата додека не се фрли во согласност со упатствата на производителот и секогаш треба да биде заштитена од контаминација и оштетување на други производи. Најдобро е рампа целосно заштити додека подот не се примени. Ако не е заштитен, тоа може да резултира со абење или мелење на површината на кошулата. Во овој случај, може да биде неопходен дополнителен површински третман. Исто така е неопходно да се избегне влага, бидејќи воведната вода може да резултира со оштетување на облогата и може да влијае на сите инсталирани топлински цевки. Пред пливање препорачуваме примена на буквар за подготвената површина на палтото а потоа потоа лепило на плочки. Подлогата ќе создаде ефикасна бариера која помага да се стабилизира површината. Фактори како што се плочка и чистење на кат и кат за време на операцијата - тоа значи колку влажни може да се земат предвид при изборот на плочка и видот и методот. Поради видот на плочки и средини, можете да користите полека или поставување на лепила за плочки. По лепило лепило, зглобовите помеѓу плочките треба да се пополнат со соодветна инјекција - на подни плочки се препорачува најмалку 3 мм. Керамичките плочки се во овие инсталации неопходните зглобови. Секој експанзивен заеднички или зглоб кој би можел да биде предмет на движење во сулфат на калциум треба да се совпадне со експанзивни зглобови во плочката на креветот. Последно, но не и најмалку важно, ние секогаш ќе препорачаме професионално техничко советување од производителите од производители на производители пред премазот на калциум сулфати.