Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

3Д Визуелизација
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за 3D визуелизација? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за 3D моделирање, архитектонско и визуелизација на производи. Цената на 3D дизајнот обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: консултација со дизајнерот, вградување коментари во дизајнот, што ќе ги обезбеди еден од нашите 16.286 дизајнери во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Што треба да знаете за 3D визуелизација? Користење на 3D визуелизација технологија при креирање на визуелни слики од различни предмети секој ден станува зголемена популарност. На пример, за време на изградбата и одржувањето, можно е да се визуелизира идниот проект кој користи 3D (ентериер, надворешноста, еден објект) земајќи ги предвид најмалите детали. 3D визуелизација или 3D Render е три-димензионална слика на објект кој е креиран со специјални три-димензионални компјутерски програми. 3D визуелизација Денес е речиси невозможно да се замисли функционирањето на дизајнот и конструкцијата без користење на 3D технологии. Друга важна точка е воведувањето на развојот. Користејќи три-димензионални слики, процесот на комуникација на клиентите и извршителот е полесен и попродуктивен. 3D слики ќе помогнат да се процени концептот од сите страни, да ги процени сите добрите и лошите страни и да ги направи потребните промени на време. Ова ви овозможува сериозно да заштедите време и пари, бидејќи ниту најпрофесионалниот и најоткриениот цртеж не може да ги прикаже сите детали за објектот. Кои се главните задачи на 3D визуелизација? 3D визуелизација е разноврсна технологија која најчесто се користи во оние области каде што е од суштинско значење да се има многу детална застапеност на објектот. Прво зборуваме за следните области: Дизајн, архитектура, изградба Работа за поправка и реставрација, Дизајн (дизајн и имплементација на ентериери и екстериери) Подготовка на презентација на објекти и групи на објекти (куќа, автомобил, брод, градина, итн.). Видовите на визуелизација: 1. 3D надворешна визуелизација Креирање на 3D слики на архитектонски објекти ви овозможува да ги видите и да ги земете предвид сите својства на проектот како целина. Во овој случај, технологијата овозможува истовремено за решавање на износот на сериозни проблеми: создавање проекти на индивидуални објекти, можноста за просторно планирање околу овој објект, веројатноста за уредување на објект на постоечка земја (комплекс). 2. 3D визуелизација на ентериери и екстериери Најчесто користената 3D визуелизација на ентериери доколку е потребно за да се воведе предмет на клиент или група на клиенти (вашата целна група). Еден пример може да биде визуелизација на проектот за дизајн на станот, каде што има јасно прикажани решенија за дизајн и внатрешни пасуси. 3D проектот е мобилен алатка за демонстрација која високо го забрзува процесот на преговарање и дискусија. Главната предност на 3D визуелизацијата е во овој случај вистинските заштеди на времето и напорите на клиентот и моќниот уметник. 3. 3D визуелизација на предмети Овој тип на визуелизација се користи за креирање на три-димензионални слики на одредени објекти: мебел, техники, уметност, рекламни летоци, амбалажа и многу повеќе. Во овој случај, целта 3D визуелизација се трансформира во суштинска алатка за создавање на содржини на ресурси: веб-страници, интернет продавници, каталози. Тридимензионалниот визуелен производ е подобар од вообичаената фотографија во многу аспекти. Ова е особено потребно ако развиениот објект всушност не постои и неговата слика е едноставно невозможно да се создаде. Друга важна предност на 3D визуелизацијата е способноста да се користат овие слики за 3D печатење. Ова е корисно ако е потребно, создавање на распоред и визуелна помош за учење за различни цели. 4. Визуелизација алатки Голем број специјални програми за 3D визуелизација постојано се зголемуваат. Создавањето на нови апликации во оваа област е една од најпопуларните области на програмирање. Постојните алатки постојано се ажурираат за нови функции. Ова вели дека способноста на 3D технологии за снимање секој ден се зголемува она што клиентот и моќниот уметник отвора нова перспектива. Најпопуларните програми во оваа област се денес: 3D Studio Max, SketchUp, Arthlantis, Archicad и многу повеќе.